PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana tarcz zegarów



marcopolo1980
04-05-07, 14:33
Witam

Mam taki mały problemik, otóż chce wymienic tarcze zegarów w mojej hani i za nic w świecie nie mogę zdjąć wskazówek. Niewiem czy one są jakoś przyklejone czy jak? żadnej nie moge zdjąć. Może próbować na siłe?
Spotkał sie może ktoś z was z takimi objawami?

Pozdrawiam:)

el_rogal
04-05-07, 14:43
:szukaj: :zasady:

tarcze sie odkreca ze srubek i wyciaga a jak wyciagniesz wskasowki - nie beda juz dzialaly tak jak powinny...
temat walkowany 100tki razy

wiekszosc nowych tarcz przeklada sie przez wskazowke na stare i dokleja/dokreca

Grześ Jagielski
04-05-07, 21:21
zmieniałem tarcze u siebie i tez mialem problem ze wskazówkami, ta od predkościomierza zeszła bez problemu i jak ja założyłem później to też bez szwanku działała.... na siłe to raczej nie próbuj bo jak ja to robiłem to sie wskazóweczka ułamała :/ ale cóż człowiek uczy się na błędach :)

hosi
04-05-07, 22:54
Nie zdejmuj wskazowek chlopie! :bicie:
:szukaj:

dymek81
06-05-07, 00:07
Nie zdejmuj wskazowek chlopie!

ma rację !!! Ja już dwa obrotomierze rozwaliłem :/ Ale wkońcu udało się zrobić: podłożyłem podkładkę pod wskazówkę i jakoś narazie działa :)

E2rd
06-05-07, 12:39
Można spróbować zdjąć za pomocą widelca, ale zawsze konczy się to zniszczeniem (poza prędkościomierzem. Jedyne rozsądne wyjście to np.: Indiglo które ma otwór większy od główki wskazówki i nakłada się je na orginalne. Zepsułem obrotek, temperaturę i poziom paliwa i 150 w plecy :)

el_rogal
07-05-07, 13:38
zobacz jak to u mnie wyglada

http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=29479

i są przekładane - nie sciagaj wskazowek...

marcopolo1980
07-05-07, 16:25
ok . Dzieks chlopaki. Teraz to juz wiem, a powiedzcie mi jeszcze czy jak sie ma tarcze indiglo to trzeba oryginalne podswietlenie wylaczyc? i jaki konwerter jest potrzebny i gdzie to trzeba podlaczyc aby dzialalo?

Pozdro :) :) :)

E2rd
07-05-07, 16:39
Zostawiasz żarówkę za prędkościomierzem coby przebieg było widać. Konwerter jest w komplecie (chyba, że u MoMana kupujesz to jest oddzielnie) podłączasz dwa kable przy żarówce od podświetlenia. Tylko pamiętaj o tym coby + do +sa, a - do -sa.