PDA

Zobacz pełną wersję : Silniczek krokowy sie zapiekl ?



szap
17-10-11, 11:12
Witam moj problem polega na tym,ze mam problem z obrotami,ale przyczyna znaleziona.Jest to silniczek krokowy,ktory mysialem ze uda mi sie przeczyscic.Lecz nastąpil problem, ten tłoczek w środku ani drgnie.Próbowalem go wd 40,w benzynie moczylem i srubokretem sie meczylem. Macie jakis na to sposób, bo wiem ze jest nie rozbieralny jak nazlosć. Szkoda od razu 150zł wywalic. Czekam na odp.

szap
19-10-11, 15:22
???

PlushaQ
19-10-11, 16:09
No nie wiem, u mnie też nie drgnął. Po prostu zalałem benzyną ekstrakcyjną i zostawiłem na parę godzin. Później mały pędzel i ile da rade to go wpychasz i ruszasz (to się nazywa czyszczenie). Następnie przelewasz ekstrakcyjną, żeby wypłukać resztki brudu. I tyle. Będzie banglać.

bednar_ek35
19-10-11, 16:54
Przecież membranka w krokowcu rusza sie dopiero jak zapodasz na niego prąd,jak go masz na zewnątrz auta to on poprostu stoi,ale jak dobrze potraktowałeś tym śrubowkrętem to może i będziesz musiał wydać te 150zł.

szap
19-10-11, 21:51
tylko u mnie jest tak ze jak zdejmiesz kabel z niego to powinny sie obroty zmienic a u mnie nic sie nie dzieje.

meltoner
19-10-11, 21:55
mam dwa sprawne siliniczki krokowe na zbyciu; w razie czego to pisz śmiało na maila.

bednar_ek35
19-10-11, 22:12
W sumie po odpięciu kostki silnik powinien zgasnąć,jak masz możliwość to podmień na chwile od kogoś,przynajmnie będziesz miał pewność że to krokowiec.

szap
20-10-11, 16:10
mam pewnosc bo nawet mechanik mi pokazywal ze ani drgnie ten tłoczek i mowi ze jak sie juz raz zapiecze to koniec,trzeba wymienic.Mowil ze są rozbieralne i nierozbieralne i akurat te w 1.3 itp są nierozbieralne.Próbowałismy moczyc w benzynie i wd 40 i rozruszac to,niestety nic. Zamowilem juz krokowy,także zobaczymy.

PAWELEKHONDA
23-10-11, 14:23
no ja tez mam problemy z krokowcem a raczej z obrotami . Jak odepne kostke itp to nic nie zmienia sie chodzi jak chodził a jak podpne to tez nic. To wina krokowca czy gdzies indziej szukac? bo tak jak piszecie po odłaczeniu powinien zgasnąc;/

arturwwa
23-10-11, 15:14
nie powinien zgasnac tylko trzymac circa 450 rpm - manuale sa ogolnodostepne. jezeli po odpieciu krokowego nic sie nie zmienia wskazywaloby to na jego nieprawidlowa prace.

yautja
25-10-11, 11:05
Podepnę się pod temat.
Czy EACV w D13B2 powinien "domyślnie" puszczać powietrze? Chodzi mi o to, czy po odłączeniu zasilania powinien być nie do końca zamknięty? Mam już któryś z kolei EACV i każdy puszczał powietrze (plomba na śrubie regulacyjnej wskazuje, że nie był regulowany) a mój pierwszy oryginalny nie. Jestem ciekaw, jak ma być.