PDA

Zobacz pełną wersję : zaciski tyl lewy eg5 d16z6 problemik...



Grzesiek_Devil_
18-10-11, 19:03
Witam , mianowicie przy wymianie hebli okazalo sie ze jeden zacisk nie jest do uratowania. I teraz moje pytanie czy zacisk pasuje tylko od tego samego modelu czy tez podejdzie z innego civica? lub innej hondy ? potrzebuje na muss. pozdrawiam :/

Jedno pytanko, kolega ma civica d16z6 na czesci ale pierwszy silnik to byl d15b7 i z niego ma hamulce ,wiec orientuje sie ktos czy zacisk podejdzie do mojego d16z6 ?

TheWitcher
18-10-11, 20:40
Model silnika nie oznacza oczywistości w takich samych częściach np w tym przypadku hamulców.
Zobacz jakie masz hamulce (rozmiar) i pod nie bierz zacisk jest tego w h ale raczej sprzedają w parze. Rozumiem że potrzebne Ci są na przód??
A co się stało z tym zaciskiem? połamał się czy jak że nie do odratowania?? Jeśli tłoczek się zapiekł to się demontuje czyści poleruje i wsadza na nowych gumeczkach tłoczek i jak nówka hamulec :D
Zacisk to tylko obudowa tłoczka i mocowanie klocka więc nie wiem jak może być nie do odratowania

Grzesiek_Devil_
18-10-11, 20:46
tarcze z tylu eg5 to 239 czy tam 240 absu nie mam. Chodzi mi o lewy tyl. ponoc zacisk jest bardzo zapieczony itp ze wogole niechce sie ruszac ... :/

Teoria
18-10-11, 22:26
Przy d15b7 montowali z tyłu bębny..

szpaq0
19-10-11, 20:19
tylne zaciski z crxa powinny pasować do eg5, mam zacisk z crxa w garażu, jutro go przymierzę to potwierdzę na 100% czy pasuje
/edit
dla potomnych: tylni zacisk z CRXa pasuje do Civica EG5, mają nawet te same oznaczenia.

Grzesiek_Devil_
23-10-11, 15:36
repareturka poszla tloczka i zacisk odnowiony :) ale dzieki