PDA

Zobacz pełną wersję : Parowanie szyb



mario123
12-10-11, 01:07
Witam!Tak jak w temacie,mam VIgen przed lift i strasznie parują mi szyby:-(danie dmuchawy na maxa przy otwartym obiegu cieple powietrze czy zimne nic nie daje:-(dopiero po włączeniu klimy problem znika:-)ale bez przesady przecież nie będę jeździł ciągle z klima:mad:całkiem przypadkowo odkryłem ze pasy z przodu od pasażera są mokre/mocno wilgotne?!ma ktoś jakiś pomysł jak wyeliminować ten problem?!Mile widziane SPRAWDZONE pomysły!:)

Karot
12-10-11, 02:12
Masz auto zalane:D Niech wyparuje wszystko ale teraz przy takiej pogodzie bedzie ciezko.
Jak masz garaz to na noc otwieraj dzwi i bagaznik niech paruje :D ja kiedys mialem tak ze mi parowalo bo dywaniki mialem mokre jak dawalem nawiew na nogi :D

pablo12
12-10-11, 07:21
staraj się szybko wsiadać i nie wnosić wody na sobie, od razu dmuchawa zimna na szybkę jak zapalisz i ruszysz to wtedy włącz klimę na jakieś 5min z resztą poleca się włączać klimę codziennie na trochę żeby pochodziła, a jeżeli masz gdzieś przeciek no to sprawdzaj gdzie możne rynienki w dachu pod plastikami, może lampy z tyłu, pod antenę itd

mario123
12-10-11, 11:31
Niestety garażu nie posiadam:(pod dywanikami lekko wilgotne,aha posiadam szyberdach może rynienki zapchane?!tylko jak się to sprawdza/czyści?!Jak wsiadam do samochodu to włanczam nadmuch na przednią szybę(zimne powietrze)obieg otwarty,po chwili strasznie parują szyby,włąnczam klimę na ok.5min.,szyby czyste ale jak ją wyłaczę to po chwili znowu to samo:(,klima jakieś góra 2mc temu nabita i odgrzybiona,filtr pół roku temu wymieniony,na bieżąco jest odkurzane szyby myte,a pomysły się kończą:(dodam tylko tyle że wcześniej tego nie było

Zbyszek l
12-10-11, 11:41
Mam ten sam problem z wilgocią. W każdy słoneczny i ciepły dzień autko wietrzone i w środku sucho jak pieprz a po chwili jazdy wilgoć na wszystkim. Narazie zamówiłem pochłaniacze wilgoci i zobaczymy co z tego wyjdzie.

rooter666
12-10-11, 14:25
Było o tym setki tematów, radze sprawdzić czy pod kołem zapasowym woda nie stoi ;)

Feniks333
12-10-11, 16:04
Albo filtr kabinowy zapchany

Andrew98
12-10-11, 16:18
Albo filtr kabinowy zapchany

Myślę że trzeba by to najpierw sprawdzić no i czy w bagażniku nic się nie zbiera

Maniek19855
12-10-11, 17:26
Też bym obstawiał na filtr kabinowy........

xandu
12-10-11, 18:49
ja rowniez mam taki problem i nie wiem co jest przyczyna... w aucie sucho, wietrzone bylo w cieple dni, w bagazniku sucho, woda nigdzie nie stoi. w pogodnie dni jest git, jak tylko spadnie troche deszczu wlaczam nawiew i szyba paruje tak jakby wlasnie od nawiewu. niewazne czy cieply czy zimny. chwila na klimie i jest ok - dopoki klima chodzi. generalnie sie przyzwyczailem, ale skoro temat poruszony to żale wyleje ;p aha filtra pylkowego nie ma. kiedys rozebralem dmuchawe i wlozylem łape zeby obadac parownik czy syfu nie ma, jest czysto. no i dalej problem pozostaje zagadka...

WaSSIL
13-10-11, 00:32
grunt to mieć czyste szyby - nie po prostu umyte - tylko porządnie odtłuszczone! No i zasadnicze pytanie czy się pali w aucie, czy nie ma gdzieś przecieków, czy są np dywaniki gumowe czy z jakiegoś materiału bo jak są materiałowe to szybko łapią wilgoć - która po prostu przy wyższej temperaturze musi parować, więc wilgotność w aucie wzrasta i to o dużo - jest bardzo dużo czynników wpływających na parowanie szyb ale da się to wyeliminować.

dolszym
13-10-11, 07:56
zgadzam się z przedmówcą, również miałem problem z parującą szybą zwłaszcza przednią - pomaga raz na jakiś czas porządnie umyć - ja najczęściej wycieram papierowymi ręcznikami na sucho taki osad, kurz który się zbiera (mimo że nie palę) a w zasadzie nie jest widoczny. Ale jak sie porządnie dociśnie ręcznik i przetrze to papier jest czarny. Spróbujcie naprawdę pomaga.

mario123
13-10-11, 12:15
dywaniki sa gumowea filtr jest czysty,wiec zostaje jeszcze szyba ale to juz nie dzisiaj,jak ogarne szybe i cos sie zmieni to napisze

