PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCY Honda Civic Coupe 1,5



MrKukocz
26-04-07, 00:56
Witam.
Przymierzam się do kupna następnego samochodu i moja uwagę zwraca właśnie Honda Civic Coupe:) chodzi mi dokładnie o model z lat 94 - 96.
Podoba mi sie ten samochód ale jak dotąd nie miałem do czynienia z japońską techniką (chociaż ten model produkowano podobno w USA) i chciałbym sie dowiedzieć jak wygląda eksploatacja takiego auta, tzn: ceny i dostępność części, no i czy silnik montowany w tym modelu nie sprawia kłopotów).... bardzo proszę o pomoc.

el_rogal
26-04-07, 01:30
:zasady: :szukaj:

adasiek_
26-04-07, 08:26
dla mnie jest zajefajne te auto.silnik spoko, choc szkoda ze nie VTEC.co do czesci to zamowilem sobie za 540zl: posek rozrzadu+rolka+tarcze brembo+klocki feroodo+swiece+filtry, wiec chyba nie ma krzywdy... :D a i tak temat zaraz ci zamkna :aloha:
pozdro

fr3ak
26-04-07, 08:33
ja mam taka qpejke z 94' z silnikiem 1,6 vtec 125 km

Jest naprawde bardzo fajnym autkiem. BMW sie przy nim chowa na swiatlach ;p. Leciutkie szybkie a z vteckiem to juz rakieta. BArdzo duzo czesci pasuje z hb takze z czesciami nie jest trudno i nie zbyt drogo. :)
Spala po miescie okolo 8,8 litra :)

Pozdro

MrKukocz
26-04-07, 11:55
Zauwazylem ze Coupe jezdzi duzo mniej nic Hatchback. Jak sadzicie co moze byc tego przyczyna - czy czesci w COUPE sa drozsze, czy moze silniki bardziej awaryjny. Czy tez moze brak zaufania do tego auta?

Jeszcze jedna sprawa - ktora honde brac - produkcji USA, Kanada czy Japan??


dzieki za odpowiedz :piwo2: - prosze nie usuwac postu w razie czego przenisc - niestety nowy jestem i nie orientuje sie gdzie tu napisac o tym - choc mysle ze pisze w dobrym miejscu. :speszony:

GAWRON
26-04-07, 12:21
Sprawa jest banalnie prosta :) za przyswoite QP trzeba dać 9000zł-12000zł a HB spokojnie kupisz 6000zł-8500zł i wzwyż...
Dlatego wiekszość cifu w polsce to jednak HB. Też choruję na coupe ale jak narazie tylko połowe kasy na ten cel mam.
Jezdziłem troszke po sklepach "japan auto" z czesciami i na 10 to w 7 wiedzieli o co chodzi i mowili ze czesci raczej są (Problem jest przy tylnych lampach i zderzakach bo wszysko inne jest od ręki) a w pozostałych trzech sklepach mowili mi ze takiej chondy 5 gena nie było ;)
Pozdr!!

adasiek_
26-04-07, 15:38
za przyswoite QP trzeba dać 9000zł-12000zł a HB spokojnie kupisz 6000zł-8500zł i wzwyż...

prawda, i jeszcze jest 1 sprawa, ktora moze "odstraszac" ludzi ktorzy lubia na prawde szybko posmigac, bo znalezc coupe z VTECiem w dobrym stanie do mistrozstwo :D nie wspomne juz o VTI, bo osoboisce widzialem tylko 1 coupe V-gen z b18... ale nie na przedaz :P

TENCIO
26-04-07, 15:47
za przyswoite QP trzeba dać 9000zł-12000zł a HB spokojnie kupisz 6000zł-8500zł i wzwyż...

