PDA

Zobacz pełną wersję : Wyładowany akmulator przez 1 noc



DjTim
07-11-11, 11:27
Witam wczoraj wszystko wydawało się być okej jechałem rano wszystko działało sprawnie nic nieprzygasało. Za kilka godzin bawiłem się przełącznikiem elektrycznych szyb i przytknołem + do niewłaściwych złączy w tym przełączniku opuszczania szyb, zasilanie było z zapalniczki. Ale nie przejmowałem się tym zbytnio bo wczoraj było wszystko okej. Dziś rano wstaje a tu buu lekko pokrecił tak z 2 sekundy i nic potem już tylko tykanie przy przekreceniu stacyjką. Gdy właczy mi się radio a dodatkowo zapale światła radio wyłącza się. Ewidentnie akmulator jest wyładowany. Tylko pytanie dlaczego czy ten akmulator się wyładował przez to że 2 razy porzytknołem do niewłaściwego złącza, czy uszkodziłem cos i przez to wyładowuje aku. Nie wiem czy mam nowy kupić akmulator dodam że w aucie mam taki stary dośc bo na dolewanie płynu. Dziś podłącze po 15 z 2 samochodu aku i sprawdze czy odpali jeśli tak to co mam zrobic czy poprostu kupic nowu aku czy szukać gdzies usterki ?

spychu
07-11-11, 11:34
Mogłeś zabić którąś z cel akumulatora i dlatego tak szybko się rozładował i będzie to robił nadal.

Podłącz aku na prostownik, niech się naładuje i zobacz co się będzie działo, innego wyjścia nie ma.

reaktor
07-11-11, 11:55
Moze dlatego ze przymrozilo przez noc. Wtedy ppjemnosc aku spada. Alenie maco sie czarowac musisz poszukac czegos nowego jak przyjdziw mroz -20, -30 to raczej nie liczyl bym na niego

DjTim
07-11-11, 13:01
Dorwałem sąsiada z kablami odpaliłem z jego aku moje auto i odpalił bez problemu. Jeździłem nim nie odczuwam żadnych spadków mocy itp. Wyłączyłem i załączyłem auto po 1 minucie i odpalił więc kwestje zepsutego rozrusznika i alternatorma mam z głowy bo jak by nie było to by po wyłączeniu ponownie nieodpałił. Sąsiad tez właśnie mi mówił że w nocy był mróz i moze dlatego.

Po godzinie odpaliłem ponownie auto i działa wszystko okej więc albo wyładował sie przez to zwarcie albo przez - temperature zobacze jutro z samego rana jak bedzie ale dodam że czasami odpalam te auto o 3 czy 4 nad ranem kiedy naprawde jest już zimno i odpala za pierwszym.

19Ryba10
07-11-11, 18:07
moze to poprostu czas kumulatora , w tamtym roku byl czas mojego , jak byly normalne temp wszystko bylo ok , pierwszy przymrozek dead , i tak co noc , nie wazne ile jezdzilem. Zawsze po ladowaniu śmigał , noc+mróz dead :) kupilem bosch s3 i mam spokoj jak narazie

DjTim
07-11-11, 18:19
Narazie wszystko działa, zobacze rano musze wstać szybciej i się okaże.

Danio
07-11-11, 19:31
Czy akumulator jest wyeksploatowany można łatwo sprawdzić - multimetr + areometr (trzeba znać wartości, do znalezienia w sieci) i wszystko będzie jasne, ja nie dowierzałem zielonemu światełku, które niby mówi, że akumulator jest OK i mierzyłem, okazało się, że temu światełku można zaufać.

19Ryba10
07-11-11, 19:38
podjedz do jakiegokolwiek sklepu gdzie maja aku i popros o sprawdzenie ladowania akumulatora , powinni to zrobic za darmoszke :)

DjTim
08-11-11, 09:16
Odpalił bez jakiegokolwiek problemu a odpalałe go przed 8. Doładuje go teraz prostownikiem i myśle że będzie okej już. :)