PDA

Zobacz pełną wersję : Zalewa 3 gar



Zuberek
20-11-11, 21:29
Witam!
Mam takie pytanko. Zalewa mi 3 gar przy ostrzejszej jeździe tzn. jak jeżdżę gwałtownie dodając gaz do podłogi (parę kilometrów i zalany, później pracuje jak traktor) jak jeżdżę na niskich obrotach np. 1.5-2tys. 2 bieg i na wyboistej drodze gdzie nie można się rozpędzić. Ogólnie muszę się bardzo ale to bardzo delikatnie obchodzić z silnikiem aby trochę przejechać bez czyszczenia świecy, bez gwałtownych przyśpieszań tylko do 2.5-3.5 tys. obr. i zmiana biegu. Momentalnie zalewa gar tylko jak mocniej ruszę z piskiem i dam mu po obrotach wtedy zaczyna chodzić jak traktor.
Co sądzicie o tym? co może być przyczyną? Może uszczelniacz puszczać przy większym ciśnieniu oleju w silniku dlatego go zalewa? (podczas zwiększenia obrotów?) Czy może zawór podparty lub wtrysk zapieczony? Silnik mi pracuje lekko ponad 1tys. obr. nic nie faluje.

Whiplash
20-11-11, 22:11
wymien wtryskiwacz

Zuberek
21-11-11, 08:20
Sorry zapomniałem dodać że silnik to D15B2 więc 2 punktowy wtrysk elektronicznie sterowany. pozostałe gary są OK więc który wtrysk mam wymienić? i czy sam wtrysk można kupić?

zakit
21-11-11, 09:17
skad wiesz ze zalewa, a moze wlasnie nie dostaje paliwa, podobne objawy jak przy zapchanym filtrze paliwa.

Zuberek
21-11-11, 09:49
Filtr powietrza nowy o to chodzi. A wiem że zalewa bo sprawdzałem nie raz i po wyczyszczeniu wszystko jest dobrze...

jasiek09
21-11-11, 10:10
Pewnie zalewa bo gubi zapłony na tym cylindrze, zainteresuj się kopułką i palcem

Whiplash
21-11-11, 10:36
Pewnie zalewa bo gubi zapłony na tym cylindrze, zainteresuj się kopułką i palcem

dokladnie trak, bo jakbys mial wieloipunkt to mozna wtedy obstawiac wtryskiwacz

Zuberek
21-11-11, 10:55
U mnie historia tego samochodu zaczęła się tak. Kupiłem samochód z przerywającym silnikiem do 2.5tys. przerywał później dopiero szedł. więc wymieniłem świece na NGK i przewody NGK do tego zakupiłem zregenerowany aparat zapłonowy. Poprzedni aparat zalewało olejem i działy się z nim cyrki więc nie chciałem się bawić w pierdoły i wolałem wymienić cały. Nie pamiętam tylko czy poprzednio mi go zalewało czy to zaczęło się po wymianie aparatu na ten zregenerowany.

EDIT: sprawdziłem teraz kopułkę i wydaje się być ok. styk w kopułce jest taki sam jak reszta nawet lepszy niż ten z 1 gara a pierwszy gar pracuje mi dobrze.

marcus209
21-11-11, 13:45
Sorry zapomniałem dodać że silnik to D15B2 więc 2 punktowy wtrysk elektronicznie sterowany. pozostałe gary są OK więc który wtrysk mam wymienić? i czy sam wtrysk można kupić?

Są 4 wtryski, tyle ze sterowane parami. Wymień wtrysk na tym garze, na którym ci zalewa. Lub zmień miejscami np 3 z 2-gim, by mieć pewność, że to wtrysk a nie brak iskry.

rychulja
21-11-11, 15:07
Są 4 wtryski, tyle ze sterowane parami. Wymień wtrysk na tym garze, na którym ci zalewa. Lub zmień miejscami np 3 z 2-gim, by mieć pewność, że to wtrysk a nie brak iskry.

W B2 są dwa wtryski !!!

marcus209
21-11-11, 16:01
W B2 są dwa wtryski !!!
Racja... pomyliło mi się ze D14A3:/ tam są sterowane parami 1 z 4 i 2 z 3...

Zuberek
24-11-11, 23:37
No więc w końcu jaka rada?? :D podpalić i do lasu?? hehe bo już powoli nabieram takich myśli :P

P.S jak zrobić w Civic restart komputera?? poprzez odłączenie akumulatora??

P.S 2: Pytanie trochę Off ale mam pytanie co to wskaźnika temperatury. Jak jest u was w Civic? Bo u mnie nawet na rozgrzanym silniku spoczywa na samym dole jedynie jak stoję w korku dłuższy czas to się podnosi wskaźnik prawie że do połowy. A jak zgaszę silnik na rozgrzanym silniku i znowu przekręcę stacyjkę to podniesie się na sekundę do 2giej kreski na wskaźniku temp. (druga kreska od samego dołu) i nagle spada znowu "do stanu spoczynku" Dodam że ogrzewanie działa mi bardzo dobrze. Bo po chwili dmucha mi już ciepłym powietrzem. Termostat mi padł przypadkiem?

Whiplash
25-11-11, 07:21
moze termostat moze czujnik do wskaznika, jest w bloku pod aparatem zaplonowym jeden kabel jest w niego wpiety :) ten z dwoma to do ECU