PDA

Zobacz pełną wersję : Wpływ jazdy z czujnikiem temp w dolocie zwisajacym w komorze silnika?



NOLAN
29-10-11, 00:23
Witam, jaki wplyw na podwanie paliwa itd moze miec czujnik temperatury powietrza w kolektorze dolotowym, zwisajacy sobie poza kolektorem w komorze silnika?

grzesiuh
29-10-11, 01:02
hmmm... komputer będzie 'myśleć' że dostaje cieplutkie powietrze przez temperaturę pod maską, więc będzie podawać mniej paliwa. tak sądzę

NOLAN
29-10-11, 10:09
Mi sie wydaje ze jednak zwisajac przy scianie grodziowej odczytywac bedzie nizsza temperature niz w ssacym, jak wielkie roznice to moga byc? Bo zdarza mi sie teraz ze przy wyzszych obrotach i wbijaniu wyzszego biegu mam strzal w wydech.

grzesiuh
29-10-11, 14:47
oj chyba nie, w komorze jest cieplej, nawet jak jedziesz ;) skoro strzela, znaczy że go nieco przelewa, spalanie wzrosło ?

NOLAN
29-10-11, 15:07
Wlasnie ciezko stwierdzic, ale mimo wszystko wydaje mi sie ze luzem ma chlodniej niz w metalowym kolektorze przykreconym do silnika ktory przeciez bardzo sie nagrzewa. Skoro leje wiecej tzn ze wydaje mu sie ze dostaje zimne powietrze ta?

skolopendra
29-10-11, 15:54
Witam, jaki wplyw na podwanie paliwa itd moze miec czujnik temperatury powietrza w kolektorze dolotowym, zwisajacy sobie poza kolektorem w komorze silnika?

podaje mniej paliwa ,gdyż jest "cieplejszy"

grzesiuh
30-10-11, 00:18
u mnie w b16a z cai przy strojeniu i temperaturze na zewnątrz ok 15st C pokazywało na dolocie 17 (czujnik w kolektorze oczywiście). skoro tak bardzo Ci zależy na tym żeby 'czuł' zimne powietrze to może przedłuż sobie kable i daj go poza komore silnika :DDDD