PDA

Zobacz pełną wersję : problem z obrotami



olo667
27-10-11, 22:37
Civik 1.4/ 16 zaworowa/ 96r/ z instalacją gazową drugiej generacji
Kiedy odpalam na benzynie na zimnym silniku samochód odpala bez problemu ale muszę trzymać na gazie bo jeśli tylko popuszczę obroty spadają do zera i zdycha, jest to bardzo uciążliwe zwłaszcza kiedy rano chcesz wyjechać z zatłoczonego parkingu a kiedy zdechnie to odpala już z trudem zachowuje się jak by był zalany szarpie nierówno pracuje jakby nie na wszystkie cylindry ale jak się go przegazuje to wszystko wraca do normy to znaczy takiej że trzeba go znów trzymać na gazie
A jak się już troszkę zagrzeje to da się jechać jednak widać problem, jeśli na wciśniętym sprzęgle wcisnę gaz i go puszczę to obroty zaczynają się wahać od 100 do 600/100 do 800 tak kilka razy I stabilizują się na poziomie 1000 obrotów
Reasumując jak jest zimny gaśnie bo cykl wahań po wciśnięciu sprzęgła zaczyna się zbyt nisko i silnik gaśnie, jak jest ciepły obroty nie spadają tak nisko aby silnik zgasł
Na gazie jest taki sam objaw tyle że musi być bardziej nagrzany aby obroty nie spadały do takiego poziomu by silnik zgasł
Kable ,świece , palec rozdzielacza ,kopułka aparatu ,silnik krokowy ,wymienione/zawory wyregulowane, przepustnica wyczyszczona ,nie wywala żadnych błędów (kontrolka świeci cały czas po włożeniu zworki)
Czy znajdzie się ktoś kto mógł by mi pomóc ,bo chyba się poddam dodam że byłem u kilku mechaników chyba z sześciu którzy jak usłyszeli co wymieniłem stwierdzili że w takim razie się tym nie zajmą, jeden wprost mi powiedział że jemu się nie opłaca brać takiego auta do naprawy bo straci cały dzień na szukanie usterki ,a i był jeszcze jeden który wziął auto na dwa dni stwierdził że to chyba silnik krokowy i że go wyczyścił ale to nic nie pomogło i nie chciał żadnej kasy bo stwierdził że w końcu auta nie naprawił
Jest jeszcze kwestia czujników temperatury ten koło termostatu jest raczej dobry no w każdym razie jeśli go wypnę nic się nie zmienia ,no i pytanie w którym miejscu są pozostałe czujniki
Wdzięczny będę za każdą sugestię bo mi się już kończą pomysły

wwljohn
28-10-11, 00:06
Jeśli masz instalację II generacji, to pytanie czy instalacja wyposażona jest w własny silnik krokowy, czy masz zwykłe pokrętło na wężu prowadzącym LPG z reduktora do adaptera (do przepustnicy)? Opisz róznice miedzy ciepłym a zimnym silnikiem na obu paliwach.

olo667
28-10-11, 09:43
jak jest zimny gaśnie bo cykl wahań po wciśnięciu sprzęgła zaczyna się zbyt nisko i silnik gaśnie, jak jest ciepły obroty nie spadają tak nisko aby silnik zgasł
instalacja posiada własny silnik krokowy
ale na gazie i na benzynie są te same objawy
z tym że na gazie musi pochodzić trochę dłużej aby obroty nie spadały tak nisko żeby zgasł

wwljohn
28-10-11, 12:34
Hmm..wiele osób pisze o problemach z obrotami. Rozmawiałem całkiem niedawno z kolegą który miał problem z falowaniem lecz u niego utrzymywały się obr rzędu 1000..1500. Powodem okazało pewne cudo, którego nazwy nie pamiętam. Taka czarna skrzyneczka- że tak to ujmę na dole przepustnicy. Jak to rozebrał okazało się że jest tam jakaś sprężynka, trzpień i śrubka. U niego było to rozkręcone. Jakimś cudem pod wpływem wibracji tak się najprawdopodobniej stało. Poskładał to do kupy i jak ręką odjął. Może ta sugestia komuś pomoże. Próbowaliśmy tak samo wszystkiego. Czyszczenie przepustnicy, krokowca.. nawet sonda, choć to było mało prawdopodobne. Proponuję Ci też odłączyć mapsensor i sprawdzić czy auto reaguje na odłączenie. Bez mapsensora też potrafią falować obroty i utrzymywać się bardzo nisko. Sprawdź mapa i zerknij na przepustnicę, Zdejmij ją...rozbierz na części pierwsze. Pamiętaj aby dać nową OEM uszczelkę, bo niby pierdoła, ale często okazywało się że to konieczność, ponieważ są problemy bez nowej OEMowej po ponownym założeniu. Zdaj relację z operacji i pomyślimy dalej :)