PDA

Zobacz pełną wersję : Pulsowanie pedalu podczas hamowania Honda Civic



Jazwin
29-10-11, 18:18
Witam, niedawno wymienialem z przodu klocki i tarcze nacinane lozysko lewy przod Po wymianie wszytko bylo ok Auto oddalem do zabezpieczenia od rdzy (troche tego bylo ;-/) przy okazji zabezpieczyli mi kola wyczyscili opomalowali itp. Po odebraniu auta i przejechaniu klikuset km zauwarzyl podczas hamowania pulsowanie pedalu lekkie drgania kierownicy i sciaga na prawo Moze byc to spowodowane tym ze trzeba kola wywarzyc po regeneracji??

spychu
29-10-11, 18:47
Nawet bym powiedział, że trzeba wyważyć a nie tylko można :)

cisek222
29-10-11, 18:50
może od środka Ci w feldze jakiegoś syfu <bit gumu> zostawili w dużym umiarze bo "miejsca na schowanie nie było? Ale znowu byś czuł to podczas jazy przy ok 30 km/h a nie tylko podczas hamowania. Koszt nie duży a warto wyważyć. Bo rozumiem, że nic nie odkręcali przy tarczach bo nie ma takiej potrzeby przy konserwacji... A bicie na kierownicy spore?

Jazwin
29-10-11, 19:37
Teraz wyszlem specialnie sie przejecha zeby obadac dokladnie wiec: przy mocniejszym hamowaniu strasznie trzesie i jakby jaki glos z lewego przednie kola Bicie na kierownicy nie bylo za duze tylko te trzesienie Co do wywazenie kol to kierownica nie powinna drgac przy np 120km/h??

cisek222
29-10-11, 23:49
To zależy jak bardzo ci bije... Są różne przyczyny... Masz abs? Gdyby to były tarcze skrzywione to ledwie byś kierownicę utrzymał. Kałuży jakieś porządnej nie zaliczyłeś? Co to znaczy 'zabezpieczali koła'? Malowali felgi farbą? Czy czymś innym? Tarcze oryginał czy rzemiosło? Hm... Mój brat miał co prawda podobny przypadek, ale wpierw wyważ felgi :) niech Ci też wulkanizator 'porządnie'!!! Pooglada opony. Może jaki defekt wyskoczył w postaci 'guli'
i uwaga!!! Koniecznie sprawdź nakrętkę piasty! Taka duża na środku koła pod dekielkiem. Miałeś wymieniane łożysko, a po wymianie po ok 100 km trzeba sprawdzić czy oby dobrze została dokręcona! Bo w przeciwnym razie będzie źle!

Jazwin
30-10-11, 09:20
Czym mocniej nacisne na pedal hamulca tym bardziej bije ABS mam, zadnej kaluzy nie zaliczylem Kola mi zabezpieczyli czyli spilowali rdze i pomalowali odrdzewiaczem Tarcze szczeze powiem ze niewiem jakie ale wszytsko robilem w JHM wiec byle czego by nie zalozyli chyba :) Odkrecilem lewe kolo i nie zauwazylem nic specialnego (zabardzo sie nie znam ;/) Od wymiany przjechalem ok 2 tys km

cisek222
30-10-11, 11:52
Kola mi zabezpieczyli czyli spilowali rdze i pomalowali odrdzewiaczem jedź i wyważ :) będzie dobrze

Jazwin
30-10-11, 14:23
Bylem u mechanika i mowi mi ze moze to byc krzywa piasta lub zle wyczyszczona rdza pod tarczami

wwljohn
30-10-11, 16:12
Może być też zapieczony klocek w blaszkach sprężynujących..czy też w jago prowadnicach..albo prowadnice zacisku zawalone syfem i ciężko, nie równo pracują. Gyby to było nie wyważone koło to byś to czuł zawsze a nie tylko podczas hamowania i by nie ściągało. Temat przerabiałem ostatnio u mamy w corsie. Okazuje się, że jeśli nie spiłujesz farby i jednak trochę metalu w miejscach gdzie trzyma się klocek to w tym miejscu się zapieka albo bardzo ciężko on chodzi. Sprawdź czy klockiem oczywiście z lekkim oporem ale czy da sie poruszyć do tyłu i do przodu..jeśli stoi sztywno to masz przyczynę. Sprawdź też jak chodzą piwoty.

