PDA

Zobacz pełną wersję : Wskazówka poziomu paliwa i mały problemik.



Blord
02-10-11, 13:58
Witam ponownie, mam pytanie do was odnośnie poziomu paliwa w Civicu Vgen.

1#
Mianowicie, zauważyłem że w mojej Hondzinie często wskazówka paliwa jak by szaleje, przykładowo wiem że mam półbaku, jak przyśpieszam szybko to nagle mam niby ćwiartkę mniej a jak hamuje to znów deko więcej niż jest w rzeczywistości.
Obserwowałem wskazówkę paliwa w innych autach do porównania, przykładowo Opel Astra II 1.6 nie miała czegoś takiego, Focus II 2.0TDCI też nie miał.
2# Czy w Civicu jest jakaś lampka odnośnie rezerwy?
3# Zawsze przy tankowaniu jak odkręcam wlew paliwa, mam typowe syczenia jak bym odpowietrzał, zawsze tak powinno być? Czy może musze odpowietrzyć bak?


Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Nemereth
02-10-11, 14:04
1# Aż tak czułego pływaka w civicu nie widziałem ale przynajmniej działa :D

2# Lampka rezerwy jest ale w bardzo małej ilości civiców działa, możesz sobie ją dołożyć (pływak z czujnikiem, kable jeśli nie ma przy pompie, resztę każdy model ma.)

3# Syczenie jest jak najbardziej właściwe, przynajmniej wiesz, że nie masz dziury w baku :)

RazoR91
02-10-11, 14:10
po 1, przyspieszasz i wgiata cię w fotel wiec paliwo tez się tak zachowuje, i odpływa od pływaka, hamujesz analogiczna sutuacja, ty idziesz do przodu i paliwo w baku też mam VI gen i tez tak czasem mam
po 2 Jest ale tylko w wybranych wersjach? wydaje mi się ze tylko z USA były
po 3. MAm VI gen tez tak mam, pamietaj ze benzyna ma opary które czasami gdzies muszą się wydostać

chyba prosciej sie nie da na te pytania odpowiedzieć ;)

Dominik22
03-10-11, 00:01
Tak samo mam :) Lampke rezerwy mam, ale nie dopuszczam żeby mi się zaświecała, bo później ciężko odpalić jak zimny.. Jak się ostrzej jedzie, to wskazówka pokazuje mniej Pb, spokojna jazda - pokazuje dobry poziom paliwa, mi się to podoba nawet :d Podsumowując: wszystko jest dobrze i nie ma się czym martwić :)

Blord
03-10-11, 10:15
Ostatnio właśnie trochę mi wachy brakowało i mialem wskazówkę gdzieś 3 mm do końca, i nie wiedziałem czy mi się rezerwa zaświeci czy już od dawna jest :P