PDA

Zobacz pełną wersję : Wariujacy obrotomierz



qlimax20
27-04-07, 22:56
Tydzien temu przed wyjazdem wszystko bylo ok chodzilo tak jak trzeba dzis wracam odpalam Hanie i szok obrotomierz nie dziala !! Przy zapaleniu silnika powinien być gdzieś ponad 1 okolo 1200 obrotów a potem spaść po nagrzaniu na 800 !! A stoi na zero gdy jednak dodam gadu podnosi sie a gdy pusze opada do zera !! Co moze byc tego przyczyna ??!! Moze przeczyscic styki lub czujnik tylko gdzie on jest ??!! Pomocy

Do Moderatorów !! SZUKAŁEM i nie znalazlem nic na ten temat !!

Lukasch44
27-04-07, 23:12
Miłaem podobny problem. W serwisie koleś poprawił mi styki w module pod kopułką aparatu zapłonowego(sam bym to zrobił gdybym wiedział). Dolegliwości ustąpiły :) zapłaciłem 100zł :/

qlimax20
28-04-07, 16:17
zrobilem to wyczyscilem cały aparat zaplonowy wyczyscilem i nic licznik dalej byl do bani ale po dluzszej jazdzie powedrował aż za 9 !! Wydaje mi sie ze siadł obrotomierz a tak wogule mozliwe jest to zeby uszkodził sie od temperatury w sloneczne dni w samochodzie !! 4 dni nie był otwierany wiec moze ten wlos czy jak to sie nazywa siadł i tyle ??

[ Dodano: Sob 28 Kwi, 2007 ]
Aha i czy jest mozliwosc dokupienia obrotomierza czy czeka mnie wymiana całych zegarów ??!!

Frydzio
28-04-07, 19:04
mozna dokupic sam obrotek (caly mechanizm z tarcza i wskazowka), ale ciezko go bedzie dostac osobno, skumaj sie z kims z forum komu np. padl predkosciomierz, paliwo itp., kupcie na spole cale zegary, wyjdzie najtaniej, ja tak zrobilem i jest si

qlimax20
29-04-07, 01:16
Frydzio, dzieki dobry pomysl ale teraz stał sie cud !! Wracajac o 1 od laski zapalam autko a wskazówka wróciła do tej pozycji co była??!! hmm SZOK jestem ciekaw co sie stało !! Ale dobrze ze teraz jest ok !! Zobaczymy czy tak bedzie dalej ze jest ok czy znowu cos sie z***** !!

fazer1985
29-04-07, 18:23
Tez tak mialem raz na jakis czas mi wariowal az w koncu podejzenie padlo na swiece okazalo sie ze jednak sa dobre i raczej cewka to ja wymienilem i wsio gra:) aha mozesz latwo sprawdzic czy cewka jest ok w moim wypadku gdy powoli schodzilem z obrotow np.4tys slychac bylo wyraznie jak gubi iskre ( takie buch buch) slyszlane jak by z tlumika srodkowego...auto nie gubilo ikry wyraznie podczas przyspieszania niby ciagnelo rowno zato przy schodzeniu z obrotow byla taka dziwna akcja...ale miejmy nadzieje ze to nie cewka :)