PDA

Zobacz pełną wersję : d15b2 a lpg



bwlukasz
25-04-07, 11:32
niedawno kupilem sobie hanie 92 d15b2 i mam zamiar zalozyc lpg do niego duzo czytalem ze sa czeste problemy z gazem w tym modelu czy warto zakladac ? bo chce sobie troche pojezdzic tym samochodem a nie zalozyc gaz i miec ciagle jakes problemy z nim ???

E57
25-04-07, 13:20
kiedys slyszalem, ze trzeba zakladac wtryski o roznych rezystancjach ? chyba 1kOhm i 3kOhm, jakos tak. W rozmowie ze znajomym (instaluje gaz) tak wyszlo.

skolopendra
25-04-07, 13:41
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=28721 :szukaj:

michal750
25-04-07, 16:20
Bylo mnostwo tematow na temat LPG w silniku D15B2. Z tego co pamietam wazny byl tam emulator do dwupunktowego wtrysku PD44 czy cos takiego....
Szukaj

KuBiK
25-04-07, 16:35
:szukaj: :szukaj: :szukaj: :szukaj: :szukaj: :szukaj: :szukaj: :szukaj: :szukaj: :szukaj: :szukaj: :szukaj: :szukaj: :szukaj: :szukaj: :szukaj: :szukaj: :szukaj: temat byl juz walkowany wiele razy

bwlukasz
25-04-07, 17:31
ale chodzi mi o opinie tych osub co zalozyli gaz w tym silniku jak sie sprawuje ten gaz ???

stachoo
25-04-07, 17:50
trzeba miec emulator dedykowany do tego samochodu pd-44. ogolnie samochod bedzie gorzej przyspieszał. spalanie 8trasa 10-11 miasto

macst
25-04-07, 23:13
bądz wersja dla oszczednych jakies 300zl taniej zamiast emulatora uklad resetujacy kompa ma wielu przeciwnikow jednak nikt z super fachowcow forumowiczow nie potrafi powiedziec dlaczego ja mam takie cos zrobilem prawie 10tys km i zerooooooooo najmniejszych problemow odpala lepiej niz po jezdzie na benzynie, paali mi w trasie na zbiorniku 26L robie 310km przy predkosci 120km/h a w miescie i na krotkich odcinkach w granicach 280km na 26L sobie policz co i jak, minus takiego ukladu to to ze nie moge przelaczyc z gazu na benzyne podczas jazdy bo musze przekrecic stacyjka w celu reseta kompa ale to nie stanowi jakiegos ogromnego problemu drugi problem ze autko na benzynie po kazdym resecie musi sie nauczyc dawkowania paliwa itd wiec pali duzo ale benzyny ale nie po to zakladamy gazz zeby strasznie duzo jezdzic na beznynie, a co do mocy to fakt troche slabszy ale na to jest rada w postaci BLOS'a ktory niebawem bede zakladal, tak wiec po niecalych 10tys km przejechanych na gazie nie widze najmniejszych ale to najmniejszych problemow z przebiegiem ponad 200tys na blacie
zeby nie bylo nie namawiam ale czasami nie moge czytac tych wszystkich ******* jakich ludzie wypisuja ze to im tloki bokiem wyszly od gazu itd itd

bwlukasz
27-04-07, 14:01
czyli z tym emulatorem pd-44 nie bylo by zadnych problemow podczas jazdy na gazie ?

ecivic
27-04-07, 18:32
trzeba miec emulator dedykowany do tego samochodu pd-44. ogolnie samochod bedzie gorzej przyspieszał. spalanie 8trasa 10-11 miasto

Ja mam gaz z emulatorem. Kupiłem auto z założonym gazem.Sprawuje się bardzo dobrze, przyspieszenie trochę słabsze ale nie ma żle.
Co do spalania to co kolega pisze to nie prawda! Mi pali w zaleznosci od trasy. Na odcinku (jeżdze codziennie do pracy) 15 km wychodzi średno 8l a na dłuższej trasie bez szaleństw spada do około 5.5
Polecam. Jak chcesz to podam Ci jakiej firmy ta instalacja :)

stachoo
27-04-07, 19:19
mi na dluzszej spalila 6,06l

bwlukasz
27-04-07, 21:50
ecivic a masz ten silnik d15b2 ??? podaj mi jakej firmy masz ten gaz

[ Dodano: Nie 29 Kwi, 2007 ]
jaka instalacje gazowa zalozyc do d15b2 HELP ! ???

[ Dodano: Nie 29 Kwi, 2007 ]
jaka instalacje gazowa zalozyc do d15b2 HELP!

[ Dodano: Nie 29 Kwi, 2007 ]
jaka instalacje gazowa zalozyc do d15b2 HELP ! ?

fenixs
01-05-07, 16:07
Proszę o odpowiedź i sugestię ... Moja Hondka d15b2 pali 15 litrów gazu ... instalacja jest najprostsza 6-letnia.

Komputer pokazuje błąd numer 1


w Związku z tym pytanie ... wg mnie to nie możliwe że przez uszkodzoną sonde lambda auto paliło by mi 15 litrów gazu owszem było by to możliwe ale przy innej instalacii gazowe takiej która pobiera informację z sondy Lambda a ta moja jest chyba sterowana mechanicznie tymi pokrętełkmi ....

w związku z tym komputer może pokazywać błąd tak poprsotu Lambdy ... bo dla lLambdy spalanie gazu może być nieco inne niż benzyny

w związku z tym gdzie problem z dużym spalaniem ...

ecivic
01-05-07, 21:32
Tak. D15B2

macst
02-05-07, 21:52
Proszę o odpowiedź i sugestię ... Moja Hondka d15b2 pali 15 litrów gazu ... instalacja jest najprostsza 6-letnia.

Komputer pokazuje błąd numer 1


w Związku z tym pytanie ... wg mnie to nie możliwe że przez uszkodzoną sonde lambda auto paliło by mi 15 litrów gazu owszem było by to możliwe ale przy innej instalacii gazowe takiej która pobiera informację z sondy Lambda a ta moja jest chyba sterowana mechanicznie tymi pokrętełkmi ....

w związku z tym komputer może pokazywać błąd tak poprsotu Lambdy ... bo dla lLambdy spalanie gazu może być nieco inne niż benzyny

w związku z tym gdzie problem z dużym spalaniem ...

ja bym zaczal od naprawienia tego bledu czyli z tego co piszesz wymiany sondy nie wiem cos tam gaz 2gen jest na jakims smiesznym pseudo kompie ....
druga sprawa wyczyscil parownik i wymienil wszystkie filtry od gazu i od benzyny a moze wymiana parownika po 6 latach moze juz byc czas na niego no i pojechal do gazownikow na regulacje z emisja spalin itd jesli to nie pomoze to ciezko powiedziec co jeszcze...
pozdr