prawda, i jeszcze jest 1 sprawa, ktora moze "odstraszac" ludzi ktorzy lubia na prawde szybko posmigac, bo znalezc coupe z VTECiem w dobrym stanie do mistrozstwo :D nie wspomne juz o VTI, bo osoboisce widzialem tylko 1 coupe V-gen z b18... ale nie na przedaz :P

bo nie bylo seryjnie produkowanych coupe vti! pomimo ze teraz swapy rosna jak grzyby po desczu to jednak wlasciciele coupe z silnikami serii B nie nacieszyli sie jescze tymi autkami i nie zamierzaja ich sprzedawac.
co do dostepnosci czesci to przytoczone tylne lampy kupisz na peczki od handlarzy uzywanymi gratami. teraz praktycznie wszystko jest do dostania bo autko juz spro latek jest na rynku.

misiek1980
26-04-07, 16:28
honda

MrKukocz
26-04-07, 17:21
Zapomnialem dodać.

Silnik qupeja będzie 1,5 105km. Tylko Manual.
Nie potrzebuje rakiety :)

W zasadzie poczytalem juz sporo na forum o tym aucie.
Szczeze zakochany jestem w nim - wady mnie nie odstraszaja.

Martwi mnie jednak to ze moge żle kupić. Planowany budzet to jest 8-9tysiecy. Reszta na oplaty i wymiane filtrow, rozrzadu...jesli sie okaze ze za malo pieniedzy na Coupe zostanie Hatchback.


Jakie ma znaczenie miejsce produkcji auta i czy mozna zdemontowac spojler??

GAWRON
26-04-07, 19:57
Zapomnialem dodać.


Jakie ma znaczenie miejsce produkcji auta i czy mozna zdemontowac spojler??
Najlepiej jak autko jest "Made in Japan" i nawet da sie chocby na allegro zauważyć ze co sprytniejszy chandlarz pisze "wersja japońska" i cena za HB jest wtedy 9000zł :)
Poprostu nikt na świecie nie jest tak dokładny jak japończycy.
Amerykańska wersja z koleji to zawsze oznacza full wypas :agent: klima, podłokietniki, czarne plastiki i pełna elektryka. Lecz niektóre elementy są cięzkie do kupienia w kraju.
Z tego co wyczytałem najmniej fajną (nie czytaj felerną) jest wersja angielska (o ile QP była wogole robiona na wyspach).

pompek
26-04-07, 22:41
qp było robione only in usa... jeździ ich mniej też z tego powodu, że mniej było wyprodukowanych... spojler można zdemontować... nawet należy :d

adasiek_
26-04-07, 23:09
jak chcesz to odezwij sie do tego goscia na gg 1560383 . on jest z lodzi. moja qpe wlasnie on sprowadzil.koles jezdzi ze swoja zona/dziewczyna do niemiec tylko po qpety, i z tego co zauwazylem kazde jego auto schodzi po jakichs 2 dniach.. ja mialem farta bo juz wczesniej sie z nim ustawilem, dzwonilem pod ogloszenie, ale juz sprzedal, i mowil ze za tydz bedzie kolejna, i pojechalem nie ogladajac zdjec.nie zaluje. czerwona na wypasie oprocz klimy, przebieg ok 140 miala nie krecony raczej sadzac po stanie wnetrza. generalnie koles zna sie na rzeczy, i z tego co mowil kupuje fory od prywatnych wlascicieli a nie od hurtownikow.pozdro

michal750
26-04-07, 23:14
a z tylu mniej miejsca niz w cinquecento
A tutaj sie wyjatkowo nie zgodze. Jesli kierowca i pasazer nie przesuna swoich foteli max do tylu to na tylnej kanapie jest niesamowicie duzo miejsca. Owszem wyzsze osoby (czyt pow 190 cm wzrostu) moga dotykac glowa do tylnej szyby, ale i tak uwazam, ze zarowno w coupe jak i w hatchbackach jest bardzo duzo miejsca z tylu.
Jezdze obecnie Accordem (czyli autem gabarytowo wiekszym od Civica) i mnostwo ludzi mowi mi, ze jest teraz mniej miejsca z tylu, niz wtedy gdy wozilem ich coupeta.
Moja partnerka moze potwierdzic, to co mowie. Twierdzi, ze wygodnie mozna glowe oprzec na tylnym podparciu pod lokiec, lewa noga spoczywa na miekkim zaglowku pasazera a prawa noga lezy pod tylna szyba ;)

