PDA

Zobacz pełną wersję : Panewka daje o sobie znac?



Michal.EG3
31-10-11, 14:32
Siema.
Od tygodnia slysze dziwne dzwieki z silnika przy dodawaniu gazu tylko i wylacznie w pewnym zakresie obrotow i tylko przy dodawaniu gazu, a wygląda to następująco KLIK dokladnie slychac to 11,12,13 sec (http://www.youtube.com/watch?v=3TW5oRevlKk), dodam ze nie stalo to sie przy jakims extremalnym gazowaniu, bo ostatnio jezdze powoli, Hania stracila mocy
Czy to jest dźwięk konczacej sie panewki? raczej ja nie obróciło bo już bym nie pojezdzil...
Powiedzcie mi ile mnij wiecej moze to kosztowac? mechanik powiedzial ze w tysiacu sie zmieszcze, tylko czy oplaca sie robic jeszcze ten silnik? 270tys przejechane (to co na liczniku)
czy pchac sie w swap na d16 tylko jakie sa realne koszta takiego swapa? (zakup silnika, przekladka, ewentualne wydatki) czy może dol silnika od d13 kupic?

Dodam ze silnik mi nie pil oleju nie kopcil byl po planowaniu glowicy

lozek
31-10-11, 14:38
d13b2 nigdy sie nie opłaca robić cokolwiek by się nie stało :) lepiej kupic używany dół/słupek i przekłądać albo dołożyć i zrobic swap na coś mocniejszego

jak dla mnie to właśnie paneweczka, bo zały czas jak schodzi z obrotów to niepokojące dźwięki słysze, nie tylko w 11-13sek

Yotomeczek86
31-10-11, 14:46
Swap na D16Z6 to około 3 tysięcy z robocizną (zależne od regionu gdzie to robisz i czy wymieniasz od razu rozrząd, sprzęgło)

Michal.EG3
31-10-11, 14:46
no wlasnie wszyscy mowia ze to panewka i pewnie tak tez bedzie... jakie sa realne koszta zakupu i swapa d16? bo raczej jak juz bym sie zdecyowal na zmiane silnika to wlasnie na d16

Kubuniek
31-10-11, 15:27
A czy nie opłacałoby się samemu zrobić panewki? Zawsze to tylko koszt części i skoro silnik był zdrowy i nie brał oleju to pewnie dalej pojeździ. Dodatkowo kolega wymieniłby uszczelniacze i pierścienie i w tysiącu ma dość dużo zrobione. Swap to loteria, bo nie wiesz na co trafisz. Jak chcesz dobry swap to od razu robisz remont i dopiero wkładasz, ale jakie koszta to nie wiem. Na pewno sporo większe niż D13B2. Wszystko rozbija się o fundusze. Jak masz ich w zanadżu to kupić d16z6 zrobić mu kompletny remont i wkładać do EG3. Jak kasa mniejsza to naprawiaj D13B2

Saiti
31-10-11, 15:34
A czy nie opłacałoby się samemu zrobić panewki? Zawsze to tylko koszt części i skoro silnik był zdrowy i nie brał oleju to pewnie dalej pojeździ. Dodatkowo kolega wymieniłby uszczelniacze i pierścienie i w tysiącu ma dość dużo zrobione. Swap to loteria, bo nie wiesz na co trafisz. Jak chcesz dobry swap to od razu robisz remont i dopiero wkładasz, ale jakie koszta to nie wiem. Na pewno sporo większe niż D13B2. Wszystko rozbija się o fundusze. Jak masz ich w zanadżu to kupić d16z6 zrobić mu kompletny remont i wkładać do EG3. Jak kasa mniejsza to naprawiaj D13B2

Chłopie, nie wiesz o czym piszesz, więc nie pisz, dziękujemy.

billiejoe
31-10-11, 15:58
Też słyszę tam niestety panewką...wszystko zależy jakim budżetem dysponujesz :)

Michal.EG3
31-10-11, 17:26
wiecie mam nadziej ze mi sie to nie zdazy sypnac zanim nie bede mial kasy... te 2 czy 2.5 kola bym zdolal zalatwic

mirasek
31-10-11, 18:01
Jak nie masz kasy to zrzuć misę, odkręć stopy korb i obczaj co tam się porobiło. Jak wał nie jest zjechany to kup komplet panewek korbowych za 100zł, poskładaj i jeździj, możliwe że jeszcze pojeździ, możliwe że całkiem długo.

