PDA

Zobacz pełną wersję : Kontrolka rezerwy



giancardi
05-11-11, 23:09
Witam,

Mam pytanie, otóż mam Civica VI 3d 1.4is. I nie mogę za cholerę zmusić kontrolki rezerwy do świecenia. Mam ją to na bank. Robiłem już testy ale za każdym razem mam stres, że benzyny nie wystarczy. Ostatnio zostało równo 5 litrów benzyny i nic się nie świeciło. A chyba już powinno?

Czy w pierwszej kolejności próbować mieć mniej benzyny czy rozkręcić licznik i sprawdzić żarówkę? To są żarówki W5W?

Jak się rozkręca licznik? Czy te dwie śrubki to wszystko?

Dzięki za rady. :)

nigga_5g
05-11-11, 23:14
Zawsze warto sprawdzić żarówkę, wykręcenie liczników to mniej niż 5 minut roboty. Odkręcasz te dwie śrubki od góry, wyciągasz ten daszek, następnie wykręcasz zegary, odpinasz taśmy i masz dostęp do każdej żaróweczki, można też nie odpinać taśm jeśli ci się chce pogimnastykować. Na wymianę będzie ci potrzebna żarówka T5.

Dominik22
05-11-11, 23:15
Może jest spalona żarówka..tak, odkręcasz 2 śrubki jakby nad licznikiem, ściągasz panel i chyba następne 2 śrubki po bokach od licznika i odpinasz wtyczki i masz na wierzchu licznik. Najlepiej włóż nową żarówkę, albo "pożycz" na chwilę z innej niepotrzebnej kontrolki :)
A nawiasem to mi się kontrolka zapala jak jest grubo na czerwonej kresce, a nawet już pod nią, więc może masz podobnie ?

mlodyxx
05-11-11, 23:16
dwie u gory jak juz zdejmiesz obudowe pozniej masz jeszcze 4 przy liczniku i wyjmujesz zarowki sa 1,2w takie jak w5w tylko ze mniejsze

flipson
05-11-11, 23:17
U mnie zarowke wymieniłem,ale dalej sie nie zapala. Jest mozliwosc,ze jakiś tam gadzet od rezerwy przy plywaku sie zepsul. Ja to olalem i jezdze bez ;)

Maskunt
05-11-11, 23:48
Wpisujesz "rezerwa" albo "rezerwy" w wyszukiwarce i wyskakuje Ci duuuuuuuuużo wątków na ten temat.
W skrócie: Uszkodzony czujnik rezerwy, przepalona żarówka, brak kontrolki.
Po kilku tankowaniach będziesz wiedział ile mniej więcej Ci spala na 100km i kiedy trzeba się udać na stację.

giancardi
06-11-11, 00:30
A nawiasem to mi się kontrolka zapala jak jest grubo na czerwonej kresce, a nawet już pod nią, więc może masz podobnie ?

No już jechałem tak, że widziałem czerwoną kreskę lekko wyłaniającą się znad wskazówki.

Ja generalnie wiem ile auto pali więc mogę zalewać jak będzie właśnie 7,5l ale zawsze fajnie mieć kontrolkę, która przypomni, że jest akurat ~7l.
A siedzeń nie będę demontował i grzebał w baku. Najwyżej żarówka. Czyli to są takie podobne do W5W tylko trochę dłuższe? A można coś tam wsadzić bardziej trwałego? Jakąś białą led, która by nie raziła w oczy? Zmieniłbym od razu wszystkie.

kjmuszek
06-11-11, 00:45
A masz w ogóle taką kontrolkę ?

giancardi
06-11-11, 00:59
Tak mam widzę ją. :) W instrukcji niby piszą, że mniej niż 6.5l musi być.

vnv_nation
06-11-11, 01:37
Robiłem już testy ale za każdym razem mam stres, że benzyny nie wystarczy.

A nie prosciej lac benzyne jak tylko zblizy sie do czerwonego pola? I stresow sobie zaoszczedzisz i problemow.. nie rozumiem sensu wyjezdzania baku do sucha..

kjmuszek
06-11-11, 01:38
Eee na to nie patrz , te kontrolki są mało precyzyjne. Na początku mruga więc tak naprawdę nie dowiesz się kiedy stanie auto :P
A żarówka to nie jest w5w , tam jest całkiem inna żaróweczka:) Oznaczenia dokładnego nie znam więc nie podam.