MrKukocz
26-04-07, 23:33
dzieki za informacje to chyba juz wszystko wiem co nalezy.
W hatchbacku jest sporo miejsca z tylu a mam 183 wiec z fotelami mocno wysunietymi do tylu mialem jeszcze centymter luzu na kolana :)

Adasiek dzieki za gg do goscia - odezwe sie do niego. :piwo2:

x-tygrysek-x
26-04-07, 23:36
bierz Qpe bo to piękne auto, jam mam taką i to jest juz 2 moja sztuka (poprzednia była szpachleksem) . ta jest w kolorze czarnej perełki, robi wrażenie :D
jeśli szukasz takiej to jest do sprzedania czerwona 1.5 94r. jest to qpa mojego kumpla i chce żeby poszła w dobre ręce, auto dopiero od 8 miechów w kraju, wszystko jeszcze oryginalne, nie dłubał przy niej żaden pseudo mechanior, środek nic nie zniszczony, silnik cyka, nie miała żadnej kolizji z tirem czy pociągiem, jak coś to pisz na pw.
jak już masz coś kupować nie sugeruj sie zbyt niska ceną, za darmo nikt dobrego auta nie odda, wiem z doświadczenia że lepiej poszukać dłużej.
w zduńskiej woli pod łodzia koleś sprowadza tylko qpety - moja pochodzi właśnie od niego. pozdro
powodzenia w szukaniu

MrKukocz
27-04-07, 01:22
Tak jest tygrysek numer gg juz mam do tego gostka z Lodzi - odezwe sie do niego niebawem poniewaz brakuje mi czesci kasy. Postanwoilem dozbierac odpowiednio mocna sume i nabyc moja slicznotke :)
Wiem ze jak juz ja kupie to bede mial ja na baaaaaaaaardzo dlugie lata - jestem strasznie przywiazany do obecnego wozu wiec bedzie ciezko sie rozstac a podejzewam ze tej malej juz nie wypuszcze :)
Nie moge doczekac sie dnia kiedy mala stanie sie moja :aloha:


Co do twojego kumpla z checia wybral bym sie na przejazdzke nia ale niestety najwczesniej mysle za miesiac bede mial fundusze. Dzieki za info.


Chcialem dodac jeszcze jedna rzecz - nie spotkalem sie jeszcze z taka uprzejmoscia jaka panuje na tym forum oraz wsrod posiadaczy Hondy. Czuje sie tu odpowiedni klimat. Mysle ze maja na to wplyw wasze cudowne autka :)
Natomiast najwieksze buraki jakich do tej pory spotakalem na forach to golfiarze. A pomyslec, ze chcialem kupic golfa. Na szczescie zmienilem zdanie jak kumpel pokazal mi swojego hatchbacka (mi sie podoba Coupe).

Pozdrawiam i do uslyszenia. :brawo:

adasiek_
27-04-07, 08:08
chcialem kupic golfa

udamy ze tego nie widac :P i nikt nie przeczytal :D


Tak jest tygrysek numer gg juz mam do tego gostka z Lodzi

dla tygryska chodzi o innego goscia. ten do ktorego ja ci dalem namiary mieszka w lodzi-gornej.w zdunskiej woli inny koles sprowadza ;] dozbieraj kaski i bierz tylko qpe.przynajmnije jak dla mnie - wiekszy poziom lansu :D auto niby 12 letnie, ale zwraca uwage dosc duzego grona ludzi :D

zycze powodzenia w zakupach :D i czekamy na jakies foto

[ Dodano: Pią 27 Kwi, 2007 ]
http://www.gratka.pl/moto/tresc/honda-civic-coupe-1-5-benzyna-6949089.html?w=89738950c71dcd27&s=1

tutaj masz link do kolejnej qpy od tego goscia.czesto wystawia wlasnie na gratka.pl