Zbyszek l
13-10-11, 23:51
Przerabiałem wszystko to co napisaliście - dywaniki, wietrzenie, kanały i... lipa wilgoć jak była tak jest. Brakło mi pomysłów i teraz przyszła kolej na pochłaniacze wilgoci. Napisze czy pomogły po kilku dniach jak poleżą w autku.

prz3mo
14-10-11, 00:03
Problem z zaparowanymi szybami to problem chyba wszystkich generacji Civica. Miałem 6 gen - parowały, mam 8 gen. - parują.
Można trochę temu zaradzić:
- starając się utrzymać auto suche w środku,
- często wietrzyć auto,
- dojeżdżając do parkingu, gdzie auto będzie stało np. w nocy warto przed opuszczeniem auta - auto schłodzić w środku,
- można kupić pochłaniacze wilgoci w torebkach i wyłożyć w kilku miejscach w aucie
- sprawdzić czy np. w bagażniku nie stoi woda,
- ew. kupić w sprawy płyn przeciw parowaniu szyb i nim spryskać szyby. Aczkolwiek testowałem kilka takowych, moim zdaniem - strata kasy.

... ale parować i tak będą :-P

Danio
19-10-11, 16:57
U mnie też parują szyby, bardzo mocno jak zimą jadę z kompletem pasażerów :) prócz tego w czasie tęgich mrozów zamarzają od środka - to dopiero problem... jeździłem nawet bez filtra kabinowego zimą, wietrzyłem auto przed zostawieniem na noc, myłem dokładnie szyby wewnątrz i nic, parowały jak parowały wcześniej. Jakiś czas temu trafiłem na bardzo wiarygodną aukcję http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=2811097, na której sprzedawane są pochłaniacze wilgoci, niby są używane do suszenia naczep tirów... Kolega wyżej wspomniał, że testuje te pochłaniacze, jestem ciekawy wyników, bo jeśli to się sprawdzi to sam kupię kilka woreczków i porozkładam po aucie

RazoR91
19-10-11, 21:46
A ja mam taki problem, kiedys autko bylo zalane troche, u mechanika stała i podobno przez tylne reflektory wleciało, cała wykładzina mokra była i tylna kanapa. Wysuszone tyle ile się dało bez zdejmowania plastików i foteli. Podniesiona wykładzina, samochód na słońcu całe dnie, farelka. I problem polega na tym, że podczas mycia auta na myjni szyby praktycznie zaraz parują, polowe samochodu oczyszczę 1 programem i juz zaparowane. wiece co moze być ?

wirus
19-10-11, 21:56
FILTR KABINOWY ! Bez innych szalenstw , polecam wymienić koszt to okolo 35zl a daje duzo radosci :)

RazoR91
19-10-11, 22:08
Kur.... jak jednego gościa spotkam to go tak pier.... ze będzie zwieraczami jadł....:mad:
Mechanik który robił magiel, rozrząd i filtry mial także to wymienić, jednak widzę ze nie chciało mu się za bardzo...:mad:
Cóż jutro zamówie ten filtr i wymienie go sam

Danio
21-10-11, 18:23
No i jak tam? Może ktoś już po testach tych pochłaniaczy wilgoci? Dla mnie pilna sprawa bo już pomału parują szybki a zimą będzie już problem jak poprzedniej...

cypek349
21-10-11, 19:10
Ja polecam wyczyścić jeszcze podszybie z liści, które wpadają pod tą kratkę leżą wilgotnieją i parują, miałem to samo w EJ2 wilgoć i woda na szybach, po wyczyszczeniu całego obiegu nadmuchu i wymianie filtra pyłkowego wyciągnąłem siatkę mokrych liści :o Efekt natychmiastowy. Można też sprawdzić czy działa obieg zewnętrzny czy może jest uszkodzony i jest cały czas zamknięty.

Zbyszek l
22-10-11, 14:33
Po kilku dniach testowania tych pochłaniaczy jest tak : po całej mokrej nocy (mgła, przymrozek itd ) w autku jest sucho. Tzn. na kierownicy jest brak wilgoci w dotyku, a na szybach szronu. Ale tak jak ktoś wcześniej napisał wystarczy chwila oddychania i na szybie zbiera się wilgoć. Ale na to pomaga nawiew :) Poczekam jeszcze jakiś czas i napisze jak dalej działają. A nawiasem koszt takiego pochłaniacza to tylko 10zł. Ja założyłem 2 jeden w kabinie a drugi w bagażnku.

augustflacha
22-10-11, 15:51
No i jak tam? Może ktoś już po testach tych pochłaniaczy wilgoci? Dla mnie pilna sprawa bo już pomału parują szybki a zimą będzie już problem jak poprzedniej...

Temat przerabiałem całą zeszłą zimę i nie zauważyłem poprawy a te kryształki coraz bardziej pęczniały czyli coś tam pochłaniał ale nie na tyle żeby parowanka nie było...

Danio
24-10-11, 15:49
Hmm jest jeszcze kwestia kto jakich pochłaniaczy używał, bo przecież są różne... Ostatnio trafiłem na aukcję z farelkami podłączanymi pod 12V, niby szybko ogrzewają auto, odmrażają szybki, używa się ich na odpalonym silniku i nie zostawia bez nadzoru, ktoś używał, rzeczywiście szybko można nagrzać auto wewnątrz?