Kubuniek
31-10-11, 19:24
Saiti może nie jestem ekspertem, ale robiłem 2 może 3 samochody właśnie w ten sposób i jeździły dobrze i dopóki ich nie sprzedałem. Dałem tylko propozycję, którą warto rozważyć gdy nie dysponuje się ogromnym majątkiem. Może ty taki posiadasz więc napiszesz o swapie. Nie każdy ma na zawołanie 4k pln.
I nie wmówisz mi, że na pewno trafisz na dobry silnik do swapu. Może się okazać, że jest praktycznie nieżywy i wymaga kapitalki. Lepiej więc kapitalkę zrobić przed włożeniem serducha.
Dziękujemy

reaktor
31-10-11, 19:51
I nie wmówisz mi, że na pewno trafisz na dobry silnik do swapu. Może się okazać, że jest praktycznie nieżywy i wymaga kapitalki. Lepiej więc kapitalkę zrobić przed włożeniem serducha.
Dziękujemy
100% pewności nigdy nie ma nawet wyjeźdzjąc autem z salonu

ale jest kilka miejsc gdzie mało pradowdopobne że cie zrobią w cx****
np. znam warsztat który współpracuje ze szrotem jak silnik jest nie w porządku to oddają kase

Michal.EG3
31-10-11, 19:52
chodzi mi po prostu co bedzie bardziej oplacalne czy wydac tysiaka i zrobic to czy uzbierac te 3 kola na nowy silnik... i tak dobrze ze stalo to sie przed zrobieniem minime(czy jak sie to pisze) bo dopiero bylbym zdolowany ... zastanawiam sie takze co w tym przypadku bedzie bardziej oszczedne na przyszlosc... bo mam zamiar tym jeszcze pojezdzic blacha jest zdrowa tzn jakies kosmetyczne poprawki jeszcze zostaly

reaktor
31-10-11, 19:52
jak dla mnie wkładanie 1.6 do twojego 1 .3 to słaby pomysł bo jest dośc kiepsko wyposażone
nie jestem obeznany w eg3 ale zdaje sie musisz tez wymieniac bak i inne pierdoły
pozatym hamulce słabe itd...
jak nie chcesz inwestować góry siana w auto to doprowadz to do sensownego stanu z tym motorem kup dół od 1.3
jak juz nabierasz wieksza sume to sprzedaj to a kup seryjne eg5 czy eg6
bo modowac od podtstwa to zmojego punktu widzenia za dropga impreza przy 1 .3

utopisz sporo kasy któej już nie odzyskasz
a jak ktoś Ci przydzwoni to już w ogóle dramat bo dostaniesz grosze

Saiti
31-10-11, 19:59
Saiti może nie jestem ekspertem, ale robiłem 2 może 3 samochody właśnie w ten sposób i jeździły dobrze i dopóki ich nie sprzedałem.

Totalnie nie o to chodzi.

1. Koszt wymiany panewek to nie jest koszt zakupu panewek, tylko pomiar korb i wału, szlif na nadwymiar lub zabielenie materiału, profesjonalniej jeszcze utwardzenie. A żeby wyjąć wał to trzeba wyjąć skrzynię itp.
2. Wymiana pierścieni i uszczelniaczy przy okazji? To już musi zdjąć głowicę, czyli jeszcze więcej roboty, planowanie itp, wtedy mamy prawie kompletny remont uszczelnień silnika.

jawor735
01-11-11, 00:59
1. Koszt wymiany panewek to nie jest koszt zakupu panewek, tylko pomiar korb i wału, szlif na nadwymiar lub zabielenie materiału, profesjonalniej jeszcze utwardzenie. A żeby wyjąć wał to trzeba wyjąć skrzynię itp.

W jakich okolicznosciach trzeba to robic ? Chodzi mi o pomiery itp...Zawsze przy wymianie panewek ?

CRX1
01-11-11, 02:00
Ale sie gotujecie,najpierw niech rozbierze ktoś kto sie zna oceni i będzie wiadomo.Swap kosztuje,owszem zyskać można na KM ale trzeba mieć kasę bez kasy nici z mocy i upalania .Sprawdzałem możliwości i ciężko znaleść dobry silnik ,jak jest zrobiony to trzeba wyskoczyć ze sporej kasy a złom jest tani

Żeby wał korbowy wyjąć to silnk musi byc wyęty z autka i cały dół rozmontowany,głowica -jak zdemontujesz -planowanie ,uszczelniacze itd żeby to zrobic porządnie 3-a nie wiem czy starczy,co założysz stary rozrząd,uszczelki kolektorów?

