PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Civic VIGen - kilka pytań



MistycznyLewy
19-10-11, 16:00
Witam.

Od jakiegoś czasu planuję zakupić Hondę Civic VI. Dlatego też zanim przystąpię do zakupy chciałem zebrać kilka informacji.
Mógłby mi ktoś pokazać różnicę między Hondą przed i po lifcie ? Czy różni się tylko przód, czy jeszcze jakieś zmiany zostały wprowadzone ? Można prosić o jakieś zdjęcia ?

Drugie pytanie odnośnie wyposażenia. Gdzieś przeczytałem, że "LS" oznacza najbogatszą wersję. Czy są jeszcze jakieś inne oznaczenia ?
Co wchodzi w skład danego zestawu ?

Wybaczcie jeśli gdzieś była już o tym mowa, jednak Ja znaleźć nie mogłem.

flipson
19-10-11, 16:13
Ja mam wersje 1,5 iLS, przed listem

W wyposażeniu elektryka szyb,lusterek i szyberdach, 2 poduchy, ABS, Centralny zamek, ale... nie miał klimy co było dla mnie dziwne, więc sobie dołożyłem :P

Po lifcie zmieniły sie troche przednie lampy, grill, tylne lampy(białe kierunki) i boczne kierunkowskazy(też białe)
A jeśli chodzi o mechanike to nie mam pojęcia ;]

MistycznyLewy
19-10-11, 16:21
Klimatyzacja drogo Cię wyszła ?

lozek
19-10-11, 16:28
przedlifty 1.4 z 98r, przedlifty 1.5 bez różnicy który rok i polifty WSZYSTKIE mają hamulce 262 z przodu zamiast 242 (bez różnicy czy mają abs czy nie....) i mają z przodu staba.

przedlift/polift różni się tapicerka w środku a także jak zauważyłeś cały przód a z tyłu zderzak (bez listew) i lampy z białym kierunkiem

jeżeli chodzi o hatchbacki i sedany to:

1.4i - 75 koni do odblokowania na 90 jak ktos chce
1.4iS - 90 koni
1.5iLS - econo 115 koni
1.6VTI - 160 koni i to jest najmocniejsza i najbogatsza wersja - od poprzednikow rozni sie praktycznie wszystkim

Ogólnie zarówno iLS jak i VTI mimo ze to 2 najmocniejsze wersje to moga mieć klime i mogą jej nie mieć. Musisz po prostu szukać.

Różnic jest bardzo wiele i nie chce mi się zbytnio o wszystkich pisać

MistycznyLewy
19-10-11, 16:41
Szczerze mówiąc bardziej interesują mnie Hatchbacki. Wersja 5D mnie zupełnie nie interesuje.

19Ryba10
19-10-11, 19:35
ps.bialych kierunkow po bokach nie ma w standardzie :)

Robson
19-10-11, 19:45
Witam.

Wybaczcie jeśli gdzieś była już o tym mowa, jednak Ja znaleźć nie mogłem.

No to kolega chyba w ogóle nie szukał, bo na forum jest multum przed i poliftów. Poza tym wystarczy nawet w googlach wpisać i wszystko ładnie wyskakuje. Ech... Przedlift (1995-98), polift (1999-2000, czasem zdarzy się 2001). iLS to oznaczenie wersji z silnikiem 1.5 VTEC, nie zaś wersja wyposażenia. Różnice wizualne to inne lampy z przodu i tyłu, brak listew na zderzakach i inny grill. Wersje po lifcie mają 2 sondy lambda (wiem że w moim 1.4 iS są dwie, o innych się nie będę wypowiadał) które mogą przy niektórych modach przysporzyć małych problemów. Mnie akurat bardziej podobał się polift, ale to kwestia gustu. Poprzeglądaj sobie Internet, przede wszystkim tematy w których opisane są samochody i porównaj.

GeFFeR
20-10-11, 08:13
No to kolega chyba w ogóle nie szukał, bo na forum jest multum przed i poliftów. Poza tym wystarczy nawet w googlach wpisać i wszystko ładnie wyskakuje. Ech...

that's why : topic is closed