PDA

Zobacz pełną wersję : Klopoty z szyberdachem



dafitone
22-05-05, 23:55
Jezeli ten temat juz pojawil sie to prosze o skasowanie, szukalem ale nic nie znalazlem.

civic 92 D16Z6 3D
szyber zamykal sie ok ale przy otwieraniu starasznie szarpal,uchylanie bylo ok.Wyczyscilem prowadnice z resztek starego smaru w ktorym bylo pelno opilkow aluminium i byl takiego stalowego koloru ( nie wiem czy tak powinno byc) i nasmarowalem od nowa ale to nic nie dalo.Dach nie chcial sie ostatnio domykac do konca.Zauwazylem ze jedna ze sprezynek ktore sie tam znajduja spadla prawdopodobnie calekiem z zaczepu.Dzisiaj docisnolem go recznie i nie moge go calkiem teraz otworzyc !!
Co powinem zrobic ???? trzeba zdejmowac podsufitke i wszystko rozkrecac??
Prosze o pomoc i z gory dzkiekuje.

p.s. dodam ze auto niedawno sprowadzilem i wyglada tak jak by przestalo z pół roku gdzies na placu wiem szyber nie byl raczej uzywany.

prz3mo
23-05-05, 00:56
No i zaraz zostaniesz zjedzony, bo najpierw trzeba sie przywitac...

siemaR
23-05-05, 02:28
może ten topic coś pomoże: http://www.forum.tuning.pl/viewtopic.php?t=64752&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=d0dc4ae95234938d9838f5b4b8151a6b
jak docisnąłeś go ręcznie, to spróbuj ręcznie mu pomóc się otworzyć. I tak jak ktoś pisał w tamtym topicu - ściągnij sobie manuala (np tutaj: http://www.streetlegalkhk.nl/multimedia.php?dir=tech/HONDA_manuals/CIVIC/ ), zobaczysz jak to wszystko dokładnie wygląda, rozbierzesz i będziesz wiedział co jest z nim nie tak.
ps. uzupełnij profil i przywitaj się ;)

maciek
23-05-05, 09:54
Sprezynki to podstawa.

michal750
23-05-05, 13:17
Walcze z tym problemem od lat :) i niestety do tej pory go nie rozwiazalem. Pomimo smarowania prowadnic i uszczelek nadal musze reka "wspomoc" szyberdach , zeby sie otworzyl. I nadal otwiera mi sie szarpiacymi skokami. Chyba trzeba sie z tym pogodzic.

TOMI 3D
23-05-05, 16:18
Mam u siebie to samo. Wyrabiają się plastikowe prowadnice szyberka , tzn. wycierają się. Otwórz szyber max na zewnątrz i poruszaj nim delikatnie w górę i w dół to zobaczysz o co biega. Ja w zimę szyberka nie otwieram , a w lato ,aby się otwierał to smaruję uszczelkę wazeliną