PDA

Zobacz pełną wersję : Ewentualne kupno Civica 5 gen.



remyyk
03-10-11, 00:50
Witam! Na wstępie chciałbym się z Wami forumowiczami przywitać!
Ostatnio coraz częściej myślę nad zmianą mojej 1,5 tonowej krowy z silnikiem 1.8T właśnie na Civica gen. 5. Skłania mnie ku temu strasznie wysoki koszt eksploatacji aktualnego wozidła (nienajnowszy VW, w dodatku z silnikiem 1.8T 150KM się niestety ceni), oraz po prostu chciałbym jednak mieć samochód trochę bardziej ekonomiczny. Więc mam parę pytań nt. ewentualnego kupna/modowania/eksploatacji samochodu.
- Za ile kupię samochód w dobrym stanie i gdzie go najlepiej szukać?
- Zależy mi na całkiem przyzwoitych osiągach i trochę mniejszym spalaniu w porównaniu do moich aktualnych nieraz ponad 15L/100km LPG. Dlatego prawdopodobnie celowałbym w silnik d15b2.
- Oczywiście jestem przygotowany na zrobienie jakichkolwiek modów poprawiających osiągi od razu po kupnie, więc ile można z takiego silnika wyciągnąć (oczywiście nie chodzi mi o konkretną moc, tylko mniej więcej), za powiedzmy 2 - 3 tys. zł?
- Chciałbym mieć w nim instalację LPG, bo aktualne ceny benzyny mnie (jak zapewne wszystkich) po prostu przerażają, dlatego czy LPG przy modach lekko poprawiających osiągi nie przeszkadza?
- Na co głównie zwracać uwagę przy oględzinach Hondy? (Tak, podejrzewam, że to było wałkowane miliard razy, ale po prostu jak już piszę taki referat, to takie proste pytanie mogę chyba zadać? ;))
- Jakie są najczęstsze usterki 5 gen.?

Narazie to chyba tyle, z góry dziękuję za odpowiedzi i gdy coś mi się nasunie, to jeszcze dopiszę ;)

Inside4
03-10-11, 08:18
Szukaj auta od kogoś z forum, silnik szukałbym minimum d15b7,te 2-3 tyś przeznacz ewentualnie na gaz.
Szukając Hanki zwróć uwagę na silnik czy nie puszcza dymka, czy jest suchy, i drugi najsłabszy punkt stan blacharki (błotniki,progi).
Powodzenia:)

PlushaQ
03-10-11, 08:34
@Nemereth - chyba dobrze, że zmienia stajnię, nie wiem czego się czepiasz.

To co ja mogę powiedzieć z doświadczenia małego w rozbieraniu wnętrz hatchbacków Vg, to, to… żeby sprawdzać stan blachy. Jeżeli tylne nadkola na zewnątrz mają już purchle - nie uratujesz (trzeba spawać, szpachlować, malować). Jeżeli nie mają, wygląda to zdrowo, to po zakupie wybebeszyć gnoja od wewnątrz i konserwować.
Silnik… tak, sprawdzić czy nie ma wycieków i nie puszcza białego bąka na rozgrzanym.
Warto sprawdzić (ale to jak w każdym) czy blacha w bagaju i komorze silnika prosta, a nie pofalowana/klepana.

qureku.
03-10-11, 09:23
- Zależy mi na całkiem przyzwoitych osiągach i trochę mniejszym spalaniu w porównaniu do moich aktualnych nieraz ponad 15L/100km LPG. Dlatego prawdopodobnie celowałbym w silnik d15b2.
- Oczywiście jestem przygotowany na zrobienie jakichkolwiek modów poprawiających osiągi od razu po kupnie, więc ile można z takiego silnika wyciągnąć (oczywiście nie chodzi mi o konkretną moc, tylko mniej więcej), za powiedzmy 2 - 3 tys. zł

To moim zdaniem, zamiast ładować kasę w d15b2, kup EG5 z d16z6. Spalanie nie wiele większe, a jednostka zdecydowanie bardziej żwawa i bardziej podatna na ewentualne dłubanie.

pyrek
03-10-11, 10:22
Auta szukaj najlepiej na tym forum w dziale 'sprzedam'. Civici dobrze latają na gazie pod warunkiem że kupisz dobrą instalacje i dobrze ją zestroisz - więcej na ten temat w odpowiednim dziale. D15B2 pali podobnie jak D15B7 i D16Z6, osobiście szukał bym 1.6 bo na starcie jest już więcej koni. Przy zakupie patrz czy nie kopci na wysokich obrotach a jak masz możliwość zmierz ciśnienie na cylindrach. Civici lubią rdzę ale o tym koledzy już pisali :) W zawieszeniu lubią siadać silentbloki z tyłu. Ogólnie nie warto oszczędzać na tulejach zamiennikach, warto kupować OEM/poliuretan.