Michal.EG3
01-11-11, 09:33
a powiedzcie mi czy silnik od IV Gena 1.3 ten an gazniku by pasowal? o mam taka honde stara.... silnik jest tam sprawny mozna by dol podmienic?

no wlasnie kolega wyzej dobrze mowi ... ruszysz jedno to bedzie trzeba sprawdzic drugie... starych czesci raczej sie juz nie zalozy bo znow cos je.. a zalozyc i sie martwic albo wpakowac kase i jezdzic padaka to tez mi sie nie usmiecha ;/ chyba bede musial zbierac na nowy silnik ... zeby te moje EG3 bylo bogatsza chociaz wersja to bym sie nie zastanawial ale ona prawie gola ;/


u kogo z forum mozna kupic w miare pewny silnik? i jezeli juz to za jakim sie rozgladac? d16z6?

cerus
29-12-11, 16:57
Przyłącze się do tematu.
Miałem dokładnie taki sam dźwięk silnika (d16z6) przy wyższych obrotach, samochód od razu odstawiłem do garażu. Odkręciłem miskę i końcówki korbowodów. Na trzecim korbowodzie ukazały mi się przekręcone panewki - brak śladów po zamkach. Zamierzam kupić panewki korbowodowe ACL Duraglide albo Race.
Czy muszę robić szlif czopów na wale? Na czopach nie są widoczne żadne zadrapania od panewek, wszystkie wyglądają identycznie. Dodam jeszcze że panewki różniły się od siebie.

1 korbowód, oznaczenie 4J18T
2 korbowód, oznaczenie 4I46T
3 korbowód, nie wiadomo bo wytarte(były lekko szersze)
4 korbowód, oznaczenie 4I46T

Dario022
29-12-11, 17:06
jak wal jest walniety to juz nie oplaca sie tego robic. taki wal po obrobce malo wytrzyma, juz lepiej kupic dol od d13.

VTI
29-12-11, 19:39
koledzy a ile kosztuje taki kapitalny remont silnika do b16a2 ? mniej/wiecej bo tez sie zastnawiam czy remontowac czy wymienic na inna jednostke

cerus
29-12-11, 20:26
wymiana może wiązać się z ryzykiem, bo nowo nabyta jednostka też może nadawać się do remontu. Więc sam remont będzie tańszy niż kupno i remont. Ceny nie da się tak określić. Zależy jakich firm zechcesz części, a może OEMowe, szlify, pomiary do tego jeszcze robocizna.

kjmuszek
30-12-11, 00:59
Panowie swap d16 do d13 to nie jest taki mały koszt , pamiętajcie że tam jest sporo dłubania i wybebeszenia prawie całego auta. Nikt nie podejmie się tego za 500zł , doliczając jakieś 2-2,5tys za kompletny swap + rozrząd ,olej,bak paliwa itp. dochodzi jakieś dodatkowy tysiąc + robocizna ,chyba że ktoś to ogarnia i samemu zrobi. Jak nie masz kasy , remontuj d13 i jeździj dalej :)
A co do b16, już pisałem swoje zdanie w odpowiednim temacie. Remontuj na dobrych częściach a długo Ci jeszcze wiernie posłuży :)

rafffal
02-01-12, 11:49
a ja d13b2 naprawilem tez panewki mi padly i smiga jak szalony 120 2 bieg bez problemu max zakres obrotow jak wal nie jest mocno zniszczony to naprawiac za naprawe zaplacilem 360 zl z panewkami u nas niestety tylko hondowskie byly

foneone
26-01-12, 19:17
Przyłącze się do tematu.
Miałem dokładnie taki sam dźwięk silnika (d16z6) przy wyższych obrotach, samochód od razu odstawiłem do garażu. Odkręciłem miskę i końcówki korbowodów. Na trzecim korbowodzie ukazały mi się przekręcone panewki - brak śladów po zamkach. Zamierzam kupić panewki korbowodowe ACL Duraglide albo Race.
Czy muszę robić szlif czopów na wale? Na czopach nie są widoczne żadne zadrapania od panewek, wszystkie wyglądają identycznie. Dodam jeszcze że panewki różniły się od siebie.

1 korbowód, oznaczenie 4J18T
2 korbowód, oznaczenie 4I46T
3 korbowód, nie wiadomo bo wytarte(były lekko szersze)
4 korbowód, oznaczenie 4I46T

i jak zrobiles juz to???

Starstruck
26-01-12, 19:33
a ja d13b2 naprawilem tez panewki mi padly i smiga jak szalony 120 2 bieg bez problemu max zakres obrotow jak wal nie jest mocno zniszczony to naprawiac za naprawe zaplacilem 360 zl z panewkami u nas niestety tylko hondowskie byly

Jak dokonałeś tego, że na "2" pocisnąłeś 120 km/h? Przecież w D13 siedzi fd 4,4 i "2" kończy się na 90 km/h. Chyba że wrzuciłeś dłuugą skrzynię z D15Z6.

mirasek
26-01-12, 19:40
D13 nie ma odcinki

Starstruck
26-01-12, 19:52
Ale mimo wszystko :p.

CroX
26-01-12, 20:53
Niektóre nie miały 4,4 tylko też 4,2 czy jakoś tak :) wszystko możliwe :)

lozek
26-01-12, 22:13
poza tym d13 i do 9tys zakręcisz więc jest to możliwe haha :D

cosmo-pl
26-01-12, 23:31
http://www.youtube.com/watch?v=3dRaKGc5T1U&feature=related

Starstruck
27-01-12, 00:09
Hahaha, no nie wierzę :D.