MrKukocz
27-04-07, 13:05
Dzieki adasiek za info myslalem ze chodzi o jednego goscia z Lodzi. :/

x-tygrysek-x
27-04-07, 20:47
chyba nie chodzi o tego samego, jeden jest z łodzi drugi ze zduńskiej woli :) wogóle to chyba najwięcej sprzedawanych coupetek jest w woj. łódzkim
kiedy pojechałem swoją hondke kupić koleś miał 3 coupetki na sprzedaż wszystkie V gen.
jedna z nich była 1.6 125ps niestety w zielonym kolorze... byłem rozdarty wewnętrznie między czarna 1.5 a zielona 1.6 i wybrałem czarną :agent:




jak już będziesz miał odpowiednią sumę, pojeździj, pooglądaj,
honda jest jak kobieta, nie bierze się pierwszej lepszej... :afro:
:aloha:

MrKukocz
27-04-07, 23:12
"honda jest jak kobieta, nie bierze się pierwszej lepszej..."

to az tak ciezko dobrac ja do siebie :speszony: :d

-----------------------------------------------------------------------

Powiedzcie mi czy faktycznie QP z lat 94-95 bylo produkowane w USA. Ja chce z Japoni. :zasady:

x-tygrysek-x
28-04-07, 13:48
coupe było produkowane TYLKO w USA :bicie:

misiek1980
29-04-07, 13:19
moja jest made in canada to samo przy fakturach zakupu z 95 roku made in canada

MrKukocz
02-05-07, 15:08
No dobra chlopaki postanowilem zwiekszyc budzet do okolo 11kawalkow za QP z wszelkimi oplatami.

Postanwilem jeszcze raz zadac sobie pytanie. Auto chce kupic na lata i utrzymywac jej stan techniczny na poziomie bdb. Czy jesli kupuje ten samchod to moze kupic Vteca spala mniej a robi wieksza robote??
Jak to jest z tym. Czy Vteki sa bardziej dorzniete, doradzcie mi w tej sprawie czy Vteka czy 101KM. :speszony:

Bono
02-05-07, 19:57
jak qpe, to tylko pro-teca brać, jak będzie d16 to już cud miód! ale zrobione d15 jedzie jak d16 wiec bez fałteka też daje rade, pzdr.

marcin_g2
02-05-07, 20:10
pro-tec mialy troche nizsze zawieszenie, tak mi sie wydaje... i czym sie jeszcze roznily od zwyklych coupe??
qp jest najpiekniejsze:):)

[ Dodano: Sro 02 Maj, 2007 ]
no ja wolalbym vtec...

kwasu
02-05-07, 20:13
pro-tec mają niższe zawieszenie i dokładke VTI :P no i silnik d16z6

Bono
02-05-07, 22:05
i seryjne alu, momo gałe, karbony, klime. ja mam pro-teca z d15, rzadziej ale można trafić z d16.

Lcfr
02-05-07, 22:11
pro-tec mają niższe zawieszenie i dokładke VTI :P no i silnik d16z6

bzdura.... były pro-tec d15b7 - nawet czesciejs potykane niz z6





No dobra chlopaki postanowilem zwiekszyc budzet do okolo 11kawalkow za QP z wszelkimi oplatami.

Postanwilem jeszcze raz zadac sobie pytanie. Auto chce kupic na lata i utrzymywac jej stan techniczny na poziomie bdb. Czy jesli kupuje ten samchod to moze kupic Vteca spala mniej a robi wieksza robote??
Jak to jest z tym. Czy Vteki sa bardziej dorzniete, doradzcie mi w tej sprawie czy Vteka czy 101KM. :speszony:

za 11 raczej upatrzysz d15b7
i kup jak juz koniecznie chcesz VTEC a nie Vtec bo to kolosalna róznica


a co do dorżnięcia VTEC...
wszystko zależy od egzemplarza - nie ma reguły...
pewnie ze lepiej kupic d16z6... ale w budzie ej1 + w dobrym stanie to naprawde rzadko spotykana sprawa...

