PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z D15B2 w sedanie z 94r.



nowicjusz
01-11-11, 11:52
Witam, posiadam sedana z 94r z silnikiem d15b2.
Przebieg to 220tys. i od 30tys jest zagazowany.Auto zaczelo brac strasznie duze ilosci oleju(czyt.1,5l-2l na 1000) i zastanawiam sie co jest lepiej zrobic czy dlubac przy tym bo domyslam sie, ze moga to byc pierscienie czy zmieniac silnik, ale jesli tak to na jaki i czy moj budzet(1500zl) pozwoli mi zrobic to dobrze.Bardzo prosze o porady

kamil1988
01-11-11, 12:04
masa takich tematów była i masa kończyła się stwierdzeniem że najlepszym wyjściem jest swap

nowicjusz
01-11-11, 12:19
jesli tak to na jaki silnik?

vnv_nation
01-11-11, 12:25
Wyszukiwarka przestala dzialac?

Provokator
01-11-11, 12:26
znajdz słupek D15B2 w dobrym stanie i przeloz , moze pomoc na jakis czas chyba ze chcesz miec lepsze osiagi , przeprowadzac mody no to jedynie tak jak kamil1988 napisal .

nowicjusz
01-11-11, 12:31
przyrost mocy o 15-20km bylby mile widziany, jest to trudne do osiagniecia przy d15b2?

jerzynew
01-11-11, 14:40
mozesz zrobic przekladke na b7 albo z6 ale z6 duzy koszt. moim zdaniem swapy sie nie oplacaja 90km z d15b2 to nie jest wcale tak malo, zrob sobie pierscienie koszt pierscieni nie jest duzy. za 400 -500zł spokojnie sie wyrobisz sciagajac glowice i korby do gory, zalewajac swierzym olejem. sprawdz cisnienie na cylindrach

vnv_nation
01-11-11, 18:56
za 400 -500zł spokojnie sie wyrobisz


Widze Jan Brzechwa jednak zyje :cool:

nowicjusz
03-11-11, 16:28
chyba zdecyduje sie na swap i wybor padl na d15b7 teraz musze tylko poszukac takiego zebym nie musial ciagac za soba beczki z olejem ; d

Provokator
04-11-11, 09:03
szukaj na forum , nie czasem na allegro chociaz i tam mozna znalesc czasem cos godnego uwagi

nowicjusz
04-11-11, 15:43
własnie na forum mało tego jest. Liczę na kontakt z kimś kto poza tym, ze sprzedaje silnik udzieli kilku rad i od kogo będę mógł się czegoś nauczyć. Dość takich pajaców jak vnv_nation, którzy aby nabić sobie posty czy pokazać jacy to nie są wspaniali piszą "wyszukiwarka przestała działać" albo krytykuję nielicznego skłonnego do pomocy. Założyłem tu konto bo chciałem się kilku rzeczy dowiedzieć ale jedyne co ie dowiaduje to to,ze jeśli ktoś wie dużo to i tak napisze "wyszukiwarka" mam nadzieje, ze to tylko obsesja tego forum. Rozumiem, ze powtarzające się tematy mogą być męczące, ale może znajdzie się kilku ludzi, którzy nakierują aby więcej takich błędów nie robić i nie bedą jechać po ludziach, którzy zaczynają .Dzieki

81saren
04-11-11, 15:57
silnik musisz kupic ( tylko zeby niebyl wtakim stanie jak twoj teraz ) oraz wiazki , te silniki maja inne OBD

nowicjusz
04-11-11, 16:13
jednak zostalem przekonany zakupienia tego samego d15b2 trafiła się okazja kupna od kolegi, który znalazł w niemczech rozbita hanie z tym silnikiem, ktora ma przebieg 111tys no i nie jezdzony na mineralnym jak ta ktora kupilem ;p mysle, ze plusem tez jest, ze nie bylo w niej lpg. Jakies propozycje co do pierwszych modow?

vnv_nation
04-11-11, 20:10
Dość takich pajaców jak vnv_nation, którzy aby nabić sobie posty czy pokazać jacy to nie są wspaniali piszą "wyszukiwarka przestała działać" albo krytykuję nielicznego skłonnego do pomocy. Założyłem tu konto bo chciałem się kilku rzeczy dowiedzieć ale jedyne co ie dowiaduje to to,ze jeśli ktoś wie dużo to i tak napisze "wyszukiwarka" mam nadzieje, ze to tylko obsesja tego forum. Rozumiem, ze powtarzające się tematy mogą być męczące, ale może znajdzie się kilku ludzi, którzy nakierują aby więcej takich błędów nie robić i nie bedą jechać po ludziach, którzy zaczynają .Dzieki



Syneczku licz sie ze slowami przede wszystkim, bo nikt tu cie nie wyzywa, wiec wyzwiska zostaw najwyzej dla czlonkow swojej rodziny. Jak sie nie potrafisz odnalezc i nie wiesz od czego zaczac uzywajac forum - przeczytaj przede wszystkim regulamin. Link dla ciebie http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?172-Regulamin-działu-quot-Obsługa-i-serwis-Civic-92-00-quot&highlight=regulamin
Jesli z forum zaczynasz korzystac oznacza to tyle, ze regulamin zrozumiales i sie do niego stosujesz. Jak ci to nie odpowiada to zawsze mozesz zmienic srodowisko albo zalozyc swoje forum gdzie sam bedziesz ustalal warunki. Punkt o wyszukiwarce jest jasno i czytelnie napisany - a twoj problem w wyszykiwarce znalezc jest banalnie prosto i wystarczy troche checi i 2 min poswiecenia czasu! Lenistwo do potegi!
Brak mi slow na takich ludzi..