PDA

Zobacz pełną wersję : Spryskiwacze i rysowanie szyby



drakaa
05-10-11, 11:52
Mam problem, otóż mam bardzo porysowaną szybę w swoim VI gen. i jutro będę ją wymieniał. Doszedłem do wniosku, że problem polega na tym, że:
Po pociągnięciu wajchy od wycieraczek do siebie, zanim płyn ze spryskiwaczy dotrze na szybe wycieraczki na sucho dojdą do końca szyby - co powoduje tarcie po szybie kamykami i śmieciami które są na wycieraczce.

Czy ktoś może wie jak można temu zapobiec. Myślałem żeby uniemożliwić ruchu wycieraczek jak wajcha idzie do siebie i samemu mieć możliwość włączania wycieraczek poprzez przestawienie wajchy w pozycję na dół. Tylko który kabelek odciąć :) ew. jak można to zmienić.

Pomóżcie bo nie chciałbym rysować nowej szyby.

Saiti
05-10-11, 12:05
U mnie sika od razu praktycznie, na pewno przed wycieraczkami. To tak jakby właśnie wycieraczki miały opóźnienie.

drakaa
05-10-11, 12:33
U mnie też niby jakaś zwłoka jest, bo od momentu jak pociągnę wajchę to zanim wycieraczki ruszą też minie ok. 1 sek. tylko że płyn ma też jakieś duże opóźnienie :)
Nie wiem czy tutaj jest jakiś zaworek który powinien blokować powrót płynu do zbiorniczka?? Tak żeby płyn zawsze był w rurce, ale jak to wtedy ma się w zimie, czy nie będzie ryzyka że mniejsza powierzchnia zamarzania i płyn skrystalizuje się?

grzesiuh
05-10-11, 13:34
ja u siebie jak chcę tego uniknąć, to najpierw parę razy szybkim ruchem staram się prysnąć na szybę tak, żeby nie ruszyła wycieraczka, a później jużlecę :)

pawkow
05-10-11, 15:18
A u mnie po pryśnięciu wycieraczki nie włączają się same, co mnie BARDZO denerwuje, bo w accordzie mam tak, że przelecą 3 razy odkąd skończę pryskać (startując po sekundzie)

drakaa
05-10-11, 15:22
No to w akordzie masz tak samo jak ja u siebie.
Zastanawiam się nad tym jak to zrobić... może zamontować jakiś zawór koło zbiorniczka, żeby woda nie wracała. Ale jak wtedy w zimie, czy nie zamarznie woda przez mniejszą powierzchnię parowania?

Saiti
05-10-11, 15:22
A u mnie po pryśnięciu wycieraczki nie włączają się same

To coś z przekaźnikiem. Na razie się zegarkiem zajmij :P

A co do innych postów - sprawdziłem, u mnie potrzeba pół sekundy na oko, aby płyn tryskał ;) I zaaawsze przed wycieraczkami zdąża, a gdy tylko "strzelę" z płynu, to wycieraczka leży na miejscu.

drakaa
05-10-11, 15:27
Dobra a jakie masz spryski? Może te mgłowe od Cytryny?

thompson17
05-10-11, 18:50
ja mam spryskiwacze od citroena, ale to nie ma nic do rzeczy, sporo kurzu itp zbiera sie na gumie wycieraczki i to jest przyczyną rysowania...

billiejoe
05-10-11, 23:22
Dbaj też o ilość płynu ;) Im mniej tym dużej trwa cały proces, ale to akurat u mnie ;)

RazoR91
06-10-11, 00:10
co dego zawkorka, to zawsze mozna go zdemontować na zime, tylko pytanie czy ten zaworek nie powodowałby jakiegos opóźnienia.

Podepne sie pod temat, bo tez zwiazany ze spryskami. Mi nie działają spryski, nie wiem czy silniczki padły, ale gdy biorę "do siebie" to słyszę cykanie z miejsca tam gdzie są sliniczki, ale płyn się nie wydostaje, co może być przyczyną, spalone silniczki czy moze jakies zwarcie ?

kjmuszek
06-10-11, 14:48
I ja się podepnę. Mi się sama wycieraczka po spryskaniu szyby nie włącza , tylna i owszem ale przednia jak pryskam ani drgnie dopóki sam nie włączę jej. Może niektóre wersje nie mają takiej funkcji czy jak ?:)

pawkow
06-10-11, 14:51
I ja się podepnę. Mi się sama wycieraczka po spryskaniu szyby nie włącza , tylna i owszem ale przednia jak pryskam ani drgnie dopóki sam nie włączę jej. Może niektóre wersje nie mają takiej funkcji czy jak ?:)

to tak samo jak u mnie na poprzedniej stronie.

Obok rozmowy nt. problemu niewłączających się przy spryskach mechanizmów wycieraczek mam jeszcze inne pytanko:
czy przy włączonych wecieraczkach (z przodu) na wstecznym nie powinna włączać się tylna? w accordzie tak jest ;)

barnie
06-10-11, 14:58
ze spryskiwaczem i działaniem wycieraczek w civic-u jest różnie - prawdopodobnie zależy to od wersji wyposażenia, dla przykładu w EK3 miałem, tak że po pociągnięciu wajchy do siebie uruchamiał się spryskiwacz i za chwilę włączały się wycieraczki... (odpowiednio wcześniej "podpompowujac" wajchą płyn w górę można dojść do wprawy, że wycieraczki uruchamiają się praktycznie równocześnie ze spryskiwaczami) w EG3 po pociągnięciu wajchy od spryskiwaczy leci sam płyn, a wycieraczki się nie włączają - dla mnie ma to zaletę bo zanim wycieraczki przejdą po szybie, to jest już ona mokra i się tak nie rysuje.

co do uruchamiania się tylnej wycieraczki po włączeniu wstecznego - to chyba w żadnej wersji 5 i 6 gena tego nie było - to jeszcze nie ta technologia :)

kris-cf
06-10-11, 15:54
U mnie w EK3 wycieraczki same sie nie włączą jak pryskam na szyby,musze pociągnąć dźwignią zeby sie włączyły,w EG3 tez tak miałem,widać zalezy to diabli wiedzą od czego,tak samo jak to czy H ma filtr przeciwpyłkowy czy nie;)

drakaa
06-10-11, 17:25
No właśnie każdy H.. na swój strój :) ja bym wolał się zamienić z tymi co im się wycieraczki się nie włączają. Może uda mi się coś jeszcze znaleźć w manualu który to kabel za to odpowiada.
Właśnie przed chwilą odebrałem autko z nową szybką pilkingtona i przez chwilę jak się przejechałem to myślałem że panowie zapomnieli jej zamontować. Nie wiem jak potrafiłem jeździć z wcześniejszą przez którą nawet po umyciu średnio było widać. Jeszcze sprawdzę jak to wygląda w nocy.