reaktor
03-10-11, 12:00
Kolega chce miec szybko i tanio a to nie jest dobre polaczenie, jesli nie stac cie na wache to kup 1.5 w gazie narazie i napalaj sie na mody , bo szkoda kasy . Pod modyfikacje i weksza moc prz tym budzecie najlepsza baza to EG5 ale osobiscienie ladowal bym tam LPG

remyyk
03-10-11, 13:05
Panowie, ale ja nie miałem na myśli potężnych modow robiacych z samochodu mega szybką bestię, chodzi mi o to żeby się całkiem fajnie zbierał, około 8 sekund do 100 w zupełności mi wystarczy, zdaje sobie sprawę, że super szybkie auto i tanie jezdzenie się wyklucza. Bardzo dużo jeżdżę i zależy mi na przyjemności z jazdy na codzień, absolutnie nie szykowałbym samochodu na żadne wyścigi, tylko do jazdy na codzień.

kacza1982
03-10-11, 13:14
Ja też 3 tygodnie temu przesiadłem się z Passata 2,0 B4 na Civica EJ9 1,4 i szczerze powiem kolego, w dobrą stronę idziesz... wiem, że koledzy z forum passata za to mnie by zlinczowali, ale naprawdę bardzo chwalę sobie to auto. Co do instalacji LPG, ja kupiłem już z takową zamontowaną (w passacie też miałem sekwencję, dziś ma 6 lat), ale poczytałem wpierw na ten temat i powiem szczerze, jeżeli dobrze zamontowana i dobra (w civicu Stag 4) to naprawdę sama przyjemność i prawie brak różnicy w jeździe na gazie i benie (poza ceną paliwa i 1l więcej zużycia). Tak jak koledzy wyżej piszą-blacha blacha blacha i silnik na wysokich obrotach i najlepiej szukaj auta od miłośnika-będzie droższy, ale napewno zadbany i będziesz zadowolony

remyyk
03-10-11, 15:14
Tak jak wcześniej napisałem: nie napalam się na niebotyczne ilości koni pod maską, tylko jeśli jest szansa żeby choć trochę zwiększyć moc by nie było problemów z połączeniem lpg z trochę mocniejszym niż seria silnikiem. O uwagach co do vw się nawet ni
e wypowiadam, bo po prostu nie mam ochoty na podworkowe kłótnie. Powtarzam, zależy mi na żwawym aucie do codziennej jazdy ze spalaniem mniejszym niż moje poprzednie 15 litrów

Maskunt
03-10-11, 15:55
Ja podeszłem
I chyba wszystko w temacie. Gówno wiesz, a piszesz, to nie jest ten sam gaz (instalacja) co 10 lat temu i nic Hondzie nie ubędzie, zarówno mocy, jak i trwałości, o ile założy porządną instalację u ogarniętego gazownika. Zamiast pomóc to obrażasz, brawo.

Tutaj masz bardzo przydatny temat odnośnie sprawdzania auta przed kupnem, nic więcej się chyba nie wymyśli:
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?36501-Poradnik-na-co-zwr%F3cic-uwag%EA-przed-kupnem-hondy

Ile osiągniesz to ciężko jednoznacznie powiedzieć, ale tu znajdziesz sporo informacji: http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?6078-Jak-zbudowa%E6-szybkie-D15B7-opis-dowiadczenia-wykresy

Z cenami bywa bardzo różnie, wszystko zależy od stanu. Lepiej dać więcej na dzień dobry, a potem się nie martwić, niż przyoszczędzić i pakować się od razu w robotę.

remyyk
03-10-11, 17:26
Rozumiem niechęć do LPG, ale przy moich przebiegach niestety jestem na taką instalację zmuszony. Robię minimum 500km tygodniowo, co przy spalaniu 8l/100km benzyny wychodzi około 210zl tygodniowo, to dla mnie niestety trochę za dużo.

vnv_nation
03-10-11, 17:39
Przy zalozeniu ze honda ci spali 10 a gaz kosztuje 2.80zl zamiast 210zl zaplacisz 140 ;) do tego pare zlotych na benzyne - bo przeciez auto na samym gazie nie jezdzi. Moze troche i taniej a czy warto to juz sobie sam odpowiedz ;) Jak lpg nie bedzie sprawialo zadnych klopotow to pewnie warto - a jak zle trafisz to bedziesz sie wkurzal i roznice w oszczednosci w warsztacie zostawial :p

woPo
03-10-11, 20:34
Tutaj info na co zwracać uwagę przy kupnie: http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?36501-Poradnik-na-co-zwr%F3cic-uwag%EA-przed-kupnem-hondy
Tutaj się dowiesz czy D15B2 będzie dla Ciebie idealne czy szukać np. D16Z6: http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?11737-Jaki-silnik-wybrac-Pom%F3%BFcie-w-wyborze!-%28Poradnik%29
Tu o modach 1.5: http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?6078


A zagłębiając się bardziej w forum znajdziesz jeszcze więcej info.