PDA

Zobacz pełną wersję : Linka od ogrzewania(problemy)



MARCINCIVICBAJE
29-04-07, 00:52
Witam wszystkich HONDZIARZY,jestem tu po raz pierwszy ale (są dwie jedna ...) mam nadzieję ,że nie ostatni chociażby po to aby odczytać wszystkie - mam nadzieję w wielkiej ilości odpowiedzi od Was.
Mój problem to linka od ogrzewania.Po prawie pięciu latach i wymianie na nową (nie kupioną w salonie,ale oryginalną (co teraz jest oryginalne) Hondowską),padła znowu,po 5-ciu miesiącach! Co robić,wymieniać znowu na nową oryginalną,czy może jak mi doradza sprzedawca - dorobić? I czy tak ma już być zawsze,że co 5 msc ...na nową?,czy to jest problem-linka od ogrzewania w Civic-u?! A może to sposób montażu (umiejętności) są winne,bo zaraz po wymianie,zgłaszałem ludzikowi z servisu problem ciężko pracującej linki ,a on mi na to,że ten typ tak ma! Ręce mnie opadli do samych kolan,mam nadzieję ,że po informacjach od Was ręce te złożą sie do oklasków w podzięce.Pozdrawiam "nowy"

wxk
03-05-07, 02:28
Generalnie jest to wada. Linki padają i padały i będą padac. Winę ponosi plastikowa pucha nagrzewnicy, która ma w sobie i na sobie znaczy na wysokości stóp kierowcy krzywki które jak zaczynają chodzi ciężko to w zasadzie robi się kaplica. Nie bardzo pomagają smarowania, czyszczenia (włącznie z rozbieraniem nagrzewnicy). Serwisy dorabiają linki i montują takowe bo jak ciężko chodzi regulacja ciepłe zimne to na nowej oryginalnej lince 99% że się linka złamie. Piszę złamie bo linka z reguły dosłownie łamie się (zagina) zaraz za pokrętłem ciepłe-zimne. Mogę się pokusi o stwierdzenie że oryginalna to nie jest linka tylko coś w rodzaju druta. Normalna linka nie daje się zgiąc łatwo w ręku i zostaje w takiej pozycji.
Pozostaje zamontowac nieoryginalną - dorabianą. Będzie 1000% lepiej wykonana jak fabryczna (jak dorobi fachowiec). Słyszałem że serwisy pęczkami dorabiają linki do HC. Proponuję zwrócic też uwagę czy zamontowane są filtry przeciwpyłkowe w układzie wentylacji (schowane za schowkiem pasażera.)

To tyle mojego wywodu.

[/code]