PDA

Zobacz pełną wersję : obrobka głowicy ?!



Ralf
18-05-05, 23:12
zdecydowałem ze zreanimuje głowice która miała kolizje. teraz mam zalozona inna i strasznie kopci :cry: . W poprzedniej głowicy (która nie kopciła-lub kopciła mnie) chce wymienic uszczelniacze, 3 zaworki które sie skrzywiły i jesli trzeba bedzie to prowadnice. Chciałbym od razu przetuningowac ja troszke. poradzcie co zrobic?? delikatne planowanie, polerowanie kanałów, zaworki... co warto zrobic??? i ile poscze gólne przyjemnosci kosztuja mniej wiecej jesli ktos sie orientuje. Bede dzwieczny za kontakty do dobrych i w miara tanich firm z okolic Wawy które sie tym zajmuja. pozdro!

Pati
19-05-05, 08:04
pisze o teorii:
kanaly wlotowe i wylotowe z glowicy do kolektorow musza sie idealnie pokrywac z kolektorami, tak zeby nie bylo zadnych progów, tak samo uszczelka nie moze wchodzic w swiatlo kanału.
kanalow dolotowych nie mozna polerowac 'na lustro' - musza byc choc odrobine chropowate, co ma zapobiec splywaniu skraplajacej sie pary wodnej.
od strony kolektora dolotowego, rozdzial kanalow na poszczegolne zawory powinien byc 'na zyletke', tzn ostry zeby nie powodowac zaburzen przeplywu.
mialem kiedys rozebrana glowice od d16a9 i powiem, ze nie ma tam az tak duzo do poprawiania.
obrobka glowicy bedzie kosztowna, glownie dlatego ze to bardzo żmudna robota, ktora dlugo trwa. zapytaj np. w takim PromotoRze ile by sobie zażyczyli.

omnipower
19-05-05, 08:33
co do Promotora to jest część maila od nich:
"Witam

-Jakie są ceny poszczególnych faz obróbki głowicy w silniku 1.6 16v w hondzie VTi (B16A2) ?
W przypadku Vtec'a

1- 1400
2- 1800
3- 2200
4- 6000



-Czy oddając głowicę do kompleksowej modyfikacji ( wszystkie 4 fazy) cena za wykonanie jest niższa?

Niestety nie, faza 4 to w glownej mierze importowane czesci

-Czy w tej głowicy jest duże pole "manewrów" działania jeśli chodzi o jej konstrukcję?

Tak, uwazamy ja ze srednio wykonana, jej zaleta to bardzo duze kanaly."

Uważam, że samemu można takową obróbkę wykonać, wymaga to sporej zabawy, chęci, czu, zaparcia, ale za to ile satysfakcji :D

Najciekawsze informacje można znaleść na stronkach poświęconym tuningowi fiata 126p, oraz na stronkach o starszych motocyklach. Od wielu lat nic się nie zmieniło jeśli chodzi o obróbkę głowicy, absolutnie nic, więc można pokombinować, byle z głową!
co do samego planowania i obróbki gniazd zaw. to jest cała masa firm, które to robią za niewielkie pieniądze, a to co Pati napisał mozna wykonać samemu, a jeśli nam coś nie wyjdzie to zawsze można kupić kolejną głowice, mimo wszystko wyjdzie dużo taniej niż w promotorze :D

Ralf
20-05-05, 18:21
no i sie sam pobawie jak złapie troche wolnego czasu :!: :smile: akurat znajomych co maluchy szlifuja to mam paru w naszym podwórkowo-małomiasteczkowym klubie tuningowym :wink: . jak ktos moze mi poradzic dobra firme gdzie wymienia mi uszczelniacze i ewentualnie prowadnice bede wdzieczny .
pozdro!!

LIO
20-05-05, 19:37
jak ktos moze mi poradzic dobra firme gdzie wymienia mi uszczelniacze i ewentualnie prowadnice bede wdzieczny .
pozdro!!
dobre miejsce i blisko ciebie to
Auto-Szlif" Mechanika Pojazdowa Tadeusz Olszewski
zakład nr 1
03-253 Warszawa - Bródno
ul. Białołęcka 247
tel. (22) 675 0 675
tel. (22) 614 45 60
fax (22) 675 93 83

zed
10-09-06, 17:01
jak ktos moze mi poradzic dobra firme gdzie wymienia mi uszczelniacze i ewentualnie prowadnice bede wdzieczny .
pozdro!!
dobre miejsce i blisko ciebie to
Auto-Szlif" Mechanika Pojazdowa Tadeusz Olszewski
zakład nr 1
03-253 Warszawa - Bródno
ul. Białołęcka 247
tel. (22) 675 0 675
tel. (22) 614 45 60
fax (22) 675 93 83

ale u nich nie robia kanalow niestety.
Cenowa mniej wiecej tak to wyglada w Wawie chyba na Krasnobrodzkiej ((022)6741511)
490pln obróbka:
-gniazda - powiekszenie+szlif odpowiednio je kształtując
-zabielenie głowicy
-spięcie zaworów

150pln przeróbka zaworów
250-500 robienie kanalow
no i jeszcze koszt uszczelniaczy-zamienniki okolo 100, ori ponad 400

Kolo tys. trzeba miec zeby to dobrze zrobic no chyba ze masz jakies znizki i czesc zrobisz sam...pozdro

LIO
10-09-06, 22:37
yyyyyyyyyyyyyyyyy, ostatni post napisany byl 16 miesiecy temu :!:
mysle ze kolega do tego czasu juz zrobil glowice

zed
11-09-06, 10:40
Raczej tak ale nigdy nic nie wiadomo :P ja wlasnie swoja robie :twisted: pozdrawiam

YodaMaster.
26-09-06, 11:47
ja za planowanie,wymiane uszczelniaczy,wymiane prowadnic(tylko wydechowych),wymiane 2 zaworow oraz ich doszlifowywanie razem z gniazdami zaplacilem 250 zl :D

zoran.misic
26-09-06, 17:07
Cicho! Dobrze ze dopisal, przynajmniej watek jest aktualny. Dzieki temu pytacze nie beda zakladali nowych watkow tylko trafia tu na aktualne info :)

YodaMaster.
27-09-06, 22:20
pewnie ze dobrze po co zasmiecac forum