PDA

Zobacz pełną wersję : emulator (symulator) sondy lambda, dodatkowe pytanie



Wojtti
04-11-11, 10:52
Witam, szukałem, trochę znalazłem a trochę budzi moje wątpliwości. Dlatego chcę dodatkowo spytać odnośnie emulatora sondy lambda.

Posiadam Civica EJ9 po lifcie silnik d14z2. Nie wiem czy ma dwie sondy, czy jedną tylko przy kolektorze. Przy kolektorze jest sonda 4 żyłowa.

W samochodzie jest zamontowany gaz sekwencyjny, co jakiś czas wywala błąd 45 - związany z sondą. Po resecie komputera, nauce jest znowu dobrze jakieś 300-400km i to samo się dzieje - 100% chodzi o w/w problem. Gaz nie był zakładany przeze mnie, to też ciężko mi teraz wiedzieć coś więcej na jego temat jak wszystko jest podłączone itd.

Jednak ciekawi mnie, czy po zastosowaniu schematu z tematu http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?1267-symulator-sondy-lambda i podłączeniu wg opisu nie będzie problemu z jazdą na benzynie, ponieważ jeżeli ten układ symuluje pracę sondy, to czy na paliwie nie będzie podawać złej mieszanki? czy nie wzrasta dodatkowo spalanie na benzynie ( bo po przejściu na gaz chyba to nie ma znaczenia )

co więcej z tematu o emulatorze sondy zastanawia mnie ostatnie zdanie:
"Opis połączenia dotyczy sondy 4 przewodowej. Urządzenie spełnia swoja funkcje zastępując druga sondę w przypadku braku katalizatora. Może być użyte do zastąpienia głównej sondy ( może być wymagana korekcja amplitudy i/lub przedziału czasowego rezystorem 1 i 3) jednak nie powinno się tego robić, ponieważ może to nie korzystnie wpłynąć na prace i żywotność silnika."

chętnie skontaktowałbym się przez forum z założycielem tamtego wątku, jednak ma przepełnioną skrzynkę i nie da się wysłać do niego wiadomości :P

proszę o jakieś konkretne odpowiedzi, bo chcę w końcu zakończyć ciągłe resetowanie komputera + po resecie naukę komputera jazdy...

lopi83
04-11-11, 20:48
moze wywala blad sondy bo na gazie masz inne afr niz na PB i komp nie daje rady skorygowac
jak zastapisz sonde emulatorem to moze sie tak zdazyc ze poda Ci za malo paliwa i wypali zawory jak przycisniesz mocniej

Silent
04-11-11, 23:21
masz katalizator czy wywaliłeś go? Jeśli go nie masz to błąd będzie Ci wywalało cały czas. Błąd 45 dotyczy 2 sondy tej za katem. Ja jeżdżę od 2 lat z tym błędem i nic się nie dzieje no może trochę czasami ma za bogato i go kasuje bezpiecznikiem lub przez skaner obd. Jeśli kasujesz błąd bezpiecznikiem to nie musisz "uczyć" bo bezpiecznik kasuje tylko błąd. Ja miałem ten emulator i powiem że mimo niego błąd i tak wywalało co jakiś czas jak sygnały z sond się nie zgrywały

Wojtti
04-11-11, 23:44
Wszystko mam w serii, katalizator jest, gaz jest sekwencyjny i ma system lubryfikacji zaworów (dodatkowy płyn chroniący zawory przed przepaleniem) więc może by się uniknęło problemu. Problemu z samochodem żadnego nie ma, jedynie chciałem usunąć ten wyskakujący błąd żeby ciągle nie resetować komputera. Wolałbym żeby check engine informował mnie jak coś (oby nie było) o prawdziwym problemie z silnikiem ;) ale może faktycznie dam sobie spokój i w razie problemu będę bezpiecznikiem resetował komputer skoro po takim w sumie "kasowaniu" błędu nie trzeba uczyć komputera. Zauważyłem też, że jak wywali mi ten check engine to obroty spadają nisko na jałowym biegu ale zaraz potem podbija je do normalnych ( co już ludzie opisywali na forum ) po resecie problem znika, a jak będzie po kasowaniu samym bezpiecznikiem bez nauki na nowo?

veno11
16-06-13, 17:29
... Jeśli kasujesz błąd bezpiecznikiem to nie musisz "uczyć" bo bezpiecznik kasuje tylko błąd. Ja miałem ten emulator i powiem że mimo niego błąd i tak wywalało co jakiś czas jak sygnały z sond się nie zgrywały

Kasuje błąd bezpiecznikiem 7,5 a i tak za każdym razem komputer sie "uczy", widać to po wolnych obrotach przez kilkanascie km po restarcie. Spadaja nisko i wracaja na 700-800 za jakis czas. Może to zbieg okoliczności ale mapy gazowe się tez troche rozjerzdzają i mija czas zanim się nałożną spowrotem.

ma1ster
16-06-13, 18:10
Po prostu, w reaktorze katalitycznym, odbywa się nie odpowiedni proces spalania... co sygnalizuje błąd sondy kontrolnej...
Możliwe, ze masz nie odpowiednio ustawioną instalację lpg, sonda regulacyjna pracuje widocznie w zakresie dla niej dopuszczalnym, natomiast po przejściu przez reaktor katalityczny coś w składzie jest nie tak...

Możliwe, że katalizator w reaktorze uległ już uszkodzeniu, i klaster nie ma odpowiedniego prześwitu, warto to sprawdzić...
Kolejną sprawą jest ustawienie instalacji LPG, możliwe, że regulowana mapa czasów sterownika benzynowego nadpisuje cały czas długie korekty z racji, że śmigasz na nie odpowiednio ustawionym LPG...

Jeśli oba przypadki powyżej nie wykazują uszkodzenia i błędnej regulacji, to osobiście spróbował bym najpierw kupić zwężkę za 20zł, czy dorobić ją u tokarza i poprzez nią wkręcić sondę kontrolną do ukł. wydechowego...

Jeśli i to by nie pomogło, dopiero podjął bym się budowy emulatora sondy jak w załączonym linku...