PDA

Zobacz pełną wersję : stukający gwint MTS, dywagacji ciąg dalszy



kriss20
02-11-11, 16:21
witam

jako jeden z wielu posiadaczy gwintu MTS chcialem sie dowiedzieć czy komuś udało sie zniwelować stuki dochodzące z tyłu ?

Ja od siebie dodam, że mam teraz nisko posadzone auto ( prawie na max ) i zaczął mi stukać lewy przód.

Wczoraj spedziłem cały dzien na wyjmowaniu i wkładaniu amora z "poprawkami" ktore miały zniwelować stukanie ale jakos sie nie udało a nawet w niektorych przypadkach stukało jeszcze bardziej :/

Zrobilem jednak mały test: wsiadlem do bagażnika i złapałem ręką za mocowanie górne amortyzatora ( tam gdzie jest guma ). Po wjechaniu w dziure guma sie podnosi ( delikatnie ) i podczas opadania czuć twardy opór i własnie wtedy coś stuka. Zebyście zrozumieli o czym mowie musicie przetestowac to sami bo cieżko to sobie wyobrazic.

A może ktoś już znalazł odp dlaczego stuka ?

Djadi
02-11-11, 16:27
Może stuka ci tłoczysko w amortyzatorze?

kriss20
02-11-11, 23:16
może, tylko jak to sprawdzic ?

chodzi o to, że duzo ludzi miało ten problem, a że temat w zakupach grupowych został zamknięty wiec zagorzała dyskusja umarła dlatego otworzyłem ten temat.

Pisalem do dostawcy i odpisał, że jesli chce to moge wysłać to w ramach gwarancji ale nikt nie ma 100% pewnosci że to stuka amortyzator a w warunkach gwarancji jest napisane że koszty dostawy oraz koszty zbadania amora pokrywa kupujący jeśli okarze sie, że ubiega sie o gwarancje bezdpodstawnie ( czy jakos tak ).

Dlatego własnie chce sie upewnic ile tylko sie da, że stuka w amortyzatorze a nie gdzies w aucie.