PDA

Zobacz pełną wersję : D14A4 z klimatyzacją - montaż dolotu



sublove
12-05-07, 11:16
Witam,

Chciałbym zabrać się za montaż dolotu do mojej hani. Mam problem bo nie wiem jak mam znaleźć odpowiedni kompleny układ dolotu, szukałem na allegro ale tam nie ma chyba do mojej hondy 4D 1997r. :(
Dodatkowo nie wiem jak rozwiązać problem umieszczenia całej "rury" wraz z filtrem stożkowym... miejsce zabiera mi pucha od klimatyzacji... Czy ma ktoś jakiś pomysł?
Z góry dzięki

skolopendra
12-05-07, 11:18
miejsce zabiera mi pucha od klimatyzacji

jak znowu pucha :agent:

sublove
12-05-07, 11:31
może źle się wyraziłem, poprostu nie wiem jak to upchnąć, fotkę zamieszczam poniżej. wydawało mi się że to po lewej to jakaś pucha od klimy.... help :)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/024a13fe169ccce6.html

skolopendra
12-05-07, 11:34
to jet rezonator i nic wspólnego nie ma z klima
na temat tego silnika ,jaki i zarówno dolotów powietrza jest masa wypowiedzi !!

:szukaj:

sublove
12-05-07, 11:43
rozumiem... ale próbowałem szukać, uwierz mi... nie ma nic po wpisaniu D14A4 w wyszukiwarkę :(

sorry, jest, przepraszam :aloha:

A jednak nie poradziłem sobie żeby coś na temat mojego problemu znaleźć... :(

Chciałbym sprawić sobie dobry dolot ale nie widzę nigdzie w postach informacji jak do tego się zabrać jeśli chodzi o mój silnik. Gdzie mogę kupić taki kompletny dolot?
Proszę o małe wspracie, jestem początkujący w tym temacie i jedyne o co proszę to trochę zorzumienia i pomoc w znalezieniu niezbędnej informacji.... please help :)

skolopendra
12-05-07, 12:01
Jaki dolot?:
http://forum.civicklub.pl/viewtopic.php?t=132
http://forum.civicklub.pl/viewtopic.php?t=265
http://forum.civicklub.pl/viewtopic.php?t=470
http://forum.civicklub.pl/viewtopic.php?t=1023

sublove
12-05-07, 12:20
dzięki za linki :)

Dowiedziałem się, że naljepiej będzie zastosować rurę o wymiarach takich jak seria... ale nadal nie wiem jak mogę to zmieścić pod maską... ta puszka po lewej stronie, można ją wymontować? Powiedziałem wcześniej, że to od klimy bo zauważyłem że od chłodnicy klimatyzacji idzie tam jakaś łącząca rura.

Wally
12-05-07, 22:29
sublove, jaja sobie robisz ????????? Kurde krew mnie zalewa jak widze takiego ignoranta - wejdz sobie do dzialu NASZE HONDY (6gen) i popatrz jak to wyglada. Jak bys chciaz chwile pomyslal to zastanowil byc sie ze najprosciej zajrzec pod maske i sprobowac popatrzec gdzie te rurki ok klimy ida i np. zdemontowal bys rezonator i dolot...

sunnboy
13-05-07, 07:48
:bicie: ja rozumiem nowy itp ale wez sie zastanow co piszesz i rusz tylek w szukajce..przeciez to jst proste jak budowa cepa no...nie psuj mi niedzieli prosze.. :hinczyk:

sublove
14-05-07, 10:11
sorry Panowie za podniesienie ciśnienia z rana ;)

Pytam - bo nie wiem, nie wiem - bo nie udało mi się znleźc odpowiedzi.
Przepraszam jeśli przeoczyłem już udzieloną odpowiedź na moje pytanie gdzieś na forum... next time poszukam skuteczniej, aj słer :hinczyk:

Rezonator... poprostu nie wiedziałem co to za częśc, nie wiedziałem tym samym, że można to ot tak sobie zdemontowac. Na forum jest dużo zdjęc aut z zamontowanym dolotem ale nigdzie nie widac takiego rozwiązania gdzie było by to "pogodzone" z tą puszką... także jeszcze raz proszę o wyrozumiałośc, wolę się zapytac niż coś zpieprzyc i potem prosic Was o pomoc :d

Czy może mi ktoś bliżej opisac jak "zdemontowac" ten element i jak zamontowac dolot...?
pozdrawiam!

