PDA

Zobacz pełną wersję : Wycieraczka tylna



giancardi
03-10-11, 19:06
Witam,
Kupiłem Civica 98 rok 1.4iS.

Przyszło na wymianę wycieraczek. Otóż strasznie mnie zdziwiło co było z przodu- chyba nigdy nie wymieniane- wycieraczki 38cm. :| Zamontowałem 45 i 50. Chyba ok?

Ale chodzi mi raczej o tylną. Kupiłem nową sztukę ale problem polega na tym, że wycieraczka w ogóle prawie nie zmywa z szyby. Zmywa a raczej rozetrze na początku trochę a potem nie styka- wisi w powietrzu. Nie wiem o co chodzi bo silniczek pracuje i dociąga do końca.

Nie wiem czy płaska wycieraczka coś zmieni? Nie zależy mi na wyglądzie tylko na tym, żeby chodziło. Nie chcę usuwać wycieraczki.

Od razu zaznaczam, że użyłem "szukaj" ale wszędzie jest o usuwaniu albo zwykłej awarii. Chyba, że źle szukam

Budziniak
03-10-11, 19:09
W samym ramieniu tylnej wycieraczki jest sprężyna która z biegiem lat nie dociska wycieraczki do szyby. Płaska wycieraczka też nic nie da. Jedynym wyjściem z sytuacji jest poszukanie używanej jak najmłodszej rocznikiem albo wyrwanie chwasta i założenie zaślepki ja tak zrobiłem i już dawno zapomniałem co to jest mażąca wycieraczka

vnv_nation
03-10-11, 19:29
albo wyrwanie chwasta i założenie zaślepki ja tak zrobiłem i już dawno zapomniałem co to jest mażąca wycieraczka


Rownie dobrze mozna by bylo tej wycieraczki wcale nie uzywac, po co urywac :)

giancardi
03-10-11, 19:34
Hmm tylko nie mam pewności, że to co kupię będzie ok przecież. Bo nówki zamiennika nie dostanę pewnie?

A gdyby tak wygiąć ramie? To coś może dać? Czy tą śrubę samą da się wymienić?

dzialos82
03-10-11, 20:40
Kolego nie zastanawiaj sie juz dłużej tylko nagnij ją w strone szyby i bedzie dobrze

woPo
03-10-11, 20:47
Nówkę zamiennik kupiłem na allegro z rok temu za coś ok 45 zł, całe ramię nowe wraz z nową gumą :)

RSX
03-10-11, 23:54
Rownie dobrze mozna by bylo tej wycieraczki wcale nie uzywac, po co urywac :)

Albo po prostu odkręcić i wyjąć, razem z silniczkiem który można potem sprzedać. W dodatku samochód będzie lżejszy o cały kilogram! :D


A gdyby tak wygiąć ramie? To coś może dać? Czy tą śrubę samą da się wymienić?

Jak wygiąłem w mojej to na końcach zaczęło lepiej zbierać ale na środku nadal była lipa. A śrubę? Chyba raczej sprężynkę? Raczej nie dostaniesz, jak ktoś będzie chciał sprzedać to pewnie całe ramię.

kacza1982
05-10-11, 10:06
Miałem to samo w poprzednim aucie (kombi), a że jeżdżę na tzw. lusterka (taki nawyk) to wycieraczka tylna to dla mnie podstawa. Otóż wtedy poradziłem sobie w dość ciężki sposób, a mianowicie-wymontowałem ramię i wyciągnąłem sprężynę, skróciłem o centymetr i zagiąłem na nowo. Ciężko później taką krótszą sprężynę założyć, bo jest strasznie twarda, ale efekt końcowy jest o wiele lepszy niż doginanie, koszt to jedynie poobijane palce ;) Nie wiem czy w Hani to mi się też uda, bo mam podobny problem, ale jeszcze nie aż tak uciążliwy. W sumie to zastanawiam się faktycznie nad poszukaniem nowego zamiennika, bo oryginał już lekko powycierany jest ;)

RazoR91
05-10-11, 23:13
Wg. mnie wystarczy dobrac, lub skrócić, jak post wyżej, spręzynkę bo ona dociaga wycieraczkę do szyby

WaSSIL
08-10-11, 01:46
u siebie kupiłem nowe ramię - było ciut lepiej - dopiero po skróceniu sprężyny było tak jak trzeba

kacza1982
10-10-11, 00:48
Właśnie też się nosiłem z zakupem nowego ramienia (oczywiście zamiennik), na allegro ok. 60zł, bo ktoś wcześniej pisał o takim zabiegu, ale widzę, że @WaSSIL ma z tym doświadczeniem, więc zastosuję metodę sprawdzoną w passacie ;)

lopullus
14-02-12, 21:19
Mam też problem z tą wycieraczką u mnie mocowanie już też się utleniło i pękło i to się tak ledwo trzyma, sprężyna jest taka już skorodowana ze to się nie da jej skracać i naciągać. Nie mogłem nigdzie nawet na allegro i szrotach w szczecinie znaleźć tego tylnego ramienia wycieraczki do EJ9. Nie wiecie czy pasuje jakieś ramie od innego auta ?

graphers
15-02-12, 18:24
Podepnę się pod temat. Koledzy mogli by podać co to za zamiennik był z allegro.