PDA

Zobacz pełną wersję : trzeszczenie plastikow



adi22739
24-10-11, 20:07
witam.
panowie czy u was plastiki w srodku kabiny tez tak trzeszcza jak u mnie ? w koncu robi sie zimno plastiki sztywnieja ale bez przesady. u mnie trzaskaja jak nie wiem co i to czasami doprowadza do szalu. powiedzcie czy u was takie same sa obiawy moze ktos ma jakis patent na to zeby tak nie trzaskaly/trzeszczaly

Kubuniek
24-10-11, 20:52
Plastiki trzeszczą w zimę i nic na to nie poradzisz. Jednym mniej innym bardziej w zależności od stanu nadwozia. Są 3 rozwiązania tego problemu, ale nie zniwelują 100%.
1. zamontowanie rozpórek nadwozia (przednia i tylna górna
2. Rozebranie wnętrza i podklejenie gąbek samoprzylepnych na plastiki w miejscach gdzie stykają się z nadwoziem i z innymi elementami plastikowymi.
3. Ekstremalnie można wywalić plastiki i będzie parę kilo lżej :-)

badyl12
24-10-11, 21:02
U mnie też zauważyłem to niedawno nawet nie pomyslałem ze to z zimna

BartlomiejD
25-10-11, 10:09
Jest jeszcze jedna metoda rozwiazania problemu trzeszczacych plastikow. Zamiast podklejania gabek mozna psiknac szprajem wygluszajacym - w miejscu styku plastiku z plastikiem i plastiku z nadwoziem. Po psiknieciu szpraj puchnie i tworzy elastyczna powloke (niestety jest ona widoczna wiec trzeba precyzyjnie psikac i - jak to z kazdym szprajem - zabezpieczac widoczne elementy przed rozpylaniem).
Spray niedrogi. Mozna znalezc na allegro pod nazwa SINUS LIVE ES-500 . Osobiscie go nie testowalem, ale na forach CA chwala ten specyfik.