Feniks333
06-11-11, 02:14
U mnie przy siedmiu litrach zaczyna mrygać. Przy ilu świeci na stałe nie wiem. Tylko raz miałem awaryjną sytuację że wyjeździłem bak prawie do sucha.

kjmuszek
06-11-11, 03:28
Mi się już od prawie roku nie pali , raz patrzałem czy się zapali, zapaliła się i starczy. Jak widać że wskaźnik już jest przy czerwonej to stacja wita, nie polecam jeździć do rezerwy , bóg wie co w tym baku jest.

Dominik22
06-11-11, 10:19
Mi się już od prawie roku nie pali , raz patrzałem czy się zapali, zapaliła się i starczy. Jak widać że wskaźnik już jest przy czerwonej to stacja wita, nie polecam jeździć do rezerwy , bóg wie co w tym baku jest.

Od kupna Hondy, tylko 2 razy zapaliła mi się rezerwa:) raz w celu sprawdzenia, a raz awaryjnie. Ogólnie nie polecam mieć mało paliwa w baku, bo ciężko wtedy pali na zimnym, trzeba pokręcić chwile. Poza tym tez lepiej dla pompy, jak ma więcej Pb w baku:)

Maniek19855
06-11-11, 10:39
Ja też nie mam w swojej kontrolki bo myślałem,że w ogóle nie ma.....a jak sprawdzić czy ma sie tą kontrolkę??A tak to zawsze leje 10l i robię 140km i jadę sie tankować...ale przydała by sie ta rezerwa......

TheWitcher
06-11-11, 12:12
Witam podłączam się do tematu mam ej2 v gen w wersji lsi z klimą czy to możliwe że mam kontrolkę bądź jej nie mam ?? I jeśli jest jakiś sposób by to sprawdzić ?? Po nr vin bądz na jakiejś stronie?? JW nie chcę baku do końca opróżnić bo nie jestem pierwszym właścicielem i nie wiem co w baku może być;/

vnv_nation
06-11-11, 12:29
JW nie chcę baku do końca opróżnić bo nie jestem pierwszym właścicielem i nie wiem co w baku może być;/

To tankuj jak tylko wskazowka zblizy sie do czerwonego pola i jaki problem?

kjmuszek
06-11-11, 12:33
Maniek zobacz czy na desce masz taka kontrolkę, jest po prawej stronie na górnym pasku :)
TheWitcher mało które Vgen miały tą kontrolkę , nie pamiętam w której wersji jest, również musisz mieć taką kontrolkę ,ale w V gen była chyba mniej więcej gdzieś pod wskaźnikiem paliwa , ale może się mylę :)

TheWitcher
06-11-11, 17:12
Hehe właśnie tankuję i dlatego nie wiem czy mam;/
Jak rozbierałem zegary to nie widziałem ale następnym razem zobaczę.

Raffaelloo
06-11-11, 19:16
Jeżeli chodzi o kontrolkę rezerwy to żarówka jest tam oryginalnie 14V3W

giancardi
07-11-11, 00:07
Ale może być ta T5? Bo nie wiem jakie kupić wtedy.

19Ryba10
07-11-11, 00:33
ta t5 powinna podejsc , z tego co pamietam wlasnie taka kupowalem :)

giancardi
07-11-11, 00:43
A czy lepiej kupić za te 70gr-1zł zwykłe żarówki czy na przykład LED za 2zł/szt? I wtedy jakie nieoślepiające podświetlenie? Białe? Chodzi mi żeby było tak jak zwykła żarówka ale bardziej równomierne to podświetlenie. Chyba że mam tak stare żarówki już.

kjmuszek
07-11-11, 00:46
Do kontrolek ja bym dawał zwykłą żarówkę , led nie zawsze będzie reagował dobrze na tę kontrolkę, zwłaszcza że tam występuje takie przygasanie..
giancardi Tobie chodzi o podświetlenie całych zegarów ? Bez wyczyszczenia tarcz nie ma co podchodzić i próbować ledy wstawiać.

giancardi
07-11-11, 01:09
To znaczy do tej kontrolki dam normalną żarówkę jak tak piszesz. :)

Ale jak już wszystko rozkręcę to może coś wymienię albo nawet wszystkie żarówki na coś bardziej równomiernego. Nie wiem czy mi się chce chrzanić z czyszczeniem. Ale jak zamienię wszystko na nówki to nie będą lepiej świecić zakładając, że te są od nowości (bo to jest możliwe)?

pablo12
07-11-11, 08:11
jest jeszcze opcja zepsutego czujnika rezerwy przy pompie w baku taki od lanosa pasuje podobno to często pada i rezerwa się nie świeci wymiana prosta trzeba nowy przylutować przy pompie po jej wyjęciu z baku i dać nową uszczelkę

nigga_5g
07-11-11, 08:33
Jeśli nie wyczyścisz tarcz od spodu, to nie masz po co wstawiać diodek, bo zapadnie ciemność. Przerabiałem to u siebie, miałem białe podświetlenie led, ale wróciłem do żarówek, wstawiłem pomarańczowe.

