PDA

Zobacz pełną wersję : niezchodzi na wolne obroty d13b2



mx4ever
02-10-11, 12:29
problem polega na tym że nie schodzą mi obroty na wolne. tz. bardzo rzadko zejdą poniżej 1000 średnio tak około 1100-1200 trzyma a są ustawione na 850, a czasami potrafi zejść na około 600 i wtedy bardzo nierówno chodzi , noi z tego co czytałem jak się wypowiadali użytkownicy tych silników to mój sporo więcej pali. Możecie mi podpowiedzieć czy to wina silniczka krokowego którego już czyściłem co nic nie zmieniło, czy może do końca ze ssania nie schodzi. Jak ktoś ma jakiś pomysł to proszę o pomoc gdzie szukać przyczyny bo to bardzo denerwujący problem szczególnie przy tych cenach paliwa:(

zabor
02-10-11, 18:01
Z tego co pamiętam to moja też czasem wariowała na jałowym. Ten gaźnik lubi łykać nawet 10litrów po mieście jak się nie jeździ emerycko.
Spróbuj wyregulować jałowy bieg. Jak nie zatrybi to może coś ze ssaniem .
Tu masz niezłą stronkę gdzie przetłumaczyli zawartość mauala Hondy http://www.civic5g.pdg.pl/silnik.php?art=reg_gaznik

mx4ever
02-10-11, 20:30
wolne były już regulowane ale spróbuje jeszcze raz ogólnie to chciałbym się dowiedzieć czy krokowiec może takie cuda robić bo niechciałbym na darmo kupować nowego

Edit: przed chwila próbowałem wyregulować ponownie wolne obroty i dziwnych zachowań silnika ciąg dalszy. Zmniejszyłem obroty na 850 i przez chwile było dobrze, po przygazowaniu obroty zatrzymały się na ponad 900:mad:. Po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu staneły sobie na 800, co chwile inaczej, nie do ogarnięcia:mad:.
Macie może jakieś pomysły??????