PDA

Zobacz pełną wersję : co ja mam i ile mam



majkelszumahier
31-10-11, 23:57
czesc koledzy

mam taki problem. kupilem wczoraj civice 5 generacii. sprzedajacy muwil mi ze mam silnik z vtekiem, dwoma walkami rozrzadu i moc ma 169 koni i pojemnosc 1.5. jak sprawdzic czy mam dwa walki, a moze jeden, albo trzy. czy jakby mial dwa walki to bym mial dwa te takie paski z zabkami albo jak to poznac inaczej. Samochod dobrze sie wkreca i jest szybki, dlatego pytam koledzy hehe juz wyprzedzilem golfa kolegi 1.5 tez.

aha, jak szybko jade to mi sie czasem takie czerwone swiatelko zapala z takim jakby czajniczkiem z kttorego kapie krope3lka, co to za problem.

CRX1
01-11-11, 00:10
Z przodu między obudową skrzyni i bloku silnika odczytaj kod silnika i będzie wiadomo co to jest-1.5-169KM gość robil sobie jaja.podasz kod i wszystko będzie jasne.Masz turbinę?ale i z turbiną nie będziesz miał tyle KM to ściema

Z kontrolką o której piszesz -może tak żłopie olej że trzeba już dolać

majkelszumahier
01-11-11, 00:13
Łał jak wy tu szybko działacie duzy plus dla was :D Nie mam turbin żadnej chyba ale jest sekwencja BRC (podobno dobra).

gdzie mam pod ten blok wejsc, zeby oznaczenie sprawdzic? a co z tym czajniczkiem? czy to powazne? mial ktos kiedys taki problem?

CRX1
01-11-11, 00:33
Ten czjniczek-to ciśnienie oleju,świeci się jak jest niski stan lub jak go brak czyli -pompa oleju,uszkodzony czujnik , padające panewki itd,patrząc od przodu silnika -między połączeniem skrzyni i silnika tam gdzie jest nr silnika na płaskim elemencie bloku jest kod-odczytaj i napisz to powiem co to jest

RazoR91
01-11-11, 00:33
skoro to olej, to jeszcze dziwne ze ten silnik jeszcze chodzi:eek: bo w hondzie jak się zapali kontolka oleju to natychmiast trzeba wyłączyc silnik... jak pojawi się kontrolka to znaczy ze oleju juz nie ma ! albo tak jak kolega wyżej pisze

1.5 na 2 wałkach ? it is real ?
najlepiej jak zrobisz foto silnika, to nam chyba tez duzo powie...

CRX1
01-11-11, 01:08
Sprawdż ile masz oleju na zimnym silniku -auto stoi na płaskim(równo-poziom) jak mało to dolej -nie przekraczaj -MAX

1.5 nie ma na dwóch wałkach,i jak zaświeci kontrolka to nie znaczy w hondzie koniec silnika w przeciwieństwie doVW

19Ryba10
01-11-11, 03:24
hah dobrze jest czytac takei tematy po piwku :DDD polecam .... a wracając do tematu powiem ci kolego że 1.6 vti miał 160 kuca wiec sprzedawca niezłego łacha musiał cisnąć z ciebie wciskając ci taki kit :) ps. lepiej sprawdz dokladnie auto na warsztacie u znajomka czy innych "ciekawostek" ci nie wcisnął. a teraz przyjemniejsza część wykładu GRATULUJE ZAKUPU HONDY :)

majkelszumahier
01-11-11, 08:20
weszlem pod ten silnik i nic nie bylo, a?e z przodu ma tak Jakby wydziobane o tak: B16B. Co to znaczy? Jak wskazowka ma 6 to sie robi glosno i szybciej jedzie. Jak mnialem astre to wiecej niz 6 nie szla a tu jeszcze idzie! Tylko potem sie ten czajniczek zapala to juz nie przyspieszam. Tata mowi, ze ten samochod moze nie ma „odcinki”” nie wiem co to.

Dominik22
01-11-11, 08:30
B16B ma w serii 185 koników..

Whiplash
01-11-11, 08:51
hahaha ale ktos ma poczucie humoru a ludzie daja sie wkrecac, zenada

Dominik22
01-11-11, 10:16
hahaha ale ktos ma poczucie humoru a ludzie daja sie wkrecac, zenada

hehe co racja, to racja:d Przeczytałem temat jeszcze raz i rzeczywiście ktoś ma dobre poczucie humoru:)
Pozdrawiam autora tematu :))

flipson
01-11-11, 10:21
hahah z rana dobrze takie historie wchodzą lol

woPo
01-11-11, 10:29
No to już wiesz jaki masz silnik i co oznacza "czajniczek".

Śmierdzi prowokacją.