PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny dżwięk w silniku od strony kierowcy.



SDH
03-10-11, 01:10
Witam. Postaram się krótko opisać mój problem.Od jakiegoś czasu słyszę dziwny dźwięk od strony kierowcy. Pojawia się on podczas przyspieszania lub gdy wjeżdżam pod górkę. Jak daję więcej gazu to jest coraz głośniejszy i sprawia wrażenie jakby coś wpadało w drgania. Np jak jadę na trasie piątym biegiem dźwięk słychać od 2.5 tys obrotów do 3.5 a potem już zanika lub jest bardzo słabo słyszalny. Dźwięk pojawia się na każdym biegu. Nie słychać go na biegu jałowym ani na wciśniętym lub wyciśniętym sprzęgle. Myślałem że to coś w rozrządzie ale wymieniłem na nowy ( nie specjalnie ) i jest to samo. Potem może uda mi się nagrać ten dźwięk to wrzucę film. Z góry dziękuję i proszę o pomoc:)

vnv_nation
03-10-11, 01:15
Nagraj i wrzuc film. Z fusow nikt tu wrozyc nie umie.. chyba ze o czyms nie wiem :p

Nemereth
03-10-11, 09:16
No właśnie... jakiś dźwięk ale jaki... ???

Chociaż go opisz...

SDH
03-10-11, 13:12
nie wiem jak go opisać. dodam wieczorem film

seyren
03-10-11, 14:40
sprawia wrażenie jakby coś wpadało w drgania.

W sensie ze rzęzi? Moze oslona katalizatora jest poluzowana

lozek
03-10-11, 18:24
2,5-3,5tys obrotów to przedział w którym wszystko w civic'ach rezonuje :) Ale wrzuć film to może jeszcze dojdziemy do tego co to jest

SDH
03-10-11, 20:50
http://www33.zippyshare.com/v/33910084/file.html

20 sekunda to ten dziwny dźwięk:/
jechałem pod górkę na 3 biegu trochę katując silnik żeby nagrać ten dźwięk
jak jadę dajmy na to piątką to dźwięk jest szybszy i mniej słyszalny
to takie dziwne dzwonienie

silnika dźwięk jakby diesel hehe

lozek
03-10-11, 20:57
Masakrycznie źle chodzi Ci ten silnik... nie wiem czy to wina jeszcze zaworów czu już jakiegoś innego problemu z silnikiem - to po 1

A po 2 to jest dość wysoki dźwięk więc ja bym obstawiał jaką blaszkę - np właśnie osłone katalizatora jak ktoś już wspomniał