PDA

Zobacz pełną wersję : gwiżdże po rozgrzaniu - co to moze byc ?



norm
13-11-11, 18:10
Tak jak w temacie gwiżdże mi z okolic kolektora ssącego jak tylko się rozgrzeje i wolne obroty wskoczyły mi na ok 1000. Jak dodam gazu to przestaje świstać. Podejrzewam jakiś wężyk od podciśnienia... Ktoś się już z tym spotkał ? Silnik d16z6.

malinkie
13-11-11, 20:03
Jaki masz dolot?

norm
13-11-11, 20:25
to nie dolot...stozek u mnie normalnie syczy,a tu gwizd jest taki glosny ze zaglusza silnik. i dzwiek jest tylko po tym jak silnik sie rozgrzeje na maxa. dlatego podejrzewam ze to moze jakis wezyk od podcisnienia albo cos co sie wlacza gdy silnik sie rozgrzeje....

Arturvf500
14-11-11, 13:36
prawdopodobnie masz uchylona przepustnice (nie domyka sie), stad 1000RPM i gwizd; na zimno nie gwizdze bo powietrza dostarcza FIVT

LIO
14-11-11, 15:39
powietrze wpada za przepustnicą, przez co i obroty są wyzsze, bo za map sensorem
jakas nieszczelnosc, ja obstawiam uszczelke pod kolektorem dolotowym.
Mi 2 razy wciągnęło. Ostatni raz wymieniałem to w zeszlym tygodniu i też był gwizd, a obroty dochodzily do 1500. Po zabiegu jak ręką odjął.
http://www.youtube.com/watch?v=nVfozaqUAho

norm
14-11-11, 22:30
LIO dzieki wielkie za filmik :) moj pisk jest identyczny. Teraz co prawda przestało mi gwizdać ( samo z siebie ), ale jutro kupuje uszczelkę i wymieniam. Jak wymienie to napisze jaki efekt

LIO
14-11-11, 22:53
no u mnie też przestawało czasem
Najlepiej odkręcić go i się upewnić że to napewno ta uszczelka