PDA

Zobacz pełną wersję : CZY MECHANIEK CHCE MNIE OSZUKAC?



Oleee
24-04-07, 23:12
Witam. Moj problem wyglada tak : zostawilem samochod u mechanika na zmiane rozrzadu. Gdy odebralem samocho zauwazylem lekkie stukanie . Po ok 2/3 dniach to stukanie nasililo sie do bardzo glosnego. Oprocz tego samochod stracil polowe mocy. Pojechalem do mechanika ale on twierdzi ze rozrzad zrobil dobrze i ze to panewki. Chce zebym za swoja kase remontowal silnik. Ja po konsultacji ze mechanikiem twierdze , zle zrobiony rozrrzad pogiol mi wszystko w glowicy... Czy uwazacie , ze to wina tego mechanika i ze teraz probuje mnie wrobic czy ze zeczywiscie to przypadek , ze panewki uaktywnily sie w ten spsob w ciga 3 dni ( bo wczesniej nic nie stukalo ) prosze o pomoc!

seb1500
24-04-07, 23:26
moim bardzo skromnym zdaniem, gdyż z wykształcenia mechanikiem nie jestem, taki przypadek jest możliwy jedynie w przypadku kiedy wcześniej przez jakiś czas pojeździłeś na zbyt niskim stanie oleju. Wtedy panewki mogły się lekko przytrzeć, a wtedy już nie ma odwrotu. Po pewnym czasie zacznie stukać i remont silnika. wtedy mogły by się również przytrzeć cylindry skąd spadek mocy. Ale jeżeli pilnowałeś stan oleju to ewidentnie 1 ząbek przestawiony na rozrządzie. Moc mniejsza bo zawory są niezsynchronizowane z tłokami no i stukanie bo wtedy wszystko wali w łeb.

kwiatus19
24-04-07, 23:30
zlokalizuj najpierw źródło "stuków" czy to na pewno głowica, jeśli tak wtedy musisz go gnębić o zwrot kosztów naprawy czy przynajmniej jakąś rekompensatę, jeśli to panewki to może to być zbieg okoliczności. Trudno je uszkodzić przy wymianie rozrządu, za to głowice tak. Ciężko sie precyzyjnie wypowiedzieć bo i opis usterki dość pobieżny.

Furious
24-04-07, 23:46
Niech zdemontuje przy Tobie pokrywe rozrzadu i przy Tobie sprawdzi czy napewno jest on dobrze ustawiony, czy wszystkie znaki sie pokrywaja.

Wally
25-04-07, 08:38
Niech zdemontuje przy Tobie pokrywe rozrzadu i przy Tobie sprawdzi czy napewno jest on dobrze ustawiony, czy wszystkie znaki sie pokrywaja.

Dokladnie, a moze to po prostu spalanie stukowe ze wzgledu na zle ustawiony rozrzad i przez to mocy niema a silnik klepie jak glupi ?? Trzebaby sprawdzic znaki i ew. zaplon zreryfikowac lampa

Oleee
25-04-07, 09:12
Olej sprawdzalem dosyc czesto wiec nie sadze zeby bylo go za malo. Wyglada na to ,ze to on cos zle zrobil z rozrzadem i teraz probuje sie wykrecic. a czy mozliwe ,ze od zlej zmiany rozrzadu rozwalily sie panewki ?

bartek3
25-04-07, 09:15
u mnie dzwonile zawory po wymianie i okazalo sie ze rozrzad byl przestawiony o 3 zeby.jedz do jakiegos porzadnego mechanika co zna sie na hondach,bo wiekszosc pseudo mechnikow nie ma pojecia i tylko naciagaja na kase.

kwiatus19
25-04-07, 17:26
a czy mozliwe ,ze od zlej zmiany rozrzadu rozwalily sie panewki ?


jeśli to panewki to może to być zbieg okoliczności. Trudno je uszkodzić przy wymianie rozrządu, za to głowice tak.

Oleee
25-04-07, 21:55
Ogolnie przestraszylem kolesia rzeczoznawca z PZmotu i wyglad a na to ze teraz po cichu naprawia moj silnik bo umowil sie ze man na jutro i mowi ze wystarczy zalac oleju i nie bedzie stukalo... Gadalem z mechanikami i oni sadza ze wlasnie remontuje silnik . Inni mechanicy radza mi wsiassc z tym oszustem do mojej hondy, kazac mu pzrejechac ok 20 km i jesli nic sie nie stanie to zabrac fyre i jechac do nich na przeglad. A czy wy mozecie mi poradzic na co ewentualnie zwrocic uwage jeszcze?

tomekk
25-04-07, 22:24
Ja bym mu w takiej sytuacji nie zostawiał auta "sam na sam". Kij wie, co tam może narobić - przypucuje coś tak, żeby Cię uciszyć, a wcale nie zrobi tego jak należy...

Skoti
25-04-07, 23:44
Ja auto zostawiam tylko "same" w salonie hondy. choc też nie mam zaufania do nich.

mirasek
26-04-07, 08:35
Takiego partacza udusiłbym gołymi rękami. Źle ustawił rozrząd i teraz jakieś bajki o panewkach uskutecznia. Jeśli sam nie ogarniasz tych spraw to weź jakiegoś kumatego kolege i patrzcie mu na ręce jak będzie znowu grzebał w samochodzie. Nie chce prorokowac ale najprędzej skończy sie to na zrzucaniu głowicy i wymianie pokrzywionych zaworów. Chyba że to faktycznie wydupcone panewki ale takie "zbiegi okoliczności" to sie nie zdarzją, poza tym nie miałbyś ciśnienia oleju na walniętych panewkach...