kjmuszek
07-11-11, 12:36
Jeśli nie wyczyścisz tarcz od spodu, to nie masz po co wstawiać diodek, bo zapadnie ciemność. Przerabiałem to u siebie, miałem białe podświetlenie led, ale wróciłem do żarówek, wstawiłem pomarańczowe.
Dokładnie o tym też pisałem :) Też próbowałem to ledwo co świeciły białe , jak chcesz ledy musisz obowiązkowo wyczyścić.A jak chcesz sprawdzić czy rezerwa działa to spuść całe paliwo z baku i zobacz czy zaświeci :D

giancardi
09-01-12, 14:22
Odkopię trochę.

Mam pytanie czy jeżeli jest lampka rezerwy to przy zapłonie się świeci na chwilę?

I drugie pytanie bo właśnie pomyślałem sobie tak czy jeżeli jest ikonka rezerwy to zawsze montowana tam była żarówka? Bo może ja myślę, że mam a nie mam. :D

Podobno zwierając przewody przy kostce odchodzącej od czujnika powinna się palić tak?

malinkie
09-01-12, 15:19
Ja mam rezerwę u siebie i przy odpalaniu nie zapala się. Świeci się tylko jak się paliwo kończy :p Na drugie pytanie nie pomogę bo mam rezerwę dokładaną.

kjmuszek
09-01-12, 16:43
Mam pytanie czy jeżeli jest lampka rezerwy to przy zapłonie się świeci na chwilę?
W EJ9 na bank się nie świeci. Chyba że masz pusty bak :D


I drugie pytanie bo właśnie pomyślałem sobie tak czy jeżeli jest ikonka rezerwy to zawsze montowana tam była żarówka? Bo może ja myślę, że mam a nie mam.
Jak jest ikonka to i żarówka musi być.
PS: Może podaj najpierw czym jeździsz:)

areqq
09-01-12, 17:04
Co do rezerwy to miałem podobne obawy, że zepsuta itd. Okazało się, że przynajmniej w moim EJ6 rezerwa oznacza TANKUJ NATYCHMIAST bo zapala się jak zostaje około 1 litra w baku :D. Zapaliła mi się dwa razy i po chwili całe szczęście byłem na stacji...weszło mi 44,xx litra w obu przypadkach :) Także jak ktoś chce testować to polecam karnister w bagażniku mieć :) Plus jest tego jeden i wątpliwy - nie mruga nigdy na zakrętach tylko zapala sie i świeci mimo wszystko :) Również 'ceremonia zapalania' jest niezła bo powoli rozświetla się :)

GT-R
09-01-12, 17:16
W EJ9 na bank się nie świeci. Chyba że masz pusty bak :D

I tu się mylisz. W EJ9 zaświeci się na zapłonie - wystarczy trochę dłużej poczekać, nie świeci się od razu - sprawdzone w swoim poprzednim Civicu.


Co do naprawy rezerwy to najczęściej pada termistor, czyli takie małe coś w pływaku, pasuję od Lanosa po ucięciu jednego kabla (ten od Lanosa ma dwa kabelki a od Hondy jeden). Robiłem to u siebie, 15minut roboty i działa :)

Jeżeli chodzi natomiast o V gen. to w moim EG5 jest kontrolka i znajduję się obok Check'a.

Feniks333
09-01-12, 18:15
I tu się mylisz. W EJ9 zaświeci się na zapłonie - wystarczy trochę dłużej poczekać, nie świeci się od razu - sprawdzone w swoim poprzednim Civicu.

No to kolego chyba nie w każdym. Byłem teraz z ciekawości przetestować i u mnie przy zapłonie nie zapala się nie wiem ile bym czekał, a mam tą kontrolkę i na pewno jest sprawna.

giancardi
09-01-12, 19:38
Co do naprawy rezerwy to najczęściej pada termistor, czyli takie małe coś w pływaku, pasuję od Lanosa po ucięciu jednego kabla (ten od Lanosa ma dwa kabelki a od Hondy jeden).

Chodzi o ten drucik co owija taki pręcik wystający z pływaka? I co kupuje się to:

http://allegro.pl/termistor-czujnik-rezerwy-lanos-nubira-matiz-nowy-i2014709981.html


I obcina ten szary czy żółty a drugi owija wokół pręcika, przyłącza tam gdzie był stary i ten walec ma być na samej dole?

