PDA

Zobacz pełną wersję : Światła przód VI gen



Dominik22
09-11-11, 21:08
Chciałem zapytać o lampy przód w civic VI gen, ponieważ ogólnie słabo świecą mi światła, a co gorsza nie wiem dlaczego lewy reflektor bardzo blisko świeci przed autem (prawy jest ok, świeci daleko) i irytuje mnie to. Jest jakaś regulacja, żeby je wyrównać ? tzn żeby świeciły oba jednocześnie tak samo daleko. Gdy bawię się regulacją (ta 1,2,3,0) to nic nie daje, oba światła poruszają się góra-dół, a lewy dalej świeci bliżej, a prawy dalej..Na długich światłach jest ok, świecą równo daleko.
2 pytanie, to jest możliwość wsadzenia mocniejszych żarówek ? albo po prostu jakiś sposób, żeby mocniej świeciły ? Albo może w ógóle wywalenie tych świateł i wsadzenia innych ? tylko jakich..

woPo
09-11-11, 21:10
Nie kombinuj tylko oddaj odbłyśniki z lamp do regeneracji. Zapłacisz 150 zł a będziesz miał nowe światła. Żadne żarówki nie dadzą nic dobrego.

A co do odwrotnego świecenia zobaczy czy żarówka nie jest źle zamontowana (odwrotnie).

Dominik22
09-11-11, 21:15
Nie kombinuj tylko oddaj odbłyśniki z lamp do regeneracji. Zapłacisz 150 zł a będziesz miał nowe światła. Żadne żarówki nie dadzą nic dobrego.

A co do odwrotnego świecenia zobaczy czy żarówka nie jest źle zamontowana (odwrotnie).

Ok:) dzięki za naprowadzenie, bo faktycznie tak mi świeci chyba po tym, jak ją zmieniłem..sprawdzę jutro i dam znać, bo teraz już ciemno i nie chce mi się grzebać pod maską.

bObOrObOl
09-11-11, 21:29
Co do żarówek to polecam Osram Nightbreaker, są o wiele lepsze od standartowych.

nigga_5g
09-11-11, 22:19
Co do żarówek to polecam Osram Nightbreaker, są o wiele lepsze od standartowych.

Ja również je polecam, ładne białe światło dają:)

Dominik22
10-11-11, 15:23
A to przypadkiem nie reguluje się wysokość światła poprzez tą plastikową czarną śrubkę plastikową na imbusa ? co ma chyba połączenie z silniczkiem ?

A żarówkę mam dobrze zamontowaną, bo nie ma innej opcji, żeby wsadzić ją inaczej niż teraz jest.

Liero
10-11-11, 15:25
Jedz na obojetnie jaka stacje kontroli,i za grosze albo nawet za free ogarna Ci prawidlowe ustawienie swiatel.

bObOrObOl
10-11-11, 16:11
Ale, wiesz że w tym kraju światła normalnie są asymetryczne? :)

jawor735
12-11-11, 00:44
Ale, wiesz że w tym kraju światła normalnie są asymetryczne?

No wlasnie chyba nie wie. Swiatel nie mozesz ustawic rowno bo bedziesz dawac po oczach za mocno. Kiedys trafilem na takiego typa ze nie podbil mi za to przegladu... Zawsze lewy reflektor bedzie swiecil blizej, prawy dalej.

Dominik22
12-11-11, 01:10
OK, dzięki Panowie za pomoc ;) Czyli jednak mam wszystko w najlepszym porządku:) Ale w żadnym innym aucie nie zauważyłem czegoś podobnego..

rooter666
12-11-11, 11:33
Kiedys trafilem na takiego typa ze nie podbil mi za to przegladu...

dziwne, przecież właśnie za to się płaci na przeglądzie żeby w razie czego wyregulował

Feniks333
12-11-11, 12:28
Jak mu dasz w kieszeń to wyreguluje, za darmo to pewno mu się nie chce.

BartlomiejD
12-11-11, 16:53
Ze swiatlami proponuje jechac na stacje kontroli pojazdow. Samemu nie polecam regulacji wysokosci (ta czarna imbusowa srubka, o ktorej wspominales), bo pozniej jezdza takie auta i oslepiaja innych. Mi przy przegladzie ustawili swiatla za free, nawet jak bedize trzeba zaplacic za wyregulowanie swiatel, to sa to smieszne pieniadze.
Jak wczesniej bylo wspomniane stosowane swiatla w EU sa asymetryczne, czyli lewa strona ma zdecydowanie mniejszy zasieg niz prawa.
http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Low_beam_light_pattern_for_ri ght-hand_traffic.svg&filetimestamp=20090909101519

jawor735
12-11-11, 20:14
dziwne, przecież właśnie za to się płaci na przeglądzie żeby w razie czego wyregulował

Dokladnie. W tedy bylem jeszcze mlody i nie wiedzialem ze to jest jego obowiazek zeby ustawic mi poprawnie swiatla.