PDA

Zobacz pełną wersję : Przypomnienie wyłączenia świateł.



matthew_osw
11-05-07, 18:42
Witam. Mam takie pytanko, dotyczące sytuacji, która już drugi raz mi się zdarzyła. Niefachowe to z mojej strony, no ale człowiek nie robot, zapomnieć się zdarza.
Nie wyłączyłem dziś świateł i zostałem samochód na parkingu. Przychodze po paru godzinach, a Hania nie daje znaków życia - rozładowałem aku :/ Niestety samochodzik nie ma przypomnienia, coby wyłączać światła przy wychodzeniu z niego.

Czy ktoś z Was zamontował coś takiego u siebie, żeby był sygnał dźwiękowy wyłączenia świateł?
Czytałem, że ktoś sobie poradził w drugą stronę - jeśli nie włączył świateł, to zapalała się kontrolka od otwarcia bagażnika, ale w moim przypadku lepszy byłby sygnał dzwiękowy, jak to jest w nowszych pojazdach.
Dajcie znać Panie i Panowie. Pzdr.

spec
11-05-07, 18:46
Może automatyczne włączniki świateł z allegro to jakieś rozwiązanie. Włączają światłą po uruchomieniu silnika i gaszą wraz z wyłączeniem silnika. Ma może ktoś założone to w Civicu?

orfius
11-05-07, 18:57
Ja mam takie coś założone - ale odkąd kupiłem to było, więc nie wiem gdzie to się podłącza i jak...

muzammil
11-05-07, 20:04
ja mam takie cos u isbie fabrycznie. mam civica z 93 wiec nie jest taki nowy a bylo.jak nie wylacze swiatel i otworze drzwi to piszczy na zgaszonym silniku. clakiem przydatna rzecz:)
ps mam wersje kanadyjska, moze to ma jakies znaczenie.

skolopendra
11-05-07, 20:14
ja mam takie cos u isbie fabrycznie

w 6 generacji to już standard ;)

muzammil
11-05-07, 20:14
mam 5 generacje

Efyr
11-05-07, 20:39
Też mam to. Teraz mam rozebrany kokpit i grzebie w elektryce. Wygląda, że jest to na puszcze od bezpieczników po drugiej jej stronie, tej koło nóg kierowcy.

Ale można też pewnie kupić uniwersalny.

Zresztą zrobić coś takiego to nie problem: jakiś brzęczyk (choćby pozytywkę z kartki - będzie oryginalnie) podłączyć mase i plus ze świateł postojowych, ale na kablu z plusem dać przekaźnik sterowany (włączany) masą z czujnika otwarcia drzwi kierowcy. Jeszcze pewnie trzeba by zastosować tam diode kierunkową, aby impuls nie szedł z innych drzwi.
Czyli koszt części to grosze.

bobibagno
12-05-07, 08:13
Odnośnie tego automatycznego włącznika światel to ja mam to zamontowane w swojej padaczce i musze sie przyznac ze jestem bardzo zadowolony. Koszt tego stafu to okolo 25 zl + przesylka i jeszcze jakies kilka metrow kabla. Troche dlubania i mamy zamontowane:)
A zaczeło sie od tego ze powiedzialem sobie ze nie zaplace tym skurczybykom za brak swiatel bo to dal mnie paranoja :/

Randall
12-05-07, 09:53
Ja w EG4 tez mam ten brzeczyk, nie wiem czy fabryczny ale od zakupu był. Tylko denerwuje mnie jedna rzecz, ze piszczy rowniez przy postojówkach, czasem chce się zatrzymać pod wieczór i zostawić postojówki (np gdzieś przy drodze) a to nie przestaje wyć hehe.

