PDA

Zobacz pełną wersję : Accord 1.8 97r. - problem z odpalaniem silnika



jz
02-05-07, 19:02
Witam,

Od jakiegos czasu mam problemy z odpalaniem silnika mojego Accorda, gdy silnik jest cieply. Jesli silnik jest zimny odpala od kopa bez problemu. Najczesciej nie chce odpalic jak zostawie samochod na sloncu oraz gdy jest wysoka temperatura na dworze (troche to dziwne, ale tak wlasnie jest). Przyklad: jade 30km i zatrzymuje sie na 10-20min. Wracam do auta probuje odpalic, rozrusznik kreci, ale samochd nie chce odpalic. Musze go zawsze z 20min meczyc, zeby odpalil i nie odpala od razu, tylko za pierwszym razem odpali na niecala sekunde i zgasnie, za drugim odpali na nieco ponad sekunde i zgasnie, dopiero za trzecim razem odpali. Tak etapami. Ale czasem odpali nagle od kopa po 20min.
Mysle, ze problem nie tkwi w ukladzie zaplonowym, swiece sa super, przewody wszystko sprawdzilem i jest w porzadku. Wydaje mi sie, ze cos jest nie tak z ukladem paliwa, moze jest za slabe cisnienie paliwa w ukladzie lub powinienem wymienic filtr paliwa.
Macie jeszcze moze jakies pomysly?

Pozdrawiam!

bartiH22A
02-05-07, 20:59
Może problem jest w pompce paliwowej która nie podaje dobrego ciśnienia benzyny,,,
spróbuj przekręcić kluczyk 2, 3 razy aż zapalą sie lampki zapłonu i wtedy zpróbuj odpalić i koniecznie wymień filtr poliwa.

jz
02-05-07, 21:46
Probowalem tak nie raz, zeby podpompowac paliwo, ale nie za bardzo to cos daje. Daje natomiast proba odpalenia z wcisnietym gazem. Ale i tak czasem musze sie mimo to meczyc 20min zanim odpale. Wcisniety pedal gazu pomaga w momencie, gdy silnik juz probuje odpalic, czyli gdy slysze, ze zaczyna lapac.
Druga sprawa jest taka, ze kiedy jest cieplo na dworzu, jest slonce i ide odpalic cieply silnik (i wiem o tym, ze prawdopodobnie nie odpali) to wciskam gaz i na wcisnietym gazie odpalam. Jesli nie wcisne gazu przy PIERWSZEJ probie, to silnik, gdy jest cieply nie odpali prawie zawsze! (a jesli odpali to od razu bez zaciecia). Jesli wcisne gaz, to mam 75% szans, ze odpali, dlatego teraz tak odpalam, bo wole wcisnac ten gaz niz meczyc sie za chwile 20min zanim odjade :/
Mysle, ze przyczyna jest albo wlasnie filtr paliwa (nie wymienialem go od zakupu auta, a zrobilem 20kkm) albo pompa paliwa, ktora przy wyzszej temperaturze nie trzyma prawidlowego cisnienia paliwa. Jesli zaswita Wam cos innego w glowie po kolejnych wskazowkach bardzo prosze o info :)

vitas
04-05-07, 01:44
ja bym zwrócił uwage na czujniki, szczególnie temperatury cieczy chłodzącej.

javor
19-05-07, 17:53
mam podobny albo ten sam problem w d15z1, więc jak się z nim uporasz to napisz co to było.
a gdy próbujesz odpalic to zawsze słychać włączającą się pompe paliwa? u mnie na ciepło czasem się nie włancza, sprawdzałem luty na przekaźniku pompy ale wyglądały tak idealnie że aż niechciałem ich ruszać moją marną lutownicą :P

jz
11-06-07, 17:06
mam podobny albo ten sam problem w d15z1, więc jak się z nim uporasz to napisz co to było.
a gdy próbujesz odpalic to zawsze słychać włączającą się pompe paliwa? u mnie na ciepło czasem się nie włancza, sprawdzałem luty na przekaźniku pompy ale wyglądały tak idealnie że aż niechciałem ich ruszać moją marną lutownicą :P

Juz po klopocie! Co bylo? Az szkoda pisac... FILTR PALIWA! Po zmianie jak reka odjal, teraz zawsze odpala bez najmniejszych problemow. Stary filtr byl tak brudny, ze sie syf z niego wylewal. Do powodu problemu doszedlem przez ksiazke serwisowa. Bylo tam napisane co sprawdzac w takim przypadku. A kolejnosc byla taka:
1) Brudne paliwo.
2) Filtr paliwa.
3) Czujnik cisnienia paliwa przy wtryskiwaczach.
4) Wtryskiwacze.
itd.