PDA

Zobacz pełną wersję : problem z LPG



tomekb
10-05-07, 14:47
ma problem z instalacja gazowa tzn jak auto jest zima nie chce chodzić na gazie(gasnie), dopiero po przejechaniu 5 km zaczyna chodzi i juz potem dobrze chodzi

w aucie sa nowe przewody, swiece itp

mAgik
10-05-07, 15:30
Pierwsza sprawa to taka, że dla silnika jest zdrowiej gdy nie jeździsz na gazie odrazu, tylko przełączasz na gaz po pewnym czasie od uruchomienia go.Co do gaśnięcia to może to być kwestia złej regulacji (nie napisałeś co to za instalacja, czy z kompem czy bez itp) chociaż jeśli chodzi o gaz to temat rzeka :spie: . Kiedyś jak miałem Renówkę to mialem to samo i była to wina silniczka krokowego(dodam, że na benzynie samochód chodził bez problemu), bo zapiekł się i nie spełniał swoje roli. Nie wiem dokładnie jak u Ciebie wygląda sprawa regulacji wolnych obrotów ale przeczyściłbym na Twoim miejscu co się da :)

tomekb
10-05-07, 15:34
lpg jest bez komputera

po przejechaniu 3-5km auto na gazie zaczyna normalnie chodzic

[ Dodano: Czw 10 Maj, 2007 ]
lpg jest bez komputera

po przejechaniu 3-5km auto na gazie zaczyna normalnie chodzic

silniczek krokowy utrzymuje dobre obroty

[ Dodano: Czw 10 Maj, 2007 ]
lpg jest bez komputera

po przejechaniu 3-5km auto na gazie zaczyna normalnie chodzic

silniczek krokowy utrzymuje dobre obroty

[ Dodano: Czw 10 Maj, 2007 ]
JUZ WSZYSTKO WIEM TO WINA TERMOSTATU dzieki za pomoc

glinthor
15-05-07, 14:51
Ja mam problem innej natury. Samochód odpala normalnie, za pierwszym razem na gaz przełącza się też bez problemów. Problem powstaje gdy po krótkim postaju próbuje znów załączyć gaz (silnik uruchamiany na benzynie be problemów). Po przełączeniu całkowicie spada moc a obroty powolutku kierują się do zera. Czasami pomaga zabawa biegami 3,4,3,4,3,4 i czasami zaskakuje. Innym razem przełączam z powrotem na benzyne i znów na gaz i po kilku takich operacjach silnik znów zaskakuje - na benzynie jeździ bez problemu. Jeżeli odstawię samochód na dłużej przełączanie na gaz odbywa się bez problemu. Macie jakiś pomysł?

ps2039
15-05-07, 16:40
Czasami pomaga zabawa biegami 3,4,3,4,3,4 i czasami zaskakuje.
nie bardzo rozumiem co biegi mają do gazu ??

nie ma ani słowa o tym co to za gaz, jakiej generacji instalacja.

W prostszych instalacjach czasem wysiadały przekaźniki (gaz-benzyna).
A może udaj się do gazownika, jesli problem występuje za każdym razem to powinien go łatwo wykryć.

glinthor
15-05-07, 16:56
Redukcja biegów powiduje chwilowe zwiekszenie obrotów - nadal brak mocy.

gaz 2 generacja

gazownik załozył na próbę śróbę zamiast silniczka krokowego i na razie nie ma pomysłu.

ps2039
15-05-07, 17:07
gazownik załozył na próbę śróbę zamiast silniczka krokowego i na razie nie ma pomysłu
to może zmień gazownika. może inny zaradzi.


Redukcja biegów powiduje chwilowe zwiekszenie obrotów - nadal brak mocy.
rozumiem, ale czy po redukcji kiedy mocy brak to wygląda tak jakby nie docierało paliwo ??
czy docierało, ale w zbyt małej dawce ??

Bassmaster
15-05-07, 22:17
gazownik załozył na próbę śróbę zamiast silniczka krokowego i na razie nie ma pomysłu.
No to świadczy o niewiedzy gazownika, który omija problem "cofając się do tyłu" :d

Widzę, że kolega z Warszawy, także polecam z czystym sumieniem zakład na ul. Szarych Szeregów (chyba 5B, jeżdżę na pamięć) tel. 601-292-580, jedyny gazownik który wie co mówi i robi (wiem, bo byłem u wielu).
Jak zdecydujesz się ich odwiedzić, powołaj się na klienta ze srebrnej Hondy Civic, do której zakładali komputer Al-700, powiedz że auto do tej pory chodzi na gazie jak zegarek.

