PDA

Zobacz pełną wersję : Zbieżność problemy itp. Honda civic V



muffasaSF
24-10-11, 00:25
Witam.

Zakładam ten temat, ponieważ wyszukiwarka forumowa jakoś nie mogła sobie poradzić ze znalezieniem tematu, który jasno by sprecyzował problem związany z właściwym ustawianiem zbieżności i diagnozowaniem problemów mimo wymiany części przedniego zawieszenia.
Mianowicie chodzi o to, że. W swoim samochodzie, wymieniłem 4 dolne tuleje przedniego zawieszenia i końcówki drążków kierowniczych, mimo tej wymiany i ustawienia zbieżności, nadal mam problem z tzw zjadaniem opon przez niewłaściwą zbieżność. No, i teraz pytanie. Dla czego mam problem z zjadaniem opon od środka skoro zbieżność ustawiona, a tuleje nowe. :confused::confused::confused:

karas
24-10-11, 08:35
masz obnizony samochód??? jezeli tak to pewnie zjada Ci oponki od wewnętrzej strony. Niestety obniżenie powoduje ze robi sie negatyw z przodu i z tyłu tzn kola nie stoja tak jak na seryjnnym zawiasia tzn I I tylko / \ . Teoretycznie taki negatyw nie pownienen zjadac opon a w praktyce niestety jest inaczej ( rownież u mnie pomimo dobrze ustawionej zbieznosci troche zjada bieżnik ) jedym lekarstwem na to sa regulowane wahacze badz co 2, 3 miechy przekładnie opon :)

muffasaSF
24-10-11, 11:12
Zawieszenie seryjne, i własnie dla tego dziwi mnie, to że zjada opony. Na moich 16", to doczekałem sie drutów. A teraz mam opony na zimę 13" jeżdżę 4 dni, a już widzę efekty. A jak wstawię 4 poliuretanowe tuleje w dolne wahacze, to możliwe, że zniknie ten problem? Sworznie wymienić? Na pewno, ktoś miał takie problemy na forum.

Feniks333
24-10-11, 11:34
Zbieżność ustawiona ok, a co z resztą geometrii zawieszenia? Np. pochylenie koła? Sprawdzałeś i ewentualnie ustawiałeś to też??

muffasaSF
24-10-11, 12:08
Pochylenie, to kąty, a Civic w wydaniu piątym nie ma regulowanych kątów, to samo 4 i 6 edycja tego auta. Więc, to się mija z celem. Dla tego zapytałem o poliuretanowe tuleje, zauważyłem, że w tedy Kąt koła będzie pionowy, ponieważ tuleja wewnętrzna, przedniego wahacza dolnego, będzie twardsza, przez co koło będzie pionowo, a guma jak guma po 3 tygodniach się zgniotła. Tuleje firmy Yamato. i kąt uciekł. Myślałem nad regulowanymi wahaczami górnymi ale, to drogi interes.

kenny
24-10-11, 12:29
Co z tego, że kątów się nie reguluje. Można je zmierzyć. Wrzuć tu wydruk po wykonanej zbieżności to będzie można coś powiedzieć.

Wlodek
24-10-11, 13:01
dwie opcje masz krzywe zwrotnice albo skończyły się sworznie górne lub dolne górne słychać mocno dolne mniej, najczęsciej dolne są wykończone tak przynajmniej było u mnie...

muffasaSF
24-10-11, 23:20
Fakt. Górne sworznie mam od nowości i zero luzów. Dolne nie sprawdziłem.