PDA

Zobacz pełną wersję : Urwane bolce trzymające szczęki w tylnym kole civic EG3 1994r.



wojtasCiviC
07-11-11, 19:03
Witam,

proszę o pomoc, od wczoraj dobiegało szuranie w tylnym lewym kole mojego civica EG3 D13B2 z 1994r. V generacji. Wraz z przyśpieszaniem hałas był coraz mocniejszy. Myślałem, że to łożysko sie uszkodziło, jednak dzisiaj wracając z pracy szuranie ustało, jednak przy skręcie w prawą stronę, pojawiało się szuranie mocne w tylnym lewym kole. Po zdkupjęciu bębna okazało się, że uszkodzone są bolce trzymajace szczęki (jeżeli się nie mylę), przez które przechodzą blaszki (zdjęcie zapozyczone - mam nadzieję że nikt nie bedzie miał nic przeciwko), na zdjęciu:

http://img843.imageshack.us/img843/6971/koek.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/843/koek.jpg/)

zostały te bolce zaznaczone. Prosze o pomoc, jak to teraz naprawić, czy mozna tam zastosować zwykłe śruby? albo nity czy coś w tym stylu, a może można je gdzieś kupić? Prosze o pomoc, pilna sprawa.

Budziniak
07-11-11, 19:15
w InterCars dostaniesz takie zestawy naprawcze a cena to coś koło 30 zł

wojtasCiviC
07-11-11, 19:42
dzięki za odpowiedź, rzeczywiście są w intercars, tylko cena troche inna, 80zł :( szkoda że nie można kupić samych bolców :(

mikeS
07-11-11, 20:05
Hej też tak miałem w swoim jajku i dorobiłem sobie sam taki bolec i zaoszczędziłem 80zeta. Z gwoździa bardzo dobrze się to robi tylko musisz uważać żeby łeb od gwoździa miał dość dużą średnicę żeby z tyłu się dobrze trzymał. Obetnij gwóźdź na potrzebną długość później sklep młotkiem koniec i przeszlifuj trochę pilnikiem. U mnie trzymało 2 lata później sprzedałem samochód i nie wiem co się dalej działo. Powodzenia i daj znać czy dałeś radę:)

wojtasCiviC
07-11-11, 20:19
spoko, niezły pomysł :D dzieki, jutro spróbuję cos wykombinować, dam znac jak wyszło

bialyspecjal
07-11-11, 20:28
a ja wlasnie skonczylem dzis naprawe hamulcy w swojej Hanii dalem sruby na 10 klucz z podkladkami a od strony wewnetrznej calego bebna 2 nakretki zeby kontry zrobic. musialem szybko ogarnac auto wiec nie bylo czasu jezdzic i szukac niczego wiec dalem na sruby.

Budziniak
07-11-11, 22:02
dzięki za odpowiedź, rzeczywiście są w intercars, tylko cena troche inna, 80zł szkoda że nie można kupić samych bolców a skąd jesteś ? bo ja mam takie blaszki to Ci mogę je oddać jak bardzo potrzebne.




a ja wlasnie skonczylem dzis naprawe hamulcy w swojej Hanii dalem sruby na 10 klucz z podkladkami a od strony wewnetrznej calego bebna 2 nakretki zeby kontry zrobic. musialem szybko ogarnac auto wiec nie bylo czasu jezdzic i szukac niczego wiec dalem na sruby. na siłę to dokręciłeś ??

wojtasCiviC
08-11-11, 20:39
z Białegostoku, więc raczej się nie uda, ale dziękuję za propozycję