PDA

Zobacz pełną wersję : d13b2 czujnik



22bobas
19-10-11, 13:36
Witam jak w temacie chodzi mi o silnik d13b2 i chciał bym wiedzieć czy błąd nr. 10 na samodiagnostyce (10 - Czujnik temperatury powietrza dolotowego lub jego obwód) mam coś wspólnego z niewyłączajacym się ssaniem ?? Bo ten błąd raz jest a raz go nie ma nawet jak ssanie trzyma ale może czujnik wysyła jakieś błędne sygnały mimo tego ze nie wychodzi błąd.

seyren
19-10-11, 16:50
U mnie czujnik jest odlaczony, blad wyskakuje, ale wszystko smiga dobrze i jest w normie natomiast, gdy go podlacze obroty zaczynaja wariowac.

Ssanie sie w ogole nie wylacza? Jakie masz obroty? Poszukaj jeszcze, bylo o tym juz :)

22bobas
20-10-11, 01:16
tzn. jeżeli chodzi o zimny silnik to wszystko ok tak jak ma być 1700-2000 pózniej około 1300-1500 i gdy powinno spaść na 700-800 wraca do 1 fazy i tak mogę sobie jechać nawet 30km i dalej będzie wisieć czasem puści i jest git. jeżeli chodzi o wężyki podcisnienia to wszytko sprawdzone gaznik wyregulowany tak ze nie wiem już co się dzieje. Ważna rzecz jaką zauważyłem po długich obserwacjach to gdy jest ciepło w dzień tak jak było w lecie puszczało od razu ssanie tak jak powinno a gdy tylko zrobiły się chłodniejsze dni to trzyma może to głupie ale coś w tym jest tylko nie mogę dojść o co chodzi dlatego myślałem że może coś ten czujnik winny jest...

Skoti
20-10-11, 13:56
sprawdz rure, która idzie od kolektora do dolotu(taka szmaciana)
Jak miałem ja pęknietą to była powodem tego błędu

NiuNiu666
20-10-11, 14:06
Ja tez tak mialem ;) Przeczyść silniczek krokowy i przepustnice , sprawdz czujniki i zobacz na wężyki któryś moze byc uszkodzony :)

matss17
09-12-12, 23:06
Podłączam sie pod temat, od jakiegoś czasu kiedy jest duża wilgoć bądź mróz, zaświeca mi sie kontrolka od imobilajzera i słychać gwizdanie w kabinie, przy tym kiedy włącze dłógie bądź halogeny wyraźnie na chwile spada napięcie, objaw wyłącza i włącza się radio. gwizdanie idzie w parze z kontrolka od imobilajzera. tzn kiedy zaczyna gwizdac zaświeca sie kontrolka jednocześnie. Sprawdziłem komputer wywaliło błąd 10. W poszukiwaniu zwarcia nie natrafiłem na nic poza padniętym serwem sprzęgła. Płyn włazi z tloczka do kabiny ale to raczej nie idzie w parze. Help. Macie jakieś propozycje?? Błąd 10 kontrolka gwizd + spadki prądu!!!

matss17
12-12-12, 19:27
Znalazłem, naprawiłem. Błąd 10 z powodu dziórawego przewodu elastycznego od kolektora. Skróciłem załozyłem i wuala. Następnie czyszczenie klem drucianka i pilnikiem i trochę wazeliny i zniknął również problem z migajacym imobilajzerem i spadkami pradu.

simon66
18-01-13, 17:26
koledzy, dołączę się. Co może być powodem, że ssanie wyłącza mi się po 40 sekundach kiedy auto jest jeszcze nienagrzana i muszę trzymać pedał gazu. Kłopotliwe to strasznie i potrzebuję pomocy!!!