PDA

Zobacz pełną wersję : Problem.... Zna ktos przyczyne ???



piiiotrek
13-10-11, 23:15
Stało się to z dnia na dzień nagle... ;/ Zatrzymałem się na światłach i moje oczy spojrzały ku zdziwieniu i szokowi... CIVIC 1.4 90 KM 1997 D14A3 benzyna... VI gen.

Film0012_001.3gp (http://www48.zippyshare.com/v/34210565/file.html)

Powie mi ktoś co może być przyczyną ???
Czytałem na forum o filtrach paliwa oleju aczkolwiek jestem może 3.000 km od wymiany łącznie z rozrządem...
Dodam jedynie że silnik bierze olej i pęknięty kolektor wydechowy przez zasrane polskie wycinanie asfaltu pod kątem 90 cm ;/ Sonda na pewno oszukuje jeśli jest pęknięty przed sondą.... A zatem i tak nie wiem... W przepustnicy standardowo trochę kurzu ale jest wilgotno może woda z dolotu...
Może coś podpowiecie... Hania nie gaśnie.... telepie ale kręci....

Pozdrawiam Green-o

lozek
13-10-11, 23:36
najpierw zająłbym się czyszczeniem krokowego i przepustnicy. też tak kiedyś miałem.

piiiotrek
13-10-11, 23:38
pomogło ?? O tym też pomyślałem aczkolwiek wolałem spytać wcześniej zanim ja rozkręcę ...

lozek
13-10-11, 23:41
no juz nic sie złego nie dzieje.

piiiotrek
13-10-11, 23:44
Znajdę czas to rozkręcę i czyszczę :) dzięki

piiiotrek
18-10-11, 15:31
Zastanawiam się... Honda przed tym efektem była na spawaniu dziurki koło środkowego tłumika... Auto zostawiłem w kolejce odebrałem za godzinę... I od tego czasu się to dzieje... Boje się że mechanik migomatał sobie na podłączonym akumulatorze i uwalił mi coś w ECU... Czytałem o takich przypadkach i naszła mnie taka myśl... Może zamiast + odpiął tylko - i poszło coś po obwodzie ;/ Jak myślicie ??

lozek
18-10-11, 16:30
Zastanawiam się... Honda przed tym efektem była na spawaniu dziurki koło środkowego tłumika... Auto zostawiłem w kolejce odebrałem za godzinę... I od tego czasu się to dzieje... Boje się że mechanik migomatał sobie na podłączonym akumulatorze i uwalił mi coś w ECU... Czytałem o takich przypadkach i naszła mnie taka myśl... Może zamiast + odpiął tylko - i poszło coś po obwodzie ;/ Jak myślicie ??

To by Ci spalił całe ECU... odpuść sobie takie masochistyczne myśli :D

Maskunt
18-10-11, 18:07
Skoro odłączył akumulator, to pewnie nie ustawił komputera. Zostaw silnik odpalony na 15 min, nie ruszaj pedałów. Po tym czasie wszystko powinno wrócić do normy.

piiiotrek
18-10-11, 18:57
samoadaptację :DDD Znany przeze mnie zakres pracy :) Robiłem ale nie jeździłem nią wiec nie powiem... Chodziła ze wszystkim powyłączanym co tylko je prąd zobaczymy wieczorem :D

lozek
18-10-11, 19:33
Skoro odłączył akumulator, to pewnie nie ustawił komputera. Zostaw silnik odpalony na 15 min, nie ruszaj pedałów. Po tym czasie wszystko powinno wrócić do normy.

Nigdy po resecie kompa nie zostawiam auta odpalonego, to tylko taki mit... Zawsze odpalam, jadę i jałowe sie stabilizują w trakcie drogi.

Maskunt
18-10-11, 20:06
Mit, nie mit objawy miałem te same, zostawiłem w ten sposób odpalony i nic takiego więcej się nie pojawiło.

uniu1
18-10-11, 20:44
Potwierdzam powyzsze słowa kolegi. Też miałem problem z wolnymi po odpięciu aku w moim d14z1. 15min na wolnych i problem znikł także coś w tym musi być

piiiotrek
18-10-11, 22:50
Oświadczam iż odłączyłem akumulator ponownie wieczorem na przerwę 2 papierosów czyli jakieś 20-25 minut po czym auto chodziło jakieś 45 minut bez obciążenia prądowego (radio, światła... itp) przejechałem sie spokojnie jakies dobre 20 kilometrów ale problem nie znikł... jedyne co sięę stało to to że spada i jak pochodzi chwile na jałowym nagle ! skacze na 80 i stoi... ale po ponownej jeździe to samo ;/ ;/ zauważyłem ze mam mokro wokół kopuły silnika dzisiaj... Czego to mogą być przyczyny że rozszczelniło silikon i jakie są związane z tym objawy ??? Co do obrotów problem nadal nie rozwiązany... ;/ ehhh jedynie co napisałem na samym początku w przepustnicy nie ma chyba wody tylko śmierdzi benzyną..... sonda? i wtryski zbyt dużo pompują paliwa? może ją zalewa i dlatego ma takie obroty... ehh nie wiem....

19Ryba10
19-10-11, 00:52
Szczerze po zlym resecie mialem identyczne objawy jak u ciebie , auto doslownie prawie gaslo ale potem jakos sie usabilizowalo , ale skoro u ciebie ponowny reset nie zadzialaal to szczerze udalbym sie do mechanika , albo chodziaz po porade o ile masz do zaprzyjaznionego mechanika :)

jawor735
19-10-11, 12:25
Zrob normalny reset kompa i poczytaj o tym http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?7623-Czyszczenie-silniczka-krokowego-faq

piiiotrek
19-10-11, 15:52
Jeszcze urwana szpilka u góry przy rozrządzie... dziś ją wyciągnąłem palcami bo coś mi stukało.... Same pękają ??? ;/ Zaczyna mnie to drażnić wszytko się sypie.... włożyłem ja i przykleiłem na silikonie może nie będzie ciekło nigdzie... ;/ ehhhh załamuję ręce już.....

jawor735
20-10-11, 14:20
Wyczysciles ten krokowiec ? Skoro masz problemy tylko na jalowym biegu to raczej jest cos tam nie tak. Odkrec go i wyczysc wg instrukcji a nie resetujesz tylko kompa z nadzieja ze to lek na wszystko. Nie zalamuj tak tylko go wyczysc ladnie. Bardzo duzo tematow ktore czytam na forum dotyczace obrotow na biegu jalowym wiaze sie z krokowcem.

piiiotrek
20-10-11, 17:02
Wyczyszczę ale jak zaranie praca i miejsce na to nie pozwala :)

Robson
20-10-11, 21:21
Raz miałem taką sytuację podczas postoju na światłach, ale nigdy więcej to się już nie powtórzyło. No może poza momentem zaraz po resecie ECU, rzeczywiście na jałowym auto dobiera sobie ustawienia wolnych obrotów, więc spadały do wartości granicznej, ale nigdy auto nie gasło i nie musiałem go "pobudzać" pedałem gazu