PDA

Zobacz pełną wersję : swiece,nie da sie ich odkrecic help!!!



smoku
20-05-05, 15:10
fuck jako ze kupilem niedawno fure zrobilem nią kolo 10 000 ale postanowilem zmienic swiece i... podjechalem do carmana bo mam bisko a tam
fuck :evil: :evil: :evil: gosciu odkercil jedna a 3ech sie nie da tzn ciezko ida.
koleszka mówi mozemy próbowac i albo wyjdzie albo z gwintem pójdzie
nie znam sie na tym ale cos gadal ze jak pójdzie gwint to trza bedzie rozebrac i cos tam z glowica robic uszczelka do wymiany itd.

teraz moje pytanie co robic z tym gównem bo nie jestem teraz przygotowany zeby wybecalowac pare stówek przez glupie swiece.

co robic i tak musze je kiedys zmienic
(mam d15b2 zaczol mi duzo palic 11 bena i duuuuzo gazu nawet kolo 16)
wiec postanowilem zaczac od wymiany swiec i resetu kompa.

kupilem juz ngk i nie wiem co teraz bedzie jak by siec cos zjebalo
chodzi mi o to czy moze byc duze prawdopodobienstwo wyrwania jej z gwinetem
robic to czy jezdzic jak najdluzej teraz na starych swiecach(nie wiem ile maja przelatane ale jak gosciu jedna wykrecil to mówil ze nie jest tragiczna)

i jak co gdzie mam sie udac zeby mi czegos nie zjebali bo nie wiem.do carmana raczej nie jezdze ale mialem blisko i chcialem to zalatwic wkoncu..anyway

moze mi ktos cos powiedziec na ten temat co robic??? :sad: :sad: :sad:

kubaty
20-05-05, 15:19
niema sz klucza do swiec w zestawie? bieżez ten klucz i zabke i kręcisz z czuciem w strone odwrotną do wskazówek zegara. spróbuj wd40 tam psiknąc zostawić na jakis czas i spróbowac pózniej. raczej gwintu nie urwiesz chyba że będziesz dalej dokręcał a nie odkręcał .




pozdrawiam

eVok
20-05-05, 15:43
popsikaj WD-40 albo podlej tochę ropy i poczekaj,jak będziesz odkręcał to lekko odkręcaj i następnie przykręcaj żeby się rozruszała.jak już trochę pójdzie to znowu WD albo ropa i poczekaj chwilę.
i pamiętaj że świece odkręca się na zimnym silniku na ciepłym łatwo gwint zerwać.

Pati
20-05-05, 17:00
cola lepiej usuwa rdze...

daniel
20-05-05, 18:21
A w Carmanie to poczekali aż silnik wystygnie ???

smoku
20-05-05, 20:27
dzieki za rady spróbuje jakos delikatnie to zrobic z czyjas pomocą.

nie nie czekali az nic wystygnie odrazu zaczeli odkrecac..

peace

Peter
20-05-05, 21:03
nie nie czekali az nic wystygnie odrazu zaczeli odkrecac..

:shock:

daniel
20-05-05, 21:21
nie nie czekali az nic wystygnie odrazu zaczeli odkrecac..

:shock:

Przecież to serwis EXPRESOWY :twisted:

omnipower
20-05-05, 21:55
dobrym sposobem było by jak byś dał "impuls" w sensie gwałtowny zryw, lecz krótki, najlepiej młotkiem (im cięższym tym lepiej tylko bez przesady :wink: ) powinno odpuścić bez problemu, a jak nie odpuści to nie napierdalaj jak wraiat tym młotkiem, wystarczy 2-3 razy
takie rzeczy to sie na praktykach robiło :D
zanim jednak to zrobisz to weź WD-40 jak Ci wcześniej napisali
jak nie odkręcisz, to spróbuj uderzyć młotkiem z góry w klucz, a później tak jak wcześniej napisałem

nie ma jak młotek :509:

carlose
20-05-05, 22:02
to chyba te świece nie były wymieniane od nowości :( że tak się zapiekły, ale szczerze mówiąc to nie wiem czy wd40 pomoże - ale zawsze można zobaczyć :) boje się że jednak będzie bardzo duży problem z odkręcenim świecy już pare taki przypadków przeszło mi przez uszy ... :(

rufi
20-05-05, 22:23
albo krzywo byl wkrecone i gwint jest do d....,albo sie zapiekly

prz3mo
20-05-05, 22:33
Kilka dni temu tez zmienialem swiece. Tez jedna swiece bylo ciezko odkrecic, ale dał rade :)
Nie wiedzialem, ze trzeba zmieniac na zimnym silniku, nie byl chyba do konca zimny. Odstal gdzies z pół godziny, bo wczesniej zmieniano olej i filtry. Jak widac serwisy maja w dupie to, ze powinno sie odczekac az wystygnie... :( Teraz bede juz madrzejszy i kaze czekac az silnik ostygnie :)

JAPAN
20-05-05, 22:39
Zrob tak jak Evok mowi.Zalej troche ropki i niech sie przeżre,powinno pomoc

woodie
20-05-05, 23:29
Mialem podobny problem z jedna swieca. Najlepiej przy chlodnym silniku. Skuteczny WD-40 jak nie to fakt nic lepiej nie rozpuszcza rdzy jak coca-cola. Walenie mlotem troche bym odradzil - ryzyko ze swieca peknie jednak istnieje (widzialem jak w jednym zakladzie 'ukrecili' swiece). Rozpuszczac a potem z wyczuciem. Musi odpuscic.

smoku
21-05-05, 17:55
:grin: na szczescie historia zakonczyla sie pomyslnie :grin:
juz chyba sobie dam spokój z carmanem..
swiece wymienione

co wynioslem z lekcji:

-swiece za zimnym silniku sie wykreca,
-pomocny wd-40 lub ropa w razie problemów z odkreceniem
-w razie problemów stosowac ponac bardziej odkrecanie udarowe niz krecenie na sile

thanks guys! ;)

peace