PDA

Zobacz pełną wersję : Parę uciążliwych drobiazgów,które nie co utrudniają użytkowanie Hani



luki68
02-10-11, 20:22
Witam ! Mam parę problemów ze swoją Hania.
Wymienię je w punktach poniżej:
1- nie działa mi klakson, chodzi mi o to,że jak go naciskam to wydaje dźwięk tak jakby chciał a nie mógł.
Nie wiem czy to wina bezpiecznika,bo jeszcze nie sprawdzałem go. Ale jeśli to nie to,to co to może być?
2- Mam problem z centralnym zamkiem. Zatem gdy chce otworzyć drzwi, to otwiera drzwi kierowcy a pasażera
już nie. Z kolei jak zamykam to zamyka mi już normalnie zarówno drzwi kierowcy jak i pasażera.
Natomiast jak chce otworzyć od strony pasażera to otwiera mi tylko drzwi od pasażera i zamyka też.
Nie wiem czy to przekaźnik,bo nie chce na darmo rozkręcać całej tapicerki bez powodu.
3- Mam problem z obrotami.
Bowiem gdy odpalę samochód to obroty utrzymują się w granicach 1 tyś - 2,5 tyś obrotów i tak się utrzymują
przez dobre kilka minut, nawet podczas jazdy, gdy puszczę gaz to obroty nie spadają do prawidłowych,tylko się utrzymują w tej granicy o której przed chwilą napisałem.
Z kolei po kilkunastu minutach jazdy,gdy stoję na postoju i trzymam nogę na hamulcu to spadają do 500obr/min,gdy puszczę wracają do prawidłowego położenia.
Byłbym niezmiernie wdzięczny,gdyby ktoś udzielił mi paru wskazówek,dotyczące tych problemów w mojej Hani.

Michalll_1991
02-10-11, 20:55
1- sprawdz przekaznik jesli cyka jak wciskasz klakson
2- zamek w drzwach pasazera obsuguje tylko drzwi pasazera, zamek u kierowcy oboje drzwi
3- mi na zimnym na ssaniu trzyma obroty ~1600rpm, moj samochod byl pierwszym w jakim sie z takim czyms spotkalem, ale wsumie nie dziwi mnie to , mysle ze to normalne ;)

woPo
02-10-11, 21:12
1. bezpiecznik, przekaźnik lub sam klakson. Sprawdź przewody może się przetarły czy jakieś zwierze Ci zjadło.
2. Ja też tak miałem, zmieniłem siłownik w drzwiach kierowcy na nowy bo stary niedomagał i jak ręką odjął.

PlushaQ
02-10-11, 23:08
Pkt. 3 jeżeli to 1,3 to całkiem to normalne. Natomiast, jeżeli aż tak długo utrzymuje ssanie (a jest jeszcze ciepło, a nie mrozy jak 150!!) to najprawdopodobniej problem leży w gaźniku (ssanie). Warto podjechać do gaźnikowca w takim wypadku na przegląd/czyszczenie/regulację.

kris-cf
03-10-11, 09:46
PlushaQ A skąd wiesz ze to gaznik skoro nawet nie wiadomo co to za silnik ani jaki model?:)

PlushaQ
03-10-11, 10:02
Właśnie dlatego, że nie wiem napisałem takie zdanie w poście wcześniej:

Pkt. 3 jeżeli to 1,3 to całkiem to normalne.

I odrazu wrzuciłem info dot. prawdopodobnej usterki.

Teraz spojrzałem na inne posty użytkownika i okazuje się, że to D13 ;]

kris-cf
03-10-11, 12:08
spoko:D tyle ze mi chodziło o to ze autor wątku ma za cienko zeby to opisać