PDA

Zobacz pełną wersję : EJ2 Coupe - problem z prędkościomierzem i... obrotomierzem?



rbkt666
30-10-11, 16:54
Witam.

No to najpierw z prędkościomierzem. Autko kupiłem troszkę ponad miesiąc temu i w czasie zakupu już o tym wiedziałem. Prędkościomierz raz działa, raz nie, raz pokazuje perfidnie złą prędkość. Tzn.: Odpalam silnik i ruszam, chwilę prędkościomierz działa, chwilę potem wskazówka spada do 0, potem znowu działa, albo pokazuje złą prędkość. Po jakimś czasie jazdy działa już tak jak powinien (chociaż nie ma na to reguły). Poza tym licznik przebiegu nie nalicza, jest zawieszony na 195264 czy jakoś tak i mimo, że zrobiłem spokojnie z 500km to tych kilometrów nie naliczyło (ten liczniczek co jest niżej działa jak należy). Poprzedni właściciel mówił, że najprawdopodobniej winą jest impulsator... Pytanie, gdzie on się znajduje i jak go sprawdzić? A może to po prostu licznik jest do wymiany?

Obrotomierz - mam pewne zastrzeżenia co do jego poprawnego pokazywania prędkości obrotowej... Tzn. zdarzyło mi się przeciągnąć silnik do odcięcia - i jakie było moje zdziwienie, kiedy przy 5,5k rpm zaczęło odcinać... Ostatnio przy wyprzedzaniu odcinało przy 6k... (wiadomo silnik rozgrzany). Nie wiem, obrotomierz źle pokazuje? Czy to odcięcie rzeczywiście jest przy tych 6k...? Oglądając filmiki na jutub to w większości przynajmniej do tych 6,5 (czerwonego pola) ciągnie. Na niskich obrotach raczej dobrze pokazuje, pod odpaleniu na zimnym silniku pokazuje coś koło 1400-1500rpm, po rozgrzaniu poniżej 1000 (jakieś 700-800rpm). Silnik to d15b7. Co prawda rzadko zdarza mi się pociągnąć silnik tak wysoko, ale jeśli już takie coś ma miejsce, to trochę irytujące, że honda, która słynie z silników wysokoobrotowych odcina przy... 6000RPM!

Z góry dzięki za pomoc!

Liero
30-10-11, 17:15
Kup cale nowe zegary i tyle,koszt do 100zl ,a nie bedziesz mial z niczym problemu ,a stare zegary na czesci lub sprzedac takie uszkodzone,to cos $ sie wroci, co do odcinki,duzo osob przestawia odcinke na dalsze wartosci,wiec filmikami z YT sie nie sugeruj

rbkt666
30-10-11, 18:35
Ktoś jakieś inne propozycje ma? A czy liczniki z VI gen. będą pasować do V ?

Liero
30-10-11, 19:17
Nie bedzie pasowac.

rbkt666
30-10-11, 23:59
Ale z tym odcinaniem to dziwna sprawa, bo czerwone pole zaczyna się od 6400 chyba, a odcina już przy 6000...

kamilx17
31-10-11, 10:58
Zanim będziesz kupował nowe zegary to wyjmij te stare przeczyść kostki które są podłaczone do zegarów coś raczej nie łaczy. A co do licznika KM pewnie ktoś próbował go odmładzać i połamał ząbki napedzające te kółeczka z cyferkami. Także czyszczenie styków powinno pomóc w kwesti obrotomierza i prędkościomierza chociaż impulsator też możę świrować znajduje się on przy skrzyni biegów też można spróbować do niego zajrzeć.

Liero
31-10-11, 17:40
Albo moze zanim kupisz wszystko,to zagadaj do kogos kto ma takowe liczniki,czy by nie wyjal ich na pare minut i nie wlozyl do Ciebie,i sprawdz czy dalej tak sie dzieje,czy bedzie wszystko OK,jak OK,to najlepiej nowe zegary kup :)

Zielony11499
12-05-12, 00:56
Odświeżam temat. ej2 d15b7 - 5,5k i odcinka, czasami troszkę więcej, czasami troszkę mniej (nie wiem od czego zależy). prędkość przy odcince na 1 biegu to równe 50km/h wg. prędkościomierza. Ktoś wie w czym jest problem? tylko nie piszcie od razu, że zegary do wymiany... :)

rbkt666
03-12-14, 15:30
Odświeżam, bo przeglądam swoje stare posty i... Zegary do wymiany ;) Niekoniecznie całe, wystarczy zmienić te płytki z elektroniką z tyłu zegarów. Albo pobawić się we wymiany elementów z nich (kondensatory) - bo strzelam, że to właśnie wysuszone już kondensatory są odpowiedzialne za pokazywanie dziwacznych wartości.