PDA

Zobacz pełną wersję : obroty d16y7 co jest tego przyczyna



mlodyxx
12-11-11, 21:11
srawa ma sie tak odpalam auto jest 2,5 tys obr rozgrzeje sie jest okolo 2tys cofne kluczk odpale jeszcze raz i czasami jest dobrze 1tys obr sprawdzalem krokowy chodzi bez zaciecia opor miedzy 1 i2 pinem 20 ohm miedzy 2 a 3 20 ohm miedzy 1 a 3 40 czyli niby ok moje pytanie czy moze to byc wina krokowego skoro teoretycznie jest sprawny czy to wina czegos innego podpinalem odkreconego przy przekreceniu zapl otwiera sie odrazu na max bledu zadnego mi nie wywala itp co to moze byc bo mi pomzslow braklo

skolopendra
12-11-11, 22:05
zacznij od wyczyszczania przepustnicy i krokowego

mlodyxx
13-11-11, 04:00
czysciutkie jak nowka sa na moj rozum wyglada to tak jakby ecu dawalo nie takie otwarcie krokowego jak powinno dzis jeszcze zauwazylem takie cuda odpalam 2.5tys zaczynam jechac co zmiana biegu widac ze trzyma 2.5 wrzucam luz nadal 2.5 zwalniam ciagle 2,5 staje do zera a tu obroty z jakims dwu sekundowym opoznieniem spadaja na tysiac sytuacja ta powturzyla sie najmniej z 10 razy co tu moze byc ???? bo jeszcze takich cudow nie mialem

Dominik22
13-11-11, 09:30
Może regulacja wolnych obrotów ? Kiedyś na forum czytałem podobny problem.. Ale z drugiej strony, jak mówisz ze spadają czasami do 1 tyś..
Może reset kompa pomoże ?

mlodyxx
13-11-11, 11:45
regulacje robilem nawet jak wykrece srubke calkiem przepusnica zamknieta calkowicie to krokowy sie otwiera na tyle ze i tak jest 2tys a momencie gdy teraz mi lapie tysiac po wykreceniu srubki gasnie reset robilem za kazdym razem jak odpinalem krokowy bo go pare wyjmowalem tez nic nie pomaga zmienilem czujniki od temperatury cieczy i zasysanego powietrza tez nic nie pomoglo ;/ co by bylo ecu walniete ??

Saiti
13-11-11, 11:53
Zrób samodiagnostykę.

mlodyxx
13-11-11, 12:18
nie ma bledow

jeszcze mam jedno pytanie da sie jakos podpiac krokowy na 2 piny zamiast tego 3 pinowego zeby poprawnie dzialal? i nie lapal bledu czy jest to raczej nie realne

skolopendra
13-11-11, 14:54
poszukaj nieszczelności

mlodyxx
13-11-11, 18:32
nieszczelnosci nie ma na bank podlozylem drugie ecu fakt faktem od d14z1 ale mniejsza o to i jest to samo w momencie gdy zatrzymam auto do zera munie sekunda i odroty sa na tysiacu zatrzymuwalem tez recznym hamulcem zeby sprawdzic czy czasem z serwa jakies powietrze lewe nie idzie ale jest caly czas tak samo