PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z licznikiem



pepek1992
04-10-11, 07:05
Po wymianie licznika z d13b2 na licznik z obrotomierzem wskazowka pokazuje ciagle ta samo ilosc paliwa. Nie wiem co z tym zrobic. Wszystko działa poprawnie tylko nie dziala ta wskazowka paliwa. Myslicie ze moze gdy zaleje go wieksza iloscia paliwa niz wskazowka pokazuje, to moze sie odblokuje ? Nie wiem co zrobic zeby to odpalic, podobno w poprzednim jajku bylo wszystko ok

Nemereth
04-10-11, 08:26
Zalej do pełna i wskazówka się rozrusza :)
Jeżeli nie to możliwe, że ten moduł jest uszkodzony. Sprawdź wtedy czy śrubki z tyłu są dokręcone.

PlushaQ
04-10-11, 12:13
Nawet się raz z Nemerethem zgodzę… zalej, jak nie drgnie, wyjmij zegary i z czuciem dokręć śrubki od wskaźnika paliwa. Niedokręcone powodują właśnie różne anomalie związane ze wskazaniami, np. wskazówka idzie do góry i nie opada, nie unosi się, fiksuje ;]

Bogdan19
04-10-11, 12:24
jak będziesz dokręcał to rób to z wyczuciem, bo łatwo zerwać druciki we wskaźniku a wtedy to już po ptakach;]

Nemereth
04-10-11, 13:43
@Bogad19
Druciki są przylutowane do cewek a całość siedzi dość mocno osadzona w plastikowej obudowie a na to jest nałożona metalowa osłona. Nie da się tego przekręcić jeśli elementy nie są połamane :)

pepek1992
04-10-11, 22:21
Okazało się że śrubki nie były dokręcone, sam to zauważyłem dzisiaj jak z szkoły wróciłem. Ale dzięki za pomoc panowie. Temat do zamknięcia.

Pozdrawiam serdecznie