PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi, filtry, hamulce, wspomaganie, chłodzenie... Kilka pytań.



rbkt666
16-11-11, 21:05
Witam. Mam kilka pytań odnośnie Hondy Civic V gen Coupe.

1. Drzwi.
Miałem mała kolizję i generalnie blacha nadaje się na złom. Na całe szczęście w środku wszystko jest ok, głośnik działa, drzwi się zamykają i otwierają, to samo szyba. Teraz pytanie, ile czasu może zająć przełożenie tego wszystkiego? Kable, głośnik, szyba, mechanizm szyby elektryczny, zamek... i reszta? I najważniejsze, jest gdzieś w necie jakiś instruktaż dokładny jak to rozebrać i złożyć? Bo znając życie wymiana tego wszystkiego zajmie więcej niż powinna - a tu śrubki zapomnę, a tu czegoś nie włożę, a to nie w tej kolejności itd... Jeśli takowej nie ma (a nie znalazłem - być może słabo szukałem) to prosiłbym, żeby napisał ktoś co i jak krok po kroku od samego zdjęcia drzwi (trzeba będzie zdejmować bok?) aż po odkręcanie wewnętrznych śrubek :P No może nie aż tak, ale żebym w miarę połapał się o co chodzi i niczego nie upierdzielił.

2. Filtry i olej.
Autko niedawno kupione i wypadałoby wymienić olej silnikowy. Pytanie brzmi - czy 4l starczą do d15b7? Ile tam trzeba tego wlać?
Gdzie znajduje się filtr paliwa i powietrza? Jak się do nich dostać, jak je wymienić i jakie będą potrzebne narzędzia?

3. Wspomaganie. No trochę poniżej poziomu minimalnego mam płyn od wspomagania. Wymienić go czy dolać? I tu pytanie, czy trzeba dolać takiego samego?

4. Hamulce. Jak ocenić stan tarcz i klocków? Czytałem, że nie trzeba zdejmować koła, wystarczy je skręcić na max i zobaczyć pod kątem. Z tym że... Jak to będzie wyglądać? Tzn. jak ocenić, czy jeszcze można pojeździć czy też nie?

5. Płyn chłodniczy. No właśnie. Mam zalany jakiś płyn chłodniczy przystosowany do temperatur zimowych. Można je mieszać, czy trzeba lać taki jaki jest?

Pozdrawiam userów forum i liczę na konkretnie i jasne wypowiedzi :)

wwljohn
17-11-11, 12:55
Ehh..mówiąc krótko:
1. Nikt nie będzie streszczał Ci połowy forum. Poczytaj trochę a znajdziesz odp na te pytania wałkowane nie raz.
2. Jeśli nie znasz odp na podstawowe pytania to proponuję w obawie o twoje życie po samodzielnej naprawie udać się do mechanika.



1. Drzwi.
Miałem mała kolizję i generalnie blacha nadaje się na złom. Na całe szczęście w środku wszystko jest ok, głośnik działa, drzwi się zamykają i otwierają, to samo szyba. Teraz pytanie, ile czasu może zająć przełożenie tego wszystkiego? Kable, głośnik, szyba, mechanizm szyby elektryczny, zamek... i reszta? I najważniejsze, jest gdzieś w necie jakiś instruktaż dokładny jak to rozebrać i złożyć? Bo znając życie wymiana tego wszystkiego zajmie więcej niż powinna - a tu śrubki zapomnę, a tu czegoś nie włożę, a to nie w tej kolejności itd... Jeśli takowej nie ma (a nie znalazłem - być może słabo szukałem) to prosiłbym, żeby napisał ktoś co i jak krok po kroku od samego zdjęcia drzwi (trzeba będzie zdejmować bok?) aż po odkręcanie wewnętrznych śrubek :P No może nie aż tak, ale żebym w miarę połapał się o co chodzi i niczego nie upierdzielił.

Stawiasz jedne obok drugich i przekładasz. Czas operacji ok 1h popijając browara. Konstrukcja drzwi jest prosta jak budowa cepa.



2. Filtry i olej.
Autko niedawno kupione i wypadałoby wymienić olej silnikowy. Pytanie brzmi - czy 4l starczą do d15b7? Ile tam trzeba tego wlać?
Gdzie znajduje się filtr paliwa i powietrza? Jak się do nich dostać, jak je wymienić i jakie będą potrzebne narzędzia?

Wystarczy 4l. Ile? - tego dowiesz się po bagnecie MIMO TO JEDŹ Z TYM DO MECHANIKA



3. Wspomaganie. No trochę poniżej poziomu minimalnego mam płyn od wspomagania. Wymienić go czy dolać? I tu pytanie, czy trzeba dolać takiego samego?


Dolać



4. Hamulce. Jak ocenić stan tarcz i klocków? Czytałem, że nie trzeba zdejmować koła, wystarczy je skręcić na max i zobaczyć pod kątem. Z tym że... Jak to będzie wyglądać? Tzn. jak ocenić, czy jeszcze można pojeździć czy też nie?

Powierz to lepiej mechanikowi :o



5. Płyn chłodniczy. No właśnie. Mam zalany jakiś płyn chłodniczy przystosowany do temperatur zimowych. Można je mieszać, czy trzeba lać taki jaki jest?

Każdy jest do temperatur zimowych, bo to głownie glikol.

radar333
18-11-11, 10:37
Jedź na serwis olejowy. Zmienia olej i wszystkie filtry, sprawdza i doleją płyn chłodniczy, od wspomagania i hamulcowy. Raczej też ocenią ci klocki. Klocki jak są już na maxa wyj*bane to piszczą bo są specjalne blaszki do jakiej bezpiecznej granicy mogą się zetrzeć. Drzwi możesz przekładać 2 godziny lub 2 dni zależy jak ci pójdzie. Gotowych odpowiedzi na temat drzwi nie znajdziesz racze. Musisz jechać i płacić. Za wiedzę się płaci albo za darmo siedzi się na forum i się szuka, masz wybór.

wwljohn
18-11-11, 11:02
Jest taka książka "Sam naprawiam" :o . Znajdziesz tam odpowiedzi na wszystkie niezmiernie nurtujące Cię pytania i wiele, wiele innych :o ... Dla ułatwienia sprawy jest tam sporo obrazków ;)

Feniks333
18-11-11, 11:07
A Dla jeszcze większego ułatwienia sprawy link do tej książki masz na forum.

radar333
18-11-11, 12:47
I bywa na allegro też. Ale tam jest wiedza o wszystkim co seryjne, nie znajdziesz tam informacji na temat na przykład czy kanapa od coupe pasuje do hb, czy zderzak od sedana pasuje do coupe itd. To na forum znajdziesz. Pozdrawiam.