Co do rezerwy na poziomie 1l- porażka trochę. :D Nie chcę testować, nie chce narażać pompy.

pablo12
09-01-12, 20:57
tak ten termistor z aukcji pasi trzeba go zamienić i powinno hulać ale wpierw sprawdzić żarówkę w zegarach bo potem jak odkręcisz uszczelkę pod pływakiem to trzeba dać już nową kilka złotych w aso

giancardi
10-01-12, 02:26
Pablo a kojarzysz, który kabelek trzeba uwalić? :)

pablo12
10-01-12, 08:03
obojetne ja odcinałem szary

giancardi
10-01-12, 10:19
Dzięki, ale to jest naprawdę obojętne? I połączyłeś żółty ze starym kabelkiem i jest ok?

kjmuszek
10-01-12, 15:18
I tu się mylisz. W EJ9 zaświeci się na zapłonie - wystarczy trochę dłużej poczekać, nie świeci się od razu - sprawdzone w swoim poprzednim Civicu.
To ja chyba czegoś nie wiem , z 3 EJ9 u mnie w robocie żadnej przy zapłonie się nie pali, chyba że Ty sprawdzałeś na pustym baku :D Sprawdzane nawet w 2x poliftach EJ9 i nic , przy zapłonie ani mrugnie.

GT-R
10-01-12, 16:43
To macie dziwne te EJotki :)

Co do termistora z allegro to ja obciąłem żółty. OEM'owo u mnie był też żółty. A połączyłem go z szarym z tego względu że w moim kupionym termisotrze szary wychodził ze środka a żółty na zewnątrz, no a oryginalnie właśnie wychodzi ze środka więc tym się sugerowałem :)

kjmuszek
10-01-12, 22:10
To macie dziwne te EJotki
Albo Ty miałeś jakąś dziwną :D Lub też cały czas jeździłeś na tej rezerwie :>

Muzyk-Grzes
05-08-12, 09:51
U mnie w EJ6 nigdy się jeszcze rezerwa nie zapaliła ,mimo że jeździłem do 3 litrów w baku ,ciekawe czy termistor padł czy rzeczywiście dopiero przy 1 litrze świeci.

Gumka23
05-08-12, 12:17
Ostatnio mialem taka dziwna sytuacje. Kontrolka rezerwy zaswiecila sie na chwile ale pozniej zgasla. Kilka dni pozniej, auto stalo przechylone, kontrolka sie nie swiecila. Chodzilo na wolnych i zgaslo. Objaw jak brak paliwa (ostatnio ja tankowalem pol roku temu, wiec nie wiedzialem ile tam jest paliwa ;) ), ale rezerwa sie nie swiecila. Dolalem paliwa i odpalilo normalnie. Rok temu jak sie zapalila to przejechalem jeszcze z 40km. Czy to mozliwe, ze teraz nie swiecila, bo auto stalo na krawezniku przechylone na jedna strone?

Muzyk-Grzes
05-08-12, 17:36
A możliwe jest że nie mam termistora w ogóle? Lampkę w zegarach mam na 100% i żarówka jest sprawna.

GT-R
05-08-12, 19:51
Jeżeli oryginalnie była rezerwa to i termistor masz, no chyba że ktoś wymienił cały pływak od wersji bez kontrolki. Wyciąg i zobacz, parę minut roboty.

Muzyk-Grzes
05-08-12, 20:27
Generalnie nigdy mnie to nie interesowało, bo w EG3 nie było i w baku z D15Z1 (też z EG) tez nie było, więc nigdy nie miałem takiej kontrolki. Wiem że w EG6 były i to w takich zegarach jak miałem, ale jak nie miałem to trudno. Potem jak kupiłem EJ6 to nie zastanawiałem się nad tym bo nigdy nie dojeźdzałem do prawie zera (zawsze 5-7 litrów było) Kiedyś zjechałem do prawie zera (z kanisterkiem pełnym) bo chciałem zalać cały bak innej wachy i weszło mi wtedy 44l ,ale "żyd" się nie zapalił i wtedy nawet mnie to nie zastanowiło, dopiero wczoraj jak zegary rozebrałem to mi się o tym przypomniało. Jutro sprawdzę co jest w baku.

skolopendra
06-08-12, 12:01
,mimo że jeździłem do 3 litrów w baku ,ciekawe czy termistor padł czy rzeczywiście dopiero przy 1 litrze świeci.

zakładam że fabrycznie nie posiadasz sygnalizacji

K0wal
25-04-13, 15:33
Panowie odkopuje. Mam podobny problem. Mam 6gen'a przed lift'a i kontrolka jest. Najgorsze jest to że kontrolka zapala się i po chwili gaśnie. Dopiero jak pojeżdżę dłużej to kontrolka pali się już cały czas. Oczywiście z odpaleniem jest problem. Moje pytanie ile może być benz w momencie kiedy zapali się ( na chwilę ) kontrolka?