Jazwin
30-10-11, 18:16
a jakies 3 miesiace temu wymienialem lozyska z przodu i koncowki Mechanik byl lagodnie mowic kiepski nie ustawil mi zbieznosci (tak przejechalem 2 tys km dwie opony do wyzuicenia) lozysko lewe wyszlo bo jakies zawleczki nie zalozyl moglo to pokrzywic piaste? Naprawialem to w JHM i bylo potrzebne nowe lozysko

wwljohn
31-10-11, 07:39
Nie mogło pokrzywić piasty. Mogło zwichrować tarczę. Ogólnie ciężki temat. Musisz wszystko rozebrać, sprawdzić i złożyć od początku (tarcze, zaciski, klocki) - takie moje skromne zdanie ;)

MarcinC2
31-10-11, 14:16
Pomierz bicie na tarczy i pieście czujnikiem zegarowym....

Jazwin
07-11-11, 19:52
Bylem u mechanika podobno piasta jest krzywa Musze wymiecnic piaste i lozysko (to juz bedzie 3 lozysko w ciagu 3 misiecy :( ) Ile moze kosztowac piasta lewy przod szukalem w necie i nie moge znales sa tylko tylnie piasty? Teraz mam nadzieje ze tarcze sie nie pokrzywily :confused:

wwljohn
08-11-11, 12:47
Piasta? Na jakiej podstawie to stwierdził? Gdyby była krzywa to by Ci biło niemiłosiernie podczas jazdy. Musisz to zmienić mechanika :] Widać lubuje się w łożyskach i piastach :] Najlepiej wymień wszystko. Wtedy na pewno nie będzie biło :] . Odnoszę jakieś dziwne wrażenie że gość sam do końca nie wie, wiec każe wymieniać :] , ale to tylko wrażenie. Miejmy nadzieję, że się nie pomylił i nie wpędza Cie w koszta...Powodzenia :)

MarcinC2
08-11-11, 14:23
Jak będzie miał bicie ok 0,25mm i więcej to podczas jezdy bedzie OK a przy hamowaniu bic będzie. Norma dla VI gen to chyba 0,1mm. Nie szukaj piasty i nowego łożyska tylko kup cała zwrotnice używke i będzie git.

flipson
08-11-11, 18:43
jak cos to mam cala zwrotnice do VI gena,ale bez abs. Mozesz zalozyc,przejechac sie i zobaczyc czy to to. Oddam za free

lewa zwrotnica*

Jazwin
08-11-11, 21:08
Piasta? Na jakiej podstawie to stwierdził? Gdyby była krzywa to by Ci biło niemiłosiernie podczas jazdy. Musisz to zmienić mechanika :] Widać lubuje się w łożyskach i piastach :] Najlepiej wymień wszystko. Wtedy na pewno nie będzie biło :] . Odnoszę jakieś dziwne wrażenie że gość sam do końca nie wie, wiec każe wymieniać :] , ale to tylko wrażenie. Miejmy nadzieję, że się nie pomylił i nie wpędza Cie w koszta...Powodzenia :)
Masz racje nie wiem do konca :/ Dzis rozmaiwlem z nim i narazie wstrzyma sie z wymiana piasty (dostepna jest tylko w servisie) i lozyska Teraz chce sprawdzic tarcze z tylu moze sa krzywe (tyl mam od crxa) tarcze tylnie moga powodowac bicie? (bicie = hania az trzesie jak nacisne mocno pedal a jak delikatnie to lekko czuc na pedale hamulca Na kierownicy nic nie czuc).. Jest jeszcze jedno ABS od zalozenia tarcz tylnich ok 2 lat czasami mi sie zapala po przejechaniu dluzszej trasy moze robi sie jakies zwarcie Jak ABS zaczyna dzialac przy hamowaniu to lampka sie powinna sie zapalic?


jak cos to mam cala zwrotnice do VI gena,ale bez abs. Mozesz zalozyc,przejechac sie i zobaczyc czy to to. Oddam za free
lewa zwrotnica*
Dzieki :) Ale jestem wlasnie zagranica NL dlatego tez mam troche utrudniony dostep do czesci i mechanikow :/

Jazwin
12-11-11, 18:02
Jednak chyba to piasta :/ Mam pytanie czy piasta i zwrotnica w silniku np 1.4 jest inna niz w 1.5 Civic 3D rok 2000 z ABSem??