PDA

Zobacz pełną wersję : Stabilizator



Lynx
27-04-07, 13:35
Bylem dzis na przegladzie darmowym z civiciem rodzicow VIgen sedan 97.
Zwrocilem im uwage ze auto przy duzych predkosciach myszkuje po drodze.

Serwisant po przegladzie przychodzi i mowie ze niema z przodu stabiliatora i czy go kiedys usuwalem? :bicie: Bo glebszej analizice, okazuje sie ze na wachaczach niema nawet miejsca gdzie go zamocowac ( serwisant twierdzi ze mam zalozone jakies zamienniki).
Po krotkiej refleksji koles wychodzi na chwile do mechanikow, wraca, i oswiadcza mi, ze ten model juz tak ma, ze sie pomylil. Tlumaczy to tybm ze do ktoregos roku wypuszczane byly auta bez stabilizatora i ze przyczyna myszkowania musza byc opony albo zbieznosc (obydwie opcje zkontrolowane i jest wszystko ok) bo oni zadnych luzow nie stwierdzili.

Co o tym sadzicie? Czy to prawada co koles opowiada, ze ten stabilizator dopiero po lifcie sie pojawil? A jezeli juz, to w jaki sposob pozbyc sie tego myszkowania, powyzej 100 na godizne trzeba walczyc z autem, a jak sa koleiny to koniec !!

Rikoo
27-04-07, 16:57
ziom wpadnij do mnie sedanem m to zobaczymy co i jak

bo blaine tez ma 97 i nie myszkuje

Lynx
27-04-07, 16:59
Dzieki, za propozycje, chetnie skorzystam. W srode wracam z weekenda to mozemy sie jakos umowic.

Pzdr

Rikoo
27-04-07, 17:01
jakos sie ugadamy :aloha:

Lcfr
27-04-07, 17:03
w 5 genie byly wersje które nie miały stabilizatora przedniego
(ze o tylnym nie wspomne)
wiec i w 6 gen moze tez tak bylo...

skolopendra
27-04-07, 23:02
albo trafił się japoński wybrak :d

Qukie
27-04-07, 23:08
Ja nie mam żadnego stabilizatora...










w aucie... :d









na razie (leżą w garażu i czekają łączników i pierdółek)

Lcfr
27-04-07, 23:11
albo trafił się japoński wybrak :d


n i e m o ż l i w e...

Qukie
12-06-07, 21:39
Odgrzeję gdyż potrzebuję odpowiedzi na następujące pytanko:

Jakimi śrubami przykręcone są blachy od stabilizatora do budy? Jaka średnica i jaki skok gwintu, gdyż 'normalne' takie ze sklepu nie bardzo chcą podpasować...

Lcfr
12-06-07, 22:16
Odgrzeję gdyż potrzebuję odpowiedzi na następujące pytanko:

Jakimi śrubami przykręcone są blachy od stabilizatora do budy? Jaka średnica i jaki skok gwintu, gdyż 'normalne' takie ze sklepu nie bardzo chcą podpasować...

nie wiem co to są blachy stabilizatora ;/

a sruby sa pewnie drobnozwojne....

Qukie
12-06-07, 22:24
nie wiem co to są blachy stabilizatora ;/

Tylnego stabilizatora nie przykręca się bezpośrednio do budy, tylko do takich powyginanych blach, które to blachy przykręca się dopiero do budy (nie wiem czy jasno napisałem :/ )

Muszę jutro podjechać do Cistoramy :d