Nowy Kubi
12-05-07, 11:19
Mialem kanadyjke właśnie bez brzęczyka. I dopadłem tę puszkę co jest za bezpiecznikami z napisem INT. WIPER LIGHTING ALARM

Więc pewnie jakby to przełożyć to bedzie fabryczny brzeczyk. Mialem wkladać i testować, ale sprzedałem auto i mi została. W sumie mogę sprzedać ten diwajs. Jest to oryginał Hondy, kwestia podmianki, ale tak jak mówię, nie zdążyłem sprawdzić czy rzeczywiście pasuje.

[ Dodano: Sob 12 Maj, 2007 ]

Ja w EG4 tez mam ten brzeczyk, nie wiem czy fabryczny ale od zakupu był. Tylko denerwuje mnie jedna rzecz, ze piszczy rowniez przy postojówkach, czasem chce się zatrzymać pod wieczór i zostawić postojówki (np gdzieś przy drodze) a to nie przestaje wyć hehe.

Dlatego piszczy tylko przy otwartych drzwiach. Przynajmniej oryginał.

Efyr
12-05-07, 11:41
Tylko czy będzie kostka, którą się pod nią podpina - taka dłucga cieńka, biała.

matthew_osw
12-05-07, 17:37
No dobrze Panowie. Tylko że Wy mówicie, że jeśli już macie takie coś, to nie było to montowane przez Was (albo Waszych elektryków), ale mieliście to wcześniej. Jestem po prostu ciekaw, ile by mnie kosztowała taka impreza - myślę, że warto w takie coś zainwestować (ale nie przeinwestować). Na ASO trochę szkoda środków. Preferowałbym jednak sygnał dźwiękowy, zamiast tego automatycznego włącznika świateł... pzdr

Efyr
12-05-07, 23:03
Przecież napisałem co byś potrzebował aby zrobić coś takiego. Sumuj koszty i będzie cena.

matthew_osw
12-05-07, 23:28
Dzięki Efyr, że napisałeś, myślę, że nawet dosyć szczegółowo. Niestety ja ogólnie nie kumaty jestem w te klocki. Wolę się w elektryka nie bawić, bo jeszcze Hanka wyląduje na szrocie ;) Masa, plus, przekaźnik, impulsy... mów mi jeszcze - prawie jak po chińsku hehe. Chyba się przejadę z tym do elektryka, żeby mi to wycenił razem z robocizną i częściami - będzie zrobione raz, a dobrze. Dzięki za zainteresowanie tematem :)

coala_16
13-05-07, 11:07
W Civicach na Europe 92-95 to był standard, jeszcze się nie spotkałem żeby takiego czegoś nie było. :d

matthew_osw
13-05-07, 12:05
No ogólnie europejskie wersje były bogatsze w elektronike chociażby o szyby. Jak teraz słyszę kolejnym dodatkiem był ten brzęczyk. Moja Hania to Kanadyjka, że tak powiem i jest trochę uboższa (niestety). Ale jaka to przyjemność móc swojej kobietce podarować coś dodatkowego :aloha:

bolas
13-05-07, 20:26
u mnie z kolei jest brzeczyk ale dziala kiedy mu sie podoba :d
takze zakupilem aytomatyczny wlacznik swiatel i teraz pozostaje mi go tylko zmontowac :aloha: ale niestety brak jak na razie czasu :(

UkiNH
13-05-07, 20:37
jeżeli chcesz jak najniższym kosztem zrobić coś takiego to kuo sobie przekaźnik za 3 zł i już masz automatyczny włącznik świateł wystarczy go podpiąć bod instalacje:]

mozes
14-05-07, 09:52
Takie piszczydło na allegro kosztuje około 6 pln + wysyłka. Piszczyk z dwoma kablami. Ja takie coś kupiłe bo z chcę podłączyć żeby piszczało i informowało o włączeniu świateł bo piszczydło o wyłączeniu już mam seryjne.
pozdr

Jowita
18-05-07, 14:45
chłopaki a ja mam tak od tygodnia zamontowane takie coś i dział idealnie aż uszy bolą więc nie da sie nie włączyć świateł hihihih a koszt to aż całe 5 zł wszystko.....


