PDA

Zobacz pełną wersję : Odpalany na zimnym silniku gaśnie, czasem się dusi



Mosciak
02-10-11, 20:22
Witam. Moja Honda po odpaleniu na zimnym silniku gaśnie, a jedyne, co pomaga, to trzymanie jej przez kilkadziesiąt sekund na obrotach około 1500-2000. Czasem, jak jest zimno, dusi się na tyle, że ciężko takie obroty utrzymać (w moim odczuciu jakby palił na 3 gary). Gdy silnik już się trochę zagrzeje, to wszystko jest w porządku. Ponadto, podczas postoju, obroty nigdy nie schodzą poniżej 1100-1200. Gdy ruszę na zimnym silniku od razu, to strasznie szarpie, wręcz nie można normalnie jechać.
jak już silnik się do porządku zagrzeje, przełączam na gaz i wszystko jest OK, lecz po około 15. minutach jazdy w gazie, do (dokładnie) 2200 obrotów muli, szarpie, znowu jakby na 3 gary chodził. Jest to ciekawe, przy 2000 obrotów "gaz do dechy", powoli przyspiesza, a gdy przeskakuje 'granicę', dostaje normalnego kopa.

Wymieniony olej, filtr oleju, powietrza, paliwa, rozrząd. Moja diagnoza, to świece. Ktoś ma jakieś zastrzeżenia?

E: D15B2

mlodyxx
02-10-11, 21:09
u mnie jest calkiem podobnie szarpie na kazdym biegu najbardziej w okolicach 2 tys jak przejdzie 4 do 7 jedzie prawie nirmalnie z tym ze ma troche nie rowny ciag , wymienilem filtry swiece aparat czujniki temteratur , krokowy przepusnice map sensor sonde i jak bylo tak jest na lpg jest wszystko ok a na paliwku jechac sie nie da brakuje sil zeby to ogarnac jak ktos ma jakis pomysl to pisac nawet na pw motor d15b7

Mosciak
02-10-11, 21:16
jak przejdzie 4 do 7Kręcisz go do 7000 obrotów???