PDA

Zobacz pełną wersję : Cieknie spod pokrywy



Marcin1792
17-10-11, 23:16
Witam, mam mały problem, ciekło mi z pokrywy zaworów, wymieniłem uszczelkę i dalej to samo, cały silnik z góry zalany, czy jest jakiś sposób żeby temu zaradzić? Czy silikon wysokotemperaturowy się nada?

pwl
17-10-11, 23:44
Załóż dobrą uszczelkę z ASO ;)

lozek
18-10-11, 00:05
Nie trzeba uszczelki z aso. Czasem po prostu są wyrobione juz talerzyki i gumki te pod łbem śruby/nakrętką i nie dociskaja dobrze dekla. Poza tym silikon to bardzo dobra opcja i ja uwazam ze zawsze powinno sie nim wspomagać delikatnie.

Odtłuścić uszczelke i płaszczyzne głowicy. przesmarowac silikonem i dobrze dokręcić.

mam stara twardą uszczelke a nawet mi sie nie poci...

19Ryba10
18-10-11, 01:15
ta tez jestem za silikonem wysokotemp. mysle ze to bedzie najlepsza opcja na cieknacą pokrywe. Sprawdz dla pewnosci czy napewno dobrze docisnales uszczelke w rowku, pozdro i pisz jak rezultaty ;)

Marcin1792
18-10-11, 14:05
Cieknie na całej długości pokrywy nie tylko w rowkach, kupiłem jakąś tanią i trochę mnie to denerwuje, myślę żeby dać to do znajomego mechanika, niech coś z tym zrobi, skoro mówicie, że silikon wystarczy. A jak z cenami uszczelek z ASO?

Kondraczek
18-10-11, 15:23
A jak z cenami uszczelek z ASO?
za uszczelkę, uszczelki na świece i uszczelniacz na aparat w ASO zapłaciłem 137zł po zniżce.
Możesz kupić na necie: http://www.haparts.pl/www/oemd.html#szesc
Osobiście polecam oemową uszczelkę pod pokrywę, miałem 4 inne i każda(jedna wcześniej, druga później) ciekły. Oem przeżyła już wszystkie:)

uniu1
18-10-11, 23:18
Jeśli masz jeszcze starą uszczelkę to wywal te podroby i wstaw starą oem z sylikonem bezbarwnym (nie musi być wysoko temp). Ważne oby to dotbrze odtłuścić i po całej opercji dać chwile na wyschnięcie

19Ryba10
19-10-11, 01:20
ta propo zamiennikow bylo sporo tematow , i co do uszczelek tylko i wylacznie oem , nawet ten stary +silikon hightemp :D

billiejoe
19-10-11, 11:56
Ulubiony temat czyli uszczelkowe szaleństwo, wcale OEM nie jest potrzebny, powinien być ale nawet zamiennik nie ma prawa puszczać po dobrze ogarniętym spasowaniu :)

Przedstawię Wam paradoksalną sytuację w której wyjdzie na wierzch wasza nieudolność :)

Do rzeczy, ciekło mi jak większości więc postanowiłem zmienić, kupiłem popularny zamiennik, zdjąłem starą uszczelkę, odtłuściłem dokładnie pokrywę w rowkach, wyczyściłem wszystko co miało ślady w tym kanale oleju, potem zabrałem się za głowicę, również odtłuszczenie, wyskrobanie starych fragmentów silikonu, ponowne odtłuszczenie i posmarowanie półksiężyca od strony aparatu zapłonowego, wszystko przykręciłem z "odpowiednią" siłą i mam spokój, narazie dopiero 1000km zrobiłem ale jest to dla mnie wykładnik :)

Teraz najśmieszniejsze jest to że mam zerwane dwa gwinty w camholderach od pokrywy, śruba przeskakuje więc nie można mówić o dokręceniu a jednak się nie leje, da się :confused: No właśnie :)

Śruby dokręcamy z odpowiednim momentem który przy pokrywie jest śmiesznie mały, prawda jest taka że wystarczy nasadką trzymaną w dłoni dokręcić ile siły, potem założyć klucz i lekko dociągnąć, nic więcej, to nie jest casting siłaczy...

Także nie mówcie że Wam leje i wszystko macie na top bo ja mam na trzech śrubach i nic nie puszcza :cool:

jawor735
19-10-11, 13:03
A moze ktos dokreca pokrywe ze najpierw dociaga jedna strone na maxa i pozniej zabiera sie za dokrecanie drugiej co moim zdaniem zapobiega odpowiedniemu spasowaniu sie uszczelki z glowica i pokrywa.

billiejoe
19-10-11, 13:10
Przez takie właśnie zdolności niektórych można poczytać że każdy rodzaj uszczelki, czy to OEM czy zamiennik jest felerny bo się przecież leje ;)

Marcin1792
19-10-11, 13:38
Jeżeli chodzi o odkręcanie i odtłuszczanie to wszystko było zrobione, odtłuszczone, wyczyszczone i przykręcane nie najpierw lewa strona później prawa tylko po trochę z każdej strony, silikonu nie dawałem, pokombinuję ze starą uszczelką i silikonem do wysokich temperatur

KubEm
19-10-11, 18:49
Podepnę się pod temat. Ciekło mi spod pokrywy, wymieniłem sam uszczelke (oczywiście odtłuszczenie itd zostało zrobione dokładnie) do tego dałem sylikon, ciekło dalej. Jakiś czas później oddałem auto do mechanika celem wymiany rozrządu i oleju. Założył nową uszczelkę OEM, do tego silikon, i dalej cieknie. Nie są to ogromne ilości, że zaraz mi się olej skończy czy coś, ale cieknie co nie jest fajne. Jakieś pomysły jak się tego pozbyć?

Marcin1792
04-12-11, 16:50
Odświeżam, po odtłuszczeniu i nałożeniu jakiegoś specjalnego silikonu miałem spokój na 2 tyg, teraz znów leci:( jakieś pomysły?

billiejoe
04-12-11, 16:58
Kup OEM albo jakiegoś Elringa chociaż i zadziałaj od początku :)