Muzyk-Grzes
25-04-13, 21:48
zakładam że fabrycznie nie posiadasz sygnalizacji

No akurat jest ,przyczyną jej braku był spalony termistor.
KOwal co do kontrolki jest tak że na postoju (przy odpowiednim położeniu auta np: poziomo) termistor jest nie zanurzony w benzynie przez co osiąga odpowiednią temperaturę zmniejsza rezystencję i kontrolka się zapala. Potem ruszasz i benzyna nawet przy ruszaniu przelewa się w baku zakrywając termistor co go chłodzi i kontrolka gaśnie. Bardzo trudno jest określić ile jest wtedy benzyny, ale jazda na zbyt niskim jej poziomie jest niezdrowa dla silnika i układu paliwowego.

K0wal
26-04-13, 01:37
Właśnie dziś zauważyłem. Był spory problem z odpaleniem. Czyli najlepiej jest tankować jak zacznie palić się kontrolka i być pewnym że można jeździć :)

Muzyk-Grzes
26-04-13, 18:58
W autach z układem wtryskowym (jak te) układ paliwowy musi stale utrzymywać odpowiednie ciśnienie żeby auto jechało i/lub odpaliło . Kiedy brak wachy pompka pompuje "na sucho" co nie jest dla niej zbyt dobre.

Piterson
28-04-13, 17:47
Oczywiście z odpaleniem jest problem. Moje pytanie ile może być benz w momencie kiedy zapali się ( na chwilę ) kontrolka?
w ek3 po zapaleniu się kontrolki wchodziło do baku 39-40l beny. Poza tym jak było mało paliwa to auto dłużej kręciło dlatego starałem sie tankować wcześniej. W ej8 nie ma tego problemu.

pioootr
29-04-13, 01:45
Co do naprawy rezerwy to najczęściej pada termistor, czyli takie małe coś w pływaku, pasuję od Lanosa po ucięciu jednego kabla (ten od Lanosa ma dwa kabelki a od Hondy jeden). Robiłem to u siebie, 15minut roboty i działa

A czy może ktoś wrzucić jakiś link, gdzie ten termistor kupić?

moonraker
29-04-13, 02:09
U mnie w dokładnie takim samym samochodzie i silniku kontrolki rezerwy po prostu nie ma.. Na początku trochę mnie to wnerwiało, ale idzie się przyzwyczaić. Po prostu nigdy nie zbliżam się do czerwonej krechy i jest dobrze.

luchuma
29-04-13, 02:14
na allegro sa po 8zl same termistory

http://allegro.pl/plywak-rezerwy-paliwa-ej9-96-99-hb-sdn-coupe-i3210792806.html a tu masz komplet

pioootr
29-04-13, 02:21
na allegro sa po 8zl same termistory
no właśnie znalazłem po 26 lub 30 za termistor ... :(

pablo12
30-04-13, 22:52
termistor od daewoo pasuje odcina się żółty kabel i lutuje szary w miejsce starego przy pływaku mi to pomogło i rezerwa świeci

polecam swój czujnik
http://allegro.pl/plywak-rezerwy-paliwa-ej9-96-99-hb-sdn-coupe-i3210792806.html

Infi
04-05-13, 20:13
a jam polecam swap zegarow z s2000:) nic nie trzeba robic zegary same w sobie "rezerwe" gdy paskowy wskaznik wchodzi na minimum z automatu zapala sie kontrolka rezerwy:)

Adiii_CBR
19-02-14, 22:10
Sorry że odkopię, znalazłem temat w googlu a mam podobny problem.

Na zwykłych żarówkach nigdy nie zapala się rezerwa. Raz nawet wyjeździłem wache do 0. Żarówka na 100% dobra, przekładałem do innych gniazd w liczniku i świeci. Również przekładałem gniazda (cokoły) jednak to nic nie dało. Dzisiaj montowałem w liczniku ledy. Na ledach uwaga uwagaa... świeci! Ale pojechałem na stacje, zalałem do połowy wskaźnika i dupa, ciągle świeci. Dlaczego na ledach świeci cały czas a na żarówce w ogóle?
Chciałbym wrócić oczywiście do żarówki, bo na ledach ta kontrolka świeci na zielono (a powinna na pomarańczowo), ale chciałbym też żeby ta kontrolka działała. Jak myślicie wymienić termistor?