kto mi wytłumaczy dlaczego nie mogę dodać załącznika????? rozmiar 55 kb a pokazuje że przekroczony limit uploadu o 1 kb

KuBiK
18-05-07, 14:49
kto mi wytłumaczy dlaczego nie mogę dodać załącznika????? rozmiar 55 kb a pokazuje że przekroczony limit uploadu o 1 kb

nie jestes klubowiczem a tylo oni moga dodawac foty na wewnetrzny serwer. ty musisz korzystać np z fotosik.pl lub imageshack.us

ppm702
18-05-07, 14:57
Jowita, regulamin działu, punkt dot. zamieszczania zdjęć. Jesteś tylko sympatykiem, więc to jedyna metoda. Dlaczego regulaminy działów cieszą się tak minimalnym zainteresowaniem, a później jest zdziwienie, że jakieś posty kasujemy albo lecą ostrzeżenia ?? :/

Jowita
18-05-07, 15:05
ok chłopaki już wszystko jasne!!
więc podrzucam schemat prostego sygnalizatora świateł który zamontował mi kolega w autku tydzień temu i naprawdę jestem zadowolona piszczy jak świateł nie włączę i jak ich nie wyłączę a koszt jak napisałam wcześniej to 5 zł plus flaszka dla kolegi....

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4ab4a3b7e5fbfa43.html

Pietka_
18-05-07, 15:43
Tak jak już wyżej parę osób pisało kup uniwersalne "piszczadełko" :) . jeżeli nie chce ci sie bawić w allegro to idź do pierwszego większego marketu i kup takie coś za 10-15zł. Podłączenie jest banalne- 4 kabelki- +, -, światła długie i światła krótkie- najszybciej wpiąć się w skrzynkę z bezpiecznikami. Z reguły na tym urządzeniu jest przełącznik którym oprócz brzęczenia przy niewyłączonych światłach ustawiasz brzęczenie niezałączonych świateł(po jakiś 10 sekundach)- trochę pogmatwałem ale chyba zrozumiałe. To tyle powodzenia w montowaniu :d

Nowy Kubi
19-05-07, 17:54
A ja właśnie wytestowałem, włożyłem do Kanadyjki oryginalny moduł który jest wciśnięty od tyłu w panel bezpieczników z europejki z brzęczykiem i działa. Po wyłączeniu zapłonu piszczy dopóki nie wyjmie się kluczyka, jak są włączone swiatła.

matthew_osw
25-05-07, 14:08
Witam ponownie. Założyłem dzisiaj ten wynalazek. Całość inwestycji wyniosła mnie 29zł (9zł reminder i 20zł elektryk). Niestety, musiałem to komuś zlecić, bo nie bardzo się na tej całej elektryce znam. Facet powiedział, że są dwie możliwości podłączenia: albo pod drzwi, albo pod zapłon. Wybrałem drugą opcję - czasami przecież zdarza się wyłączyć silnik, ale z samochodu nie wychodzić. A światełka świciłyby cały czas. Całość operacji jakieś 15min. Przynajmniej jeden problem z głowy, aku się nie rozładuje. Dzięki wszystkim za podpowiedzi do problemu. AVE :]

nographix
16-06-07, 12:28
how-to


http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=31573

DaroP
05-09-08, 20:05
Witam
A ja z kolei zapytam czy ktoś spotkał się z takim objawem, że oryginalny brzęczyk przestał działać? Właśnie zauważyłem, że niestety ale już nie sygnalizuje pozostawionych włączonych świateł, jeszcze wczoraj działało.
Dziękuję za wszelkie sugestie i pomoc
DaroP

karpik85
05-09-08, 21:55
Sprawdź działanie włącznika-czujnika otwarcia drzwi, tego, który powoduje zapalanie lampki sufitowej. U mnie właśnie zaśniedziały styki i przestał również działać brzęczyk.