Nie muszę chyba przypominać, że do bezproblemowego działania instalacji LPG potrzebne są: czysty filtr powietrza, gazu, sprawne kable WN, świece, sprawne membrany w parowniku (reduktorze), czysty silniczek krokowy (od wolnych obrotów), wyregulowane zawory i oczywiście dobrej jakości gaz.

Nowik86
15-05-07, 22:54
widze ze dobry temat na moje pytanie:)
kupilem niedawno honde civic 94' 1.5 i chcialbym do niej zalozyc gaz...
problem w tym ze bylem w kilku warsztatach gdzie zakladaja takowa instalacje,lecz wolalbym zalozyc ja w jakim poleconym przez was miejscu,gdzie bede jezdzil bezproblemowo...
macie moze jakies propozycje??
mieszkam 10 km na zach od wawki wiec jej okolice i wawka wchodza w gre...
z góry dzieki za pomoc...
pozdro

glinthor
16-05-07, 09:42
[quote=glinthor]
Nie muszę chyba przypominać, że do bezproblemowego działania instalacji LPG potrzebne są: czysty filtr powietrza, gazu, sprawne kable WN, świece, sprawne membrany w parowniku (reduktorze), czysty silniczek krokowy (od wolnych obrotów), wyregulowane zawory i oczywiście dobrej jakości gaz.



Dzięki,

Wszystko nowe i czyste i wyregulowane. Notabene problem zaczął sie po tym jak wymieniłem parownik na nowy - gazownik twierdzi, że gdyby była to wina nowego parownika to wogóle nic by nie działało.

Zastanawiają mnie jeszcze świece, teoretycznie już prawie 25tyś ale problem pojaiwł by się zawsze a nie tylko po postoju samochodu. Myśłałem też, że może coś z czujnikami temperatury.

Bassmaster
16-05-07, 21:27
może coś z czujnikami temperatury.
To sprawdź po przejechaniu jakiegoś dystansu (gdy silnik się nagrzeje) czy parownik jest ciepły, jeśli nie to dopiero wtedy może być coś nie tak albo z czujnikami albo z chłodzeniem.


Notabene problem zaczął sie po tym jak wymieniłem parownik na nowy
Kiedy wymieniałeś? Jeśli niedawno to normalne, membrany muszą się ułożyć (czeka cię regulacja po ok. 1000km). U mnie po regeneracji a nie wymianie parownika czasami gasł silnik.


Po przełączeniu całkowicie spada moc a obroty powolutku kierują się do zera
To tak jakby wtedy nie dostawał gazu, lub mieszanka byłaby zbyt uboga. (sonda?)
A ile przejeżdżasz na 1 baku gazu, zakładam że 35-litrowym?

glinthor
17-05-07, 09:43
Kiedy wymieniałeś? Jeśli niedawno to normalne, membrany muszą się ułożyć (czeka cię regulacja po ok. 1000km). U mnie po regeneracji a nie wymianie parownika czasami gasł silnik.

Sprawa zaczeła się zanim przejechałem 1000 km teraz to juz pewnie ze 3000. Zglosilem sie na regulacje i gazownik powiedzial ze to nie parownik tylko prawdopodobnie krokowy i podmienil na test na srube - nie pomoglo



To tak jakby wtedy nie dostawał gazu, lub mieszanka byłaby zbyt uboga. (sonda?)
A ile przejeżdżasz na 1 baku gazu, zakładam że 35-litrowym?

31L - jakies 330 km - bez zmian tak jak zawsze. Wydaje mi sie, że jak by nie dostawał gazu to efekt był by podobny do tego kiedy gaz sie kończy czyli szarpanie a tu wszystko płynnie. Co do ubogiej mieszaniki to nie rozumiem dlaczego miało by sie to ujawniać dopiero po krótkim postoju. Tak jak pisałem wcześniej po 1 godzinie alebo więcej instalacja działa poprawnie

Bassmaster
18-05-07, 22:59
Wygląda to po prostu tak, jakby silnik nie dostawał mieszanki, może coś się przytkało?
Spytałem o spalanie, bo instalacja mogła być nie szczelna, ale to mniej byś przejechał na pełnym zbiorniku.

nie parownik tylko prawdopodobnie krokowy i podmienil na test na srube - nie pomoglo
To pozostaje jeszcze sprawdzić komputer i sondę (na benzynie rozumiem, że problem nie występuje)
Zadzwoń do tego gazownika, co podałem wyżej i umów się na wizytę.
Możesz jeszcze pogadać z tym gościem: 600 20 20 95, handluje na Allegro instalacjami LPG, i pomógł mi kiedyś (potrzebowałem porady, nic od niego nie kupiłem), mam nadzieję, że tobie też pomoże.

Niestety bez wizyty u gazownika chyba się nie obejdzie mimo moich dobrych chęci.

glinthor
21-05-07, 16:41
Dzięki z info, znajde chwilkę to wpadne do gazownika.