[H] Dylu [H]
14-05-07, 10:43
nie no starczy...kurde...z takim podejsciem i wlasna inicjatywa to idz przed telewizor z paczka czipsow a nie zebieraj sie do rozbierania samochodu...moze jeszcze wytlumaczyc Ci jak sie trzyma srubokret i otwiera maske.....a i pamietaj...sruby odkreca sie w przecwinym kierunku do ruchu wskasowek zegara...to tak na wyrost bo pewnie zaraz napisal bys posta ze sie sruby nie daja odkrecic, w czasie kiedy ty probowal bys je dokrecac... :/

LUDZIE , wiecej inicjatywy, a nie wszystko na talerzyku...

po za tym jak zalozysz dolot z Twoja wiedza i mechanicznym zacieciem to jestem BARDZIEJ niz pewien ze pogorszy Ci on osiagi...

pozdro.

sublove
14-05-07, 11:10
słuchaj... z takich postów jak Twoje nie wynika nic... najłatwiej jest kogoś krytykowac, gratulacje podejścia.

W mojej prośbie byłem kulturalny, zapytałem zwyczajnie jak zabrac się porządnie do zorbienie czegoś, zapytałem a nie zacząłem kombinowac nie mając o tym żadnej wiedzy. Uważam, że po to jest forum, żeby sobie na wzajem pomagac... jeśli o tym nie wiesz to radzę się dokształcic. Skoro nie masz nic do powiedzenia (konkretnego) to może następnym razem sam kup sobie paczkę chipsów i siądź przd TV zamiast krytykowac kogoś nie wnosząc przy okazji nic znaczącego do tematu.

Nie obrażam nikogo, nie kozaczę jaki to ze mnie mechanik, nie rzucam nazwami technicznymi i nie przechwalam się niczym... piszę tutaj ponieważ potrzebuję pomocy. Nikt nie urodził się mechanikiem i na początku każdy był zielony...

Nie wiedziałem, że wymagam rzeczy nie możliwych prosząc o pomoc w takim, jak się okazuje "banalnym" temacie... niestety dla mnie temat nie jest banalny i chciałbym się czegoś nauczyc, proszę tylko o pomoc.

[H] Dylu [H]
14-05-07, 11:24
Nie wiedziałem, że wymagam rzeczy nie możliwych prosząc o pomoc w takim, jak się okazuje "banalnym" temacie... niestety dla mnie temat nie jest banalny i chciałbym się czegoś nauczyc, proszę tylko o pomoc.

to QWA :szukaj: bylo na ten temat milion piencet tysiecy razy, i niestety bez podstawowej wiedzy mechanicznej, ktorej EWIDETNIE niemasz nie zabieraj sie do roboty, bo zadajesz takie pytania ze obawy napewno nie sa bezpodstawne...ja naprawde nie chce Cie urazic, ale niestety bez zagladania pod maske i bez zadnej inicjatywy chcesz aby podac Ci na tacy solucje...kurna...jak mozna pytac jak sie odkreca rezonator...jak on sie trzyma na gora 2 srubach, tylko trzeba sie nachylic, popatrzyc...POMYSLEC a nie czekac na gotowe...

Wally
14-05-07, 12:37
sublove, zajrzales chociaz pod maske ?? Ale tak na serio zajrzales ?? Moze ktos powinien Ci jeszcze napisac jak tankowac lub jak klamke sie otwiera ?? Kurde czy naprawde tak ciezko jest zrobic cos samemu a dopiero jak jak sie ma problem spytac o pomoc??

Dyly napisal Ci jedna z najwazniejszych rzeczy ktora powinienes juz znac:


Dylu [H]]moze jeszcze wytlumaczyc Ci jak sie trzyma srubokret i otwiera maske.....a i pamietaj...sruby odkreca sie w przecwinym kierunku do ruchu wskasowek zegara...

Czego jeszcze potrzebujesz, namiary na sruby to odkrecenia rezonatora ?? Ludzie no nie przesadzajmy... Poza tym, nikt Cie nie obraza tylko radzi a po to wlasnie jest forum. Przejdz sie do samochodu, otworz maske, popatrz jak trzyma sie rezonator i zacznij uzywac glowe zeby pomyslec, jak go odkrecic. Sorry ale przesadzasz juz ....

skolopendra
14-05-07, 15:14
Nikt nie urodził się mechanikiem i na początku każdy był zielony...


oczywiście ze każdy .ale nie do tego stopnia :agent:
idź do sklepu, kup komplet kluczy nasadowych ,otwórz maskę auta ,po przymierzaj klucze ,pomyśl ..................... w najgorszym wypadku zejdzie Ci na robocie z odkręceniem rezonatora max 30min

a,i o następne doświadczenie w życiu bogatszy będziesz, kolego miły ;)

sublove
14-05-07, 15:27
dobra, zwracam honor :d

sorry za zamieszanie, idę po klucze, śrubokręty, odstawiam chipsy i gaszę telewizor :d

jak się na czymś na serio zawieszę to Wam pozawracam gitarę...

nie boję się grzebania w samochodzie, lubię takie sprawy ale lubię też miec świadomośc co robię i czy robię to dobrze... stąd te pytania :)