PDA

Zobacz pełną wersję : Oświetlenie podsufitówki



kociak
15-11-11, 11:43
Witam.Jestem nowym posiadaczem hondy 1997 rok 3D.Niestety mam problem podświetlenie w podsufitówce nie działa.Nowa zarówka i nic.Bezpieczniki wydawaja sie byc wszystkie oki.Co może być przyczyna

19Ryba10
15-11-11, 12:08
rozbierz to podswietlenie (nic prostrzego :) ) wyjmujesz szkiełko , ten plastik pod szkielkiem trzyma sie na jedną srube , odkrecasz , wyjmujesz , odlaczasz kabelek , i zobacz sobie na styki czy nie sa zaśniedziałe. Konstrukcja prosta jak cep wg mnie . Sam ogarniam co jakis czas bo albo wilgoc zrobi swoje albo poprostu odpieprza światełku :)

kjmuszek
15-11-11, 12:11
albo poprostu odpieprza światełku
Masz na myśli to mruganie ? Bo to chyba często występuje... :)
Tak jak ryba pisze , sprawdź , chyba że ktoś gdzieś wyrwał kabelki w co wątpię. Najlepiej sprawdź masę

19Ryba10
15-11-11, 12:17
ta u mnie jest problem ze jakby nie mozna ucelować przy przelaczaniu pstryczkiem na "wylaczenie/otwarte drzwi/oswietlenie ciagle" czasem zalacza sie poprostu w polowie przelaczanai :D troche zagmatwane ale moze ktos zrozumie hehe , co jakis czas musze kombinowac ,czyścic podkladać coś pod blaszki zeby normalnie świecilo :P zastanawiam sie nad światełkiem od innego auta bo hondowskie juz mnie wkur** :D

kociak
15-11-11, 12:21
rozbierz to podswietlenie (nic prostrzego :) ) , ten plastik pod szkielkiem trzyma sie na jedną srube :)
trzyma sie na dwie sruby.Wsadzilem bezposrednio w wtyczke probnik z dioda.Zero reakcji.Ale nie sprawdzałem czy sa zaśniedziale kabelki(WATPIE)

19Ryba10
15-11-11, 12:24
wyjmij i przeczysc te blaszki wewnatrz tego plaskiku po ktorch chodzi pstryczek,narazie nic innego mi nie przychodzi na mysl . Sprawdz tez czy w tej wtyczce ktora podlaczasz pod oswietlenie jakiś geniusz nie pozaginal albo nie ulamał tych dwóch blaszek. ps Pamietaj dobrze dokrecic te śrubki bo one robią za mase i inaczej nie zaswieci z tego co pamietam.

kociak
15-11-11, 12:28
oki dzieki sprawdze..... Rozebrałem lampke.Wyjąłem wtyczke i podłaczyłem diode bezpośrednio pod dwa kabelki wychodzace z podsufitowki i Nic.Moze bezpiecznik ale raczej sa wszystkie ok:(

NiuNiu666
16-11-11, 17:16
Zobacz na bezpieczniki ja tak mialem ... wymienilem bezpiecznik ten z pod maski kolo akumlatora chyba 7.5 juz nie pamietam :)