MrKukocz
03-05-07, 11:40
To czyli lepiej nastawić sie na VTI. Nie wiem dlaczego ale ta nazwa mnie jakos odpycha jakby za mocny sielnik dla mnie. Jakos dziwnie kojarzy mi sie z wysokimi wydatkami. A chcialbym ten mocniejszy silnik ale i oszczedny. Tak wiec, ktory to VTI??

Dlaczego piszecie ze jest roznica miedzy Vti a VTI??

A może zostać przy 1,5 101 koników i będzie dobrze?? Jak myślicie.

Dzieki za rade :piwo2:

TENCIO
03-05-07, 11:51
kolega poprawial cie w pisowni ,ale wyrazu VTEC, a nie VTI!BYLO JUZ WIELEL RAZY I O VTEC'U I O VTI!!!wpisz w szukajke. VTI w tej cenie co chesz kupic to sobie daruj, mozesz jedynie paszcza kupic,poza tym nie wystepowalo to w budzie coupe . tu mowa byla o dwoch silnikach...d16z6 125KM, czyli takim wyposazonym w zmienne fazy rozrzadu-VTEC i zwyklym d15b7 o mocy 105KM. nawet ten slabszy nie nalezy do ospalych. wg mnie powinienes nie nastawiac sie na silnik, a raczej szykac egzemplarza w dobrym stanie, nawet jezeli mialby to byc ten slabszy.

Bono
03-05-07, 11:53
a jak nie wiesz co kupić to kup rower... tanio, wygodnie, wszedzie zaparkujesz i bedziesz proekologiczny. kup to na co sie stać, i potem bedzie cie stac to utrzymać, a nie trujesz dupe.

pzdr.

adasiek_
03-05-07, 11:55
jesli chodzi o VTI w budzie coupe to na wstepie ci mowie ze nie masz najmniejszych szans tego kupic :D jedynie swap by ci zostal, ale to juz duuuuze piniadze by wchodzili w gre. jesli chodzi o moc to 1.6 VTI ma 160 koni a 1.8 VTI 169 koni w serii of course. tak wiec jesli bym kupowal jeszcze raz coupete, to bym czekal az sie pojawi jakies dobry 1.6 VTEC 125 konny, ale ciezko znalezc cos takiego.
pozdro

MrKukocz
03-05-07, 12:10
Daruje sobie VTI i VTEC i poszukam taki silnik jak ma adasiek d15b7 a przede wszytkim skupie sie na zdrowej QP.

Bono - nie unoś się stary. Straszny nerwus z ciebie :)

Bono
03-05-07, 12:19
nie lubie pitolenia ;) szukaj dobrze utrzymanej. pzdr

TENCIO
03-05-07, 13:47
albo dozbieraj jescze pare tysiakow i kup moja, bedzie do sprzedania po sezonie ;)

MrKukocz
03-05-07, 17:35
albo dozbieraj jescze pare tysiakow i kup moja, bedzie do sprzedania po sezonie ;)

hehe zobaczymy zobaczymy :d

ale tak szczerze to już nastawiłem się na silnik b7 :hinczyk:

Lcfr
03-05-07, 21:55
albo dozbieraj jescze pare tysiakow i kup moja, bedzie do sprzedania po sezonie ;)

hehe zobaczymy zobaczymy :d

ale tak szczerze to już nastawiłem się na silnik b7 :hinczyk:

hah...
jak autoreklama to i ja sie dopisze....
ale moja jeszcae nie na sprzedaż ;]

booli
05-05-07, 00:14
mam peoblem z bezpiecznikami

[ Dodano: Sob 05 Maj, 2007 ]
potrzebny mi shemat elektryki kon.booli1@poczta.fm

MrKukocz
05-05-07, 00:56
mam peoblem z bezpiecznikami

[ Dodano: Sob 05 Maj, 2007 ]
potrzebny mi shemat elektryki kon.booli1@poczta.fm


stary ale to nie ten wantek. poszukaj na